Czasopisma ogrodnicze

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
halszka31
100p
100p
Posty: 105
Od: 18 cze 2008, o 20:54
Lokalizacja: dolnośląskie

Czasopisma ogrodnicze

Post »

Drodzy forumowicze

Bardzo mnie ciekawi, jakie czasopismo ogrodnicze uważacie za najlepsze na polskim rynku wydawniczym?
Prenumerowałam już wszystkie tytuły, by ostatecznie stwierdzić, że najbardziej odpowiada mi
"Twój Ogrodnik" pod red..Lucyny Grabowskiej
Widzę tam dużą pasję , osobiste zaangażowanie i ...zwięzłość.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Już kiedyś podejmowaliśmy ten temat. Jest tu: :D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ght=gazety
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
halszka31
100p
100p
Posty: 105
Od: 18 cze 2008, o 20:54
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

aniawoj
Dzięki, moja wiedza o społecznosci ogrodniczo-działkowej pogłębiła się. :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

do Halszki - akurat tam gdzie zostałaś odesłana, temat dotyczy prasy ogólnie i ogrodniczej,
a Ty zadałaś pytanie odnośnie ogrodniczej :?

to ja teraz powiem , że nie widuję w kioskach gazety, o której piszesz :(
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

jokaer pisze:do Halszki - akurat tam gdzie zostałaś odesłana, temat dotyczy prasy ogólnie i ogrodniczej,
a Ty zadałaś pytanie odnośnie ogrodniczej :?

to ja teraz powiem , że nie widuję w kioskach gazety, o której piszesz :(
Może dlatego, że ten "Twój ogrodnik" to jest (o ile dobrze kojarzę) taki malutki ;)
Chyba nawet mniejszy niż A5... Kupiłem kiedyś ze dwa numery no i są tam właściwie same konkrety bez "wodolejstwa" jak w pozostałych miesięcznikach

Obrazek
Tak to wygląda.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

raistand pisze:
jokaer pisze:do Halszki - akurat tam gdzie zostałaś odesłana, temat dotyczy prasy ogólnie i ogrodniczej,
a Ty zadałaś pytanie odnośnie ogrodniczej :?

to ja teraz powiem , że nie widuję w kioskach gazety, o której piszesz :(
Może dlatego, że ten "Twój ogrodnik" to jest (o ile dobrze kojarzę) taki malutki ;)
Chyba nawet mniejszy niż A5... Kupiłem kiedyś ze dwa numery no i są tam właściwie same konkrety bez "wodolejstwa" jak w pozostałych miesięcznikach
Zgadza się , mała ale treściwa :D
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

I jeszcze moje przemyślenia odnośnie prasy "ogrodowej"
Być może coś się zmieniło ale nie sądzę.

IMHO w zasadzie są dwie grupy miesięczników. Specjalistyczne (Hasło ogrodnicze, itp.) i popularne (Mój piękny ogród, Kwietnik,,,) Niestety dla mnie obydwie grupy są tak naprawdę nie do czytania.
Specjalistyczne... wiadomo. Jeśli ktoś żyje z uprawy roślin to znajdzie tam ważne rzeczy ale amator niekoniecznie. Z kolei ta druga grupa to (proszę drogie Panie się nie obrażać) ogrodowa "Pani domu". Dużo kolorowych obrazków i niewiele treści. Dodatkowo po roku kupowania miesięcznika tematy zaczynają się powtarzać. No bo wiadomo... wiosna, lato, jesień... i tak w kółko.
Kiedyś kupowałem "Kwietnik" jednak gdy zaczęła go wydawać Agora, poziom spadł i zaprzestałem. Być może teraz jest lepiej.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

"Twój ogrodnik" jest miesięcznikiem . Wygląda jak broszurka, ale polecam go ogrodnikom. Tak, jak pisali moi przedmówcy -wszystko jest w nim krótko i treściwie. Same konkrety. Wydawane jest w Krzeszowicach ( woj. małopolskie). Autorką jest Pani Lucyna Grabowska. Nie wiem czy idzie na całą Polskę. Można go zaprenumerować.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
halszka31
100p
100p
Posty: 105
Od: 18 cze 2008, o 20:54
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

:lol: Ciesze się, że podzielacie moją opinię dotyczącą czasopisma "Twój Ogrodnik" - małe ale treściwe , bez zbędnych przymiotników i ...oochów, aachów...
Swego czasu redaktorka czasopisma zajmowała się też sprzedażą wysyłkową. Oferta była przednia- obejmowała ogrodnicze rarytasy.
Pani Lucyna przenosiła swój ogród gdzieś pod Kraków i pewnie ten fakt przesądził, że zaniechała swej działalności dzielenia się z innymi swoimi roślinami z kącika hobbystycznego :cry:
Pozdrawiam Halszka
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Znów Dolny Śląsk :lol:

W "UŚPIENIU"
Wojciech Górka

Szkółka Lucyny i Andrzeja Grabowskich z Zielonej Góry nie należy do typowych.
"Mój Ogród", bo tak brzmi nazwa przedsiębiorstwa, specjalizuje się w produkcji bylin
(ponad 700 gatunków i odmian) — dużych okazów dla firm zakładających ogrody
oraz rarytasów dla hobbystów.
Od innych gospodarstw szkółkarskich różni się stosunkowo niewielką skalą produkcji, ogromnym asortymentem oraz tym, że jeszcze w 1991 roku właściciele nie mieli nic wspólnego z roślinami, a zajmowali się dziennikarstwem.


http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=257
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

" Twój ogrodnik " to czasopismo,które zbieram od pierwszego numeru . Jest skarbnicą wiedzy,którą autorka przekazuje bardzo przystępnie ; a co najważniejsze według mnie - opiera to na własnych doświadczeniach . Istotnie, nie ma tu żadnego " wodolejstwa " tylko konkrety i praktyka . Dla mnie to wyjątkowy poradnik . Polecam wszystkim !
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Post »

A czy można prosić o jakiś adres wydawnictwa Twojego Ogrodnika, czy coś, bo u nas to się nie pojawia, ale jeśli można zaprenumerować, to musiałabym mieć jakieś dane. Może zaryzykowałabym i zobaczyła co to za cudo, bo mnie właśnie znudziły już dostępne u nas, tymbardziej, że część to przedruki niemieckie nie dostosowujące treści do polskich warunków pogodowych. Może tam jest na końcu taki druczek do prenumeraty to bym ewentualnie o jakis skan poprosiła.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Agnieszko, wyczytałam na ostatniej stronie taką informację; "wszystkie informacje dotyczące prenumeraty uzyskacie w Wydawnictwie "Szarotka" tel 0 12 258-29-41"
adres redakcji: Twój Ogrodnik
Filipowice 273
32-065 Krzeszowice
(tel/fax 012-258-29-41)
Numer, z którego to wyciągnęłam jest z czerwca ub. roku ale myślę, że dane są aktualne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”