Dracena Sandera (Dracena sanderiana)

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Też mam taką ale ja chwilowo nie przycinam, niech rośnie sobie do góry.
To jest Dracena deremeńska - 'Yellow Stripe'
Pozdrawiam :D
Monia80
50p
50p
Posty: 56
Od: 15 lut 2008, o 14:45
Lokalizacja: Krosno

Post »

dziękuje za odpowiedz. Jeszcze jedno pytanko: jak wysoko ona tak ma sobie rosnąć?? Aha a jak ją przytnę to wypuści mi pędy boczne czy nowe pędy wyrosną od korzenia? ojej to już dwa pytania:) W każdym bądź razie dziękuję za zainteresowanie:) ]
pozdrawiam Monia
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczytaj tutaj i tutaj, to jak wysoko będzie rosła zależy od Ciebie, moim zdaniem ma za mało światła w miejscu gdzie rośnie bo zbyt rzadko ma liście jest taka przestrzelona, powinna mieć bardziej zwarty pokrój czyli inaczej gęściej liście, ona po prostu szuka światła i przez to wybujała, jeśli ją zetniesz wyrosną nowe rozety liści na pniu, czubek możesz włożyć do wody i ukorzenić, jak poczytasz w linkach jakie podałem będziesz wiedziała wszystko a jak coś jeszcze więcej będziesz chciała wiedzieć albo czegoś nie znajdziesz w linkach jakie podałem śmiało pytaj. :D
Monia80
50p
50p
Posty: 56
Od: 15 lut 2008, o 14:45
Lokalizacja: Krosno

Post »

dziękuję, jestem wdzięczna:) Faktycznie moja roślinka stalą na początku w miejscu gdzie miała mało światła, ale teraz stoi już we właściwym miejscu. Zresztą jak ją kupiłam to już miała tak właśnie rzadko rozłożone liście. Ale bardzo dziękuję za linki i rady.
Pozdrawiam gorąco.
Monika
Awatar użytkownika
nita
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 sty 2009, o 18:13
Lokalizacja: WOJ. ŁÓDZKIE

Post »

Tak uściślając odm. to - Dracena Sanderiana Gold, ale mniejsza z tym wymagania ma takie same pozdro. ;:7
nita
xmarthysx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 lip 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

witam,
potrzebuje pilnie porady dotyczącej mojego kwiatka (nawet nie wiem jak się nazywa) bardzo mi na nim zależy ale ostatnio zaczęły się pojawiać na nim brązowo-żółte liście i niepokoje się tym. Wstawiam zdjęcia kwiatka i proszę o porady

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krzand
100p
100p
Posty: 116
Od: 27 maja 2011, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: umierający kwiatek

Post »

Jest to tzw. bambus, polecany do uprawy w wodzie. Jednak na dłuższą metę nie da sie go w tej wodzie utrzymać. Brązowo-żółte liście są skutkiem przelania. Przesadź do normalnej doniczki, koniecznie z otworem w dnie, zastosuj ziemię ogrodniczą, oberwij suche listki i utrzymuj ziemię w wilgoci, ale nie przelewaj. Będzie dobrze. aha! I nie wystawiaj na działanie promieni słonecznych.
Pozdrawiam serdecznie, Krzysztof
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: umierający kwiatek

Post »

Dracena Sanderiana (tak przynajmniej na mojej pisało :wink: ).Ja swoją hoduje w ziemi i rośnie jak na drożdżach :) . Tzw. Lucky Bamboo ma zazwyczaj ciemnozielony kolor listków i sprzedają go w takich "probówkach", moje od kilku lat stoją w wodzie i nic im nie jest. A rzczeczona dracena lubi wilgotne podłoże i jasne miejsce jednak nie w bezpośrednim słońcu, pozdrawiam :uszy
chika1979
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 gru 2011, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: umierający kwiatek

Post »

tak jak koleżanka wcześniej pisała to dracena sanderiana mam taką samą ale o trzech odcieniach liści.Ja moją trzymam w ziemi i normalnie podlewam .Mam ją nie zbyt długo ,jakieś 3 miesiące i świetnie się trzyma ,nawet wypuściła ostatnio dwa nowe listki i nic jej nie usycha :wink:
Moje skromne królestwo http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=49370" onclick="window.open(this.href);return false;
MrKsawery
100p
100p
Posty: 124
Od: 15 sty 2018, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena Sandera (Dracena sanderiana)

Post »

By nie otwierać nowego tematu zapytam tutaj. Mam dracenę Sanderę w formie przypominającej bambusa. Niedawno kupiłem 3 sztuki i uprawiam je w wodzie. Na jednej gałęzi mam takie brązowe przebarwienie, jakby gnicie:
Obrazek
Obrazek
Czy to się rozwinie, mam wrażenie że jak kupowałem to tego nie było,więc już mocno mogło się rozwinąć, można to odciąć jakoś osuszyć itd? Co to jest?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”