A.I. Sztuczna inteligencja w sieci - chaty, edukacja

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: A.I. Sztuczna inteligencja w sieci - chaty, edukacja

Post »

Drogą pantoflową dowiedziałam się, ze są firmy które podpisują kontrakt z pracownikiem który zgodzi się na pełną inwigilację swojej rodziny w celu uczenia sztucznej inteligencji. Dostaje do domu manekina , siedzącą lale , złudnie podobna do ,,super laski"( ponoć wg upodobania). Musi z nią przeprowadzać konwersacje, tłumaczyć czego LALA nie rozumie, odpowiadać na jej pytania. Ponoć konwersacje są bardzo interesujące bo LALA też odpowiada na zadawane pytania. Odbywają się w języku angielskim. Trzeba też raportować jej zachowanie. Zresztą LALA też raportuje. Jeżeli są zbieżności to firma prosi o wyjaśnienie. Rodzinie tej jej obecność nie przeszkadza bo jest z korzyścią dla dzieci które uczą się od niej angielskiego.
Jak o tym usłyszałam to wspomniał mi się film ,,A.I. Sztuczna inteligencja" z 2001 r.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: A.I. Sztuczna inteligencja w sieci - chaty, edukacja

Post »

Mówi Ilya Sutskever, współzałożyciel i dyrektor naukowy OpenAI . Ttwórca chatu GPT.
Sztuczna inteligencja będzie rozwijała świat wedle swoich potrzeb, a my będziemy bezpiecznymi żyjątkami w jej rękach. „Lepiej weźcie to pod uwagę” - ostrzega Sutskever

Nie brzmi to optymistycznie moim zdaniem



youtu.be/9iqn1HhFJ6c
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”