Cięcie krzewów ozdobnych-kiedy - jakie?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
katerinasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 wrz 2023, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cięcie krzewów ozdobnych-kiedy - jakie?

Post »

Jeśli chodzi o obcinanie przekwitłych kwiatostanów, najlepiej jest to robić nad pierwszym zestawem zdrowych liści znajdujących się bezpośrednio pod kwiatostanem. Oznaczone przez czerwone kreski na zdjęciu to odpowiednie miejsce do obcinania. W ten sposób zachowasz estetykę rośliny i jednocześnie pobudzisz ją do produkcji nowych kwiatów.
Regulamin zaprasza
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cięcie krzewów ozdobnych-kiedy - jakie?

Post »

Ja obcinam nad najbliższą parą nowych liści, czyli w dolnym końcu niebieskiej kreski. Jak obetniesz tuż pod kwiatostanem (tam gdzie czerwone kreski), to potem ten kikut sterczy tak mało ozdobnie.

W tym roku doszłam do wniosku, że budleja urocza, ale żeby dobrze wyglądała, to trzeba ją ciągle doglądać w okresie kwitnienia. Po wakacjach obcięłam całe mnóstwo przekwitniętych kwiatów i musiałam trochę czekać na drugą turę. Za to hortensje bukietowe są najmniej wymagającymi krzewami - jedno cięcie wiosną i ma się je calorocznie obrobione. Żadnego sprzątania zwiędłych kwiatostanów w ciągu sezonu, każda gałązka zakwita w swoim czasie nie oglądając się na to co robią pozostałe :D
Mateusz183
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 sty 2024, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cięcie krzewów ozdobnych-kiedy - jakie?

Post »

Bardzo przydatna ściągawka. Warto wydrukować sobie i można powiedzieć że pielęgnację ogrodu mamy jak na dłoni :D Ja kiedyś nie miałem takiej pomocy i niestety moja hortensja nie przeżyła :(
Regulamin!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”