Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21816
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit Pięknie i smakowicie już jest w Twoim ogródku!
Pierwsze truskawki tak wcześnie, brawo! Już Małgosia pytała a ja też chciałabym wiedzieć co to za odmiana .
Szczypiorek u mnie nie chce rosnąć. Czy wiesz może co mu może nie odpowiadać? Wiele prób czyniłam i nie mam go,zamiera.
Jak u Ciebie borówka u mnie zachowuje się jedna z jabłoni, obok zawiązków owoców ma również kwiaty.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2633
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak cudnie u ciebie no i tak apetycznie :D Sporo masz kwitnących. U mnie ani bodziszki ani irysy jeszcze nie kwitna za to szczypiorki maja swoja chwile..no i pszczółki i motylki na nich też. Truskawki tez mieliśmy na majówkę, 1-szy raz w życiu tak wcześnie ale było dużo za mało ich i każdy miał niedosyt... ;:306
Przepiękny ten szpaler traw i te cudowne białe...(co to?).
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Posadziłam pomidory do donic, podlałam warzywnik i borówki.

Obrazek

Małgosiu dziękuję, ;:196 zdjęcia czasem udaje się przyzwoite zrobić. ;:173
Truskawki niestety NN. Dostałam 12 lat temu od starszej pani, nie znała odmian. Jedne są powtarzające, a jedne na pewno jakaś włoska odmiana, bo taką wiadomość od niej dostałam.
Dzieciaki kreatywne, ;:215 moje wnuki też w sobotę zrywały czosnek dla mamy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moniko dziękuję, ;:196 po tylu latach ogród już trochę się zagęścił, więc lepiej wygląda niż na początku. Niestety jeszcze kilka miejsc świeci pustkami, bo wykopywałam dla synów i wypadły dwa duże krzewy. Zanim urosną krzewuszki, zapełniam jednorocznymi.
U mnie w warzywniku już nic nie wciśnie, zapełniony maksymalnie, :roll: podlewam żeby przetrwało wszystko.

Obrazek

Obrazek

Maryniu większość warzyw na bieżące potrzeby i dla wnuków, żeby chociaż u babci jedli zdrowe warzywa.
Po raz pierwszy posadziłam dymkę zimową i już mam ładne cebulki. :tan
Dziękuję, ;:196 tydzień ma być słoneczny, miło, ale strasznie sucho w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karo truskawki zawsze przykrywam w lutym włókniną, więc szybciej kwitną i dojrzewają. Niestety podarowane wiele lat temu jako NN. Ładnie owocują, nie szukam innych. Mam ich 35 sztuk, nie taki łan jak u Ciebie. :D
U mnie szczypiorek rośnie w suchej glebie już osiem lat. Raz podzieliłam dwie kępy dla synowej. Ścinam tylko jak zasycha i nawet rzadko podlewam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iguś od dwu tygodni jemy swoje nowalijki, a dzieciaki wypatrują owoców jagodowych, bo z nowalijkami niekoniecznie im po drodze. :roll:
Ostnice przy hortensjach Bobo świetnie zadarniają suche miejsce i w dodatku dobrze wyglądają. ;:108 Bardzo je lubię i mam dużo w ogrodzie, bo samosiejek co roku pełno.
Kwitnące na biało, to krzewy azalii japońskiej Schneeperle. Jeden kupiłam, a mniejszy to prezent. Nigdy nie okrywane, nie mają gołych pędów i co roku ukwiecone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Host coraz więcej, ale po kilka sztuk jednej odmiany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy tarasie wejściowym w ubiegłym roku zrobiłam rewolucję, żeby było bezobsługowo. ;:306 W tym roku po drugiej stronie też posadziłam runiankę. Tylko rododendron jeszcze do wysadzenia.

Obrazek

Obrazek

Spokojnego tygodnia i dobrej pogody na ogrodowanie. ;:4
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu to miło, że dbasz o wnuków i tym samym pokazujesz im świat co z czym się je :D Szczypiorek do kanapek czy jajecznicy pycha, też mam.
Mam agrest i jedną porzeczkę, która zmarzła wiosną i kompotu z porzeczek nie będzie ;:224
A jak tam różyczki u Ciebie rosną?
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Zaledwie kilka stron nowego wątku, a tyle piękna na fotografiach... Widzę ogromne zaangażowanie fotografa w zdjęcia, o pracy ogrodniczej nie wspominając. Piękna runianka, te polany wyglądają obłędnie. Zastanawiam się teraz, czy dobrze zrobiłam, sadząc w donicach (1mx1m) jako uzupełnienie szamaragda runiankę i funkie... Jeśli u mnie też będzie się runianka rozrastać w takim tempie (a chyba się na to zanosi), to zdaje się, że będę musiała funkiom inne miejsce znaleźć. Ciemierniki cudowne, choć sama jestem wielbicielką wszelkich białych, to te u Pani budzą mój podziw. A rododendron? ;:oj ;:oj Imponujący! Ile ma lat? Czy rośnie w zupełnie cienistym miejscu? Posadziłam moje w półcieniu, ale latem przypieka je słońce, zastanawiam się czy sobie poradzą.

Pozdrawiam serdecznie - Ania
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Po tygodniu pracy miło się zrelaksować i "pospacerować" wirtualnie po Twoim ogrodzie. I widzę, że nie tylko u nas wyprowadza się pomidorki "na spacer" dzienny. :D :D :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słońce świeciło, ale zimny wiatr zdecydowanie obniżał temperaturę. Mało czasu miałam na ogród. Przesadziłam trochę samosiejek tytoniu i smagliczki, oraz wysadziłam z paletek cynie karłowe i koleusy.

Aniu Annes 77 dzieciaki dla nas najważniejsze, nawet dom urządzony tak, żeby mogły się swobodnie bawić. Dla nich rosną maliny, borówki i truskawki.
Własne nowalijki najsmaczniejsze. ;:108 Mam dwuletnią czarną porzeczkę, więc szału nie ma, ale lubię świeże owoce. Cukru nie jadamy, więc przetworów robię bardzo mało, raczej dla gości.
Róże dość radykalnie przycięte, ale ładnie zapączkowane. :tan Pierwsza Cubana pokazuje kolor, a miała wylądować w ognisku, bo stale ma czarną plamistość. ;:222

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu Anielanna miło Cię powitać w moim wątku. :wit Przez dwanaście lat ogrodowania i dziesięć lat na forum, trochę się podszkoliłam. :wink:
Runianka ograniczona donicą i innymi roślinami chyba będzie spokojnie rosła. U Ciebie posadzone równocześnie, zdążą rozbudować korzenie i sobie poradzą.
Niestety u mnie wykończyła po trzech latach zarówno rozplenicę, jak i jeżówki. Tworzy tak zbity dywan, że niewiele roślin się przez nią przebije. :roll: Runianki mam bardzo dużo, bo doskonale zadarnia powierzchnię, sił coraz mniej, więc cieszą rabaty bez chwastów. Sadzę pod krzewami na każdej rabacie. Te koło wejściowego tarasu to malutkie poletka w porównaniu z tymi. ;:173

viewtopic.php?t=127294&start=13

Białych ciemierników mam jedenaście, ;:306 a różowe dwa i bordowego. Uwielbiam białe kwiaty i dwie rabaty mam całkowicie białe, z małymi wyjątkami w postaci samosiejek.
Rododendrony Helsinki mają 12 lat. Jeden ma słońce przez 4-5 godzin, drugi przez 8-9. Oba ładnie rosną i co roku kwitną.
Biały natomiast ma 9 lat i rośnie w świetlistym cieniu. Właśnie przymierzam się do przesadzania, bo za szybko wypełnił przeznaczone dla niego miejsce. ;:124 Trafi w bardziej słoneczne.
Rododendrony w czasie suszy podlewam solidnie raz na dwa tygodnie. Zużywam około 30-40 litrów na jeden krzew.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dawidzie moje pomidory już się naspacerowały. :D Teraz zamieszkały na dworze, ale wiatr dzisiaj nimi szarpie strasznie. ;:202
Dziękuję, ;:196 ogród dzisiaj głównie biały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu uwielbiam twoje zdjęcia. To, że pokazujesz nie tylko roślinki z bliska, ale i większą perspektywę jest dla mnie, która dopiero buduję swój ogród niesamowicie rozwijające i inspirujące. Dzięki wielkie.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Moniko specjalnie dla Ciebie zrobiłam kilka zdjęć rabat. :) Będę w kolejnych miesiącach robić z tych samych miejsc, żeby widzieć jak się zmieniają.

Założona w ubiegłym roku, jeszcze rośliny się nie rozrosły.

Obrazek

Przy wejściu do domu, cały rok wygląda tak samo.

Obrazek

Z piwoniami, które dwa lata temu dostałam z likwidowanego ogrodu.

Obrazek

Pod kuchennym oknem.

Obrazek

Przy czarnych świerkach.

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11329
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne obrazki Soniu! ;:215
Miłego dnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Przepiękne widoki. <3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7100
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, uwielbiam Twój ogród. Tak ładnie go pokazujesz, że mam wrażenie jakbym tam bywała na żywo.
Pomidorki jak wojsko :lol: Też posadziłam w tym sezonie w donicach w szklarni. Wydaje mi się już na starcie, że to dobry pomysł.
Bodziszki są cudowne. Moje zapączkowane, bo u mnie zawsze z opóźnieniem jak to na północy bywa :wink: Ja też dość późno, jako ogrodniczka odkryłam urodę tej wspaniałej byliny. Oglądam często programy angielskie o tematyce ogrodniczej i w angielskich ogrodach to pozycja numer jeden.
:wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękny zadbany ogród ,kolorowy wszystko dopasowane,dopracowane,super ujęcia, umieć ująć to co się zrobiło, pokazać właściwe piękno to też sztuka.Szacunek Soniu. ;:138 ;:180
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”