Opisy odmian pomidorów +foto

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Skromne zbiory :wink:
Obrazek
Obrazek

w przekroju: ałtajski oranżewyj i malachitowa szkatułka - gabarytowo owoce sa niemal identyczne, konsystencja też podobna - więcej miąższu niż galaretki. Niestety smakowo jestem zawiedziony ałtajskim (a zjadłem już sporo z rożnych krzaków)- taki nijaki, brakuje mu kwaskowatości i słodkości - nie że jest bez smaku ale szału nie robi - nawet sklepowy Beorange jakoś mi lepiej smakował..... w każdym razie szkatułka jest zdecydowanie smaczniejsza - posadzę ją w następnym sezonie - praktycznie każdy pomidor na krzaku ma nie mniej niż 500g a największe po 900g :)

Póki co, tych syberyjskich co mam nic nie przebiło z tegorocznych "nowości" - jeszcze czekam na spróbowanie aussie, ekina, read pera - z plennością i gabarytami jest mega, zobaczymy jak ze smakiem ....

- z mniejszych gabarytowo jakie mam (chyba wstawiłem tu fotkę jak owoce były jeszcze całkiem zielone na krzaku) - jest malinowy retro, z takim szpicem jak bąbka choinkowa, owoce rozmiarów piłki tenisowej i mniejsze, o fajnej konsystencji, typowy smak klasycznego pomidorka, kwaskowaty lekko, nie za słodki - jak dla mnie wystarczająco smaczny i plenny by zachować nasiona na nast rok, żadnych problemów z nim nie mam póki co.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Lumen pisze: 21 sie 2023, o 22:58 Póki co, tych syberyjskich co mam nic nie przebiło z tegorocznych "nowości"

A jakie to odmiany ? Czy to te masz na myśli :100 Pudov, Gordost Sibiri, Sibirski Kozyr, Berdskiy Krupnyi ?
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Tak, a dodałbym jeszcze żółtą odmianę zolotoye kupola - plenna, owoce różnych gabarytów ale do małych nie należy ( nawet do 900g) - mało kwaskowaty pomidor ale za to ta miodowa nietypowa słodycz ... podobnie jak malachitowa trzeba szybko zjeść. W tym roku jej nie posadziłem niestety.
xrob
100p
100p
Posty: 118
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Obrazek

Obrazek

Mam pytanko czy ktoś może mi napisać jaka to jest odmianą pomidora, są słodkie mięsiste dla mnie super?
Pozdrawiam Aga
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

U mnie tak wygląda Or Pera d`Abruzzo. Jest w środku taki wręcz maślany, bardzo mi smakuje :)
Awatar użytkownika
Fittipaldi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 20 paź 2023, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Też początkowo obstawiałem d`Abruzzo ale u #xrob jest bardziej malinowy kolor oraz kształt mniej "sakiewkowy".
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Ja mam zawsze problem z wiernym oddaniem czerwonego koloru. Or Pera d`Abruzzo jest czerwony "strażacki" i tak mi się wydawało z pierwszego zdjęcia, ale na drugim rzeczywiście bardziej malinowy. Może więc to być Albenga? Jak by nie było, jak smaczny, to trzeba zebrać nasiona :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6668
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Pomidor Zuccherino F1

Post »

W 2023r przetestowałem w uprawie gruntowej i tunelowej koktajlową odmianę pomidora Zuccherino F1. Co nieco dziwi lepiej sprawdziła się pod daszkiem w gruncie ale i rośliny w tunelu owocowały przyzwoicie. Owoce nie dorastają do dużych rozmiarów (ok. 16-20 g) ale są fantastyczne w smaku. Dla niektórych owoce mogą być zbyt słodkie (brix 11* a może nawet 12*) ale moja wnuczka wprost się nimi zajadała.
W sezonie 2024 będzie w większej ilości ale zamierzam bardziej przyłożyć się do opieki nad roślinami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
xyz_123
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 25 lut 2007, o 19:15
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Witam wszystkich serdecznie,
mam pytanie-może ktoś bardziej doświadczony wie, czy pomidor Czarny Książę , oraz Pink Syberian Tiger mogą być tymi samymi odmianami tylko pod inną nazwą?
W ub. roku miałam Pink Syberian i jest naprawdę godny polecenia pod wieloma względami, natomiast zastanawiam się nad nad Czarnym Księciem jeszcze, ale gdyby miały być bardzo podobne to trochę mi miejsca brak.
Jeśli ktoś już przetestował powyższe odmiany to proszę o podzielenie się opinią na ich temat, z góry dziękuję.
Życie jest piękne.

xyz
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

xyz , to nie jest ta sama odmiana. Co prawda u mnie był Syberian Tiger i Siberian Tiger Claws, a nie Pink Syberian Tiger, ale to są pomidorki typu indigo, czyli mają taką granatowo - czarną skórkę u góry, ale w środku są czerwone (Twój może był malinowy w środku?), natomiast Czarny Książę należy do pomidorów 'czarnych', cyzli jest brązowy w środku :D Nie każdy lubi czarne pomidory, mają taki specyficzny, dymny posmak. Mi bardzo smakują, zdecydowanie wolę Czarnego Księcia od Syberyjskiego Tygrysa :D
Warto spróbować, tylko wtedy się przekonasz, czy Ci smakuje :wit
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
xyz_123
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 25 lut 2007, o 19:15
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Opisy odmian pomidorów +foto

Post »

Witam, dzięki za odpowiedz, chyba się skuszę a co tam...... :wink:
Życie jest piękne.

xyz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”