Grubosz - Crassula cz.5

Zablokowany
xDawidx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 lis 2023, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Spłukałem cynamon i posypałem korzenie węglem aktywnym ( do zastosowań medycznych mam nadzieję że o taki chodziło). Faktycznie skuteczny jest bo momentalnie przestało śmierdzieć :).
Oby tylko drzewo przeżyło te szoki.
xDawidx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 lis 2023, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Drzewko siedzi już tydzień w nowej lepszej ziemi. Zacząłem się jednak zastanawiać czy aby na pewno usunąłem wszystkie zainfekowane korzenie, ciężko było się rozeznać komuś niedoświadczonemu. Pomyślałem że może jest jakiś środek chemiczny którym można podlać taką roślinę żeby nie dopuścić do dalszego rozszerzania się infekcji w nowej ziemi. Proszę o radę kogoś doświadczonego w walce ze zgnilizną korzeni ?( bo chyba z tym miałem do czynienia w moim sukulencie ).
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Po prostu go przesusz jeszcze jakiś czas i tyle. W okresie jesienno zimowym i tak podlewasz rzadziej i mniejszą ilością wody.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
xDawidx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 lis 2023, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Dobrze, nie będę go już męczył. Podleje trochę dopiero za jakieś dwa tygodnie. Do ziemi wsadziłem go przecież z tym węglem na korzeniach pewnie to też coś daje.
xDawidx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 lis 2023, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Czytałem ostatnio o dobroczynnym działaniu na rośliny domowe wody z odrobiną wody utlenionej. Podobno pozytywnie na rośliny wpływa też woda z roztopionego śniegu. Pomyślałem więc, że będę podlewał mojego grubosza tej zimy taką mieszanką:
1l wody ze śniegu (z lasu :) ) + łyżka stołowa wody utlenionej.
Jednak na korzeniach rośliny został jeszcze pewnie węgiel aktywny więc czy jest sens podlewać mieszanką woda + woda utleniona ?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Ludzie... 🤦🤦🤦
Pytanie, czy w naturze woda, która pada jako deszcz zawiera wodę utlenioną??? 🤦🤦🤦


Bzdury. Nie czytaj takich informacji jako prawdy objawionej. Na necie jest też dużo rad nie mających żadnego naukowego podparcia. Po prostu to wymysły osób (pseudochemików) nie mających większego pojęcia o uprawie roślin. Taka woda utleniona nie jest w żadnym wypadku dobroczynna, w niczym nie pomoże. Żaden doświadczony ogrodnik nie używa takich wynalazków na codzień w swojej uprawie.

Do tego woda ze śniegu z lasu? 😂 Podlewaj normalną odstaną, albo filtrowaną wodą jeśli masz twardą.
Przestań kombinować i szukać informacji na jakichś pseudo profesjonalnych stronach.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
xDawidx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 lis 2023, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

A gotowanie wody z kranu i pozostawienie jej do odstania na drugi dzień ( tak robię do tej pory ) ?
Co do tej wody utlenionej to myślałem, że to pomoże w zachowaniu sterylności gleby i jeżeli nie usunąłem całej zgnilizny ( taką mam schizę ;:174 ) zapobiegnie jej dalszemu rozwijaniu.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Filtrowanie daje podobne rezultaty co przegotowywanie.
Przede wszystkim w zapobieganiu zgnilizny wystarczy uprawiać w odpowiednio przepuszczalnym podłożu oraz w prawidłowym podlewaniu.
Ewentualnie możesz do mieszanki dodać trochę sproszkowanego węgla.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Co to jest?
Obrazek




Do następnej części wątku zapraszam :arrow: tutaj
bab...
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”