Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Post »

Witajcie. Mam na imię Ania. Jestem tu nowa i chciałam się z Wami przywitać i jednocześnie poprosić o pomoc. Mam fiola na punkcie fiołków afrykańskich. Mam ich bardzo dużo, ale od pewnego czasu zauważyłam, że z moim najładniejszym coś niedobrego siś dzieje.Kwitł ładnie ale młode łodyżki z młodziutkimi pączkami zaczęły usychać [same pączki] A na najmłodszych listkach [w rozetce] jest więcej włosków i mam wrażenie, że ma pyłek [wygląda jak okurzony].
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Marciu :D
Powinnaś była napisać, ze masz "fiołka" na punkcie fiołków :lol:
Jeżeli liście wyglądają jak zakurzone, to może być to nalot szarej plesni i wówczas trzeba opryskać jakimś środkiem przeciw tej chorobie. Najlepiej zrób zdjęcie chorej roslinki i pokaż nam. Tu jest sporo fachowców, którzy z pewnością rozpoznają przyczynę Twojego zmartwienia i pomogą uleczyć roslinkę :D
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

To wlasnie ten fiolek.Moze zdjeciasa niewyrazne ale widac zecos dziwnego sie dzieje z mlodziutkimi listkami i pączki sa takie-zmutowane Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Z zdjęć mało widać, nic poza zasoleniem ziemi nie widzę (brak ostrości zdjęcia) być może to wełnowiec.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Marciu z tych zdjęć, roślina wydaje się być zdrowa, może jest trochę zagłodzona? :(
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

Nie on wyglada i jest zdrowy ale nawet na zdjeciu widac ze cos sie dzieje ze srodkiem-czyli najmlodszymi listkami maja inny kolor.jasniejsze sa
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

Ajezeli to welnowiec to co mam zrobic przeciez nie mozna moczyc listków.Prosze poradzcie mi bo to mój ulubieniec
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Aniu, jeżeli młode listki są zbyt jasne, to może Lila ma rację? Zasilałaś go?
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

Nie nie karmilam kwiatka -macie racje a jaki bedzie najlepszy do nich nawóz
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja używałem firmy Agrecol do kwiatów kwitnących, ale generalnie mogą to być nawozy do kwitnących także innych firm.
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ja uważam, że jeśli wygląda jak zakurzony, to jest to pleśń. Może spróbuj kupić jakiś środek przeciwko pleśni, ale w proszku, i opylić go pędzelkiem. Nawożenie nie zaszkodzi, można też pomyśleć o wymianie ziemi.
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

Wiesz-też o tym myślałam.Bo młodziutkie pączki zeschły i są takie [spleśniałe]

Poprawiono literówki. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A czy Ty czasami ich nie podlewasz za często lub podlewasz je może nie na podstawek a na ziemię? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”