Siew pomidorów- nasiona stare, młode, kiełkowanie, siewki, rady,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew pomidorów- nasiona stare, młode, kiełkowanie, rady

Post »

Ja w tym roku stosowałam kiełkowanie na waciku, w słoiczku zakręcanym. Nastepnie sadziłam każde skiełkowane nasiono osobno do skorupki po jajkach. w ten sposób na małej powierzchni miałam 20 pomidorków które rosły aż do momentu przerostu korzeni. Potem je przesadziłam do większych pojemników. Skorupki bardzo łatwo się oddzielały, ziemia z korzeniami tworzyły zwartą bryłę, wsadziłam aż po pierwsze liście dzięki czemu pomidory są niskie i szerokie. Jestem zadowolona z tej metody i będę już tak siać w przyszłosci.

Maciek
Te które nie wzeszły to są chyba stare nasiona i już nie wzejdą. Mam ten problem w przypadku nasion kupowanych. Moje własne zawsze mi dobrze wschodzą.
Najlepiej sobie skiełkuj te problematyczne w cieple to będziesz od razu widział czy wschodzą.
Habanero91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 lut 2023, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomidorki koktajlowe Vilma, czy to normalny objaw? (foto)

Post »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, kilka dni temu postanowiłem w doniczkach posadzić papryczki cayenne, habanero oraz pomidorki koktajlowe. Kilka dni po zasianiu, pomidory zaczęły kiełkować. Zanim jednak je przesadzę, to chcę aby trochę podrosły. Nie daje mi jednak spokoju jedną rzecz, na niżej zamieszczonych zdjęciach widać, jak jeden kiełek nie chce rozwinąć liścieni. Czy to jest.normalne czy to jakiś objaw choroby? Czy powinienem się martwić? Proszę o porady


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidorki koktajlowe Vilma, czy to normalny objaw? (foto)

Post »

:wit
Jeżeli niepokoi Cię łupinka na jednej z siewek możesz ją po prostu zdjąć. Takie sytuacje się zdarzają i nie mają związku z jakąkolwiek chorobą.
Pozdrawiam
Ewa
Habanero91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 lut 2023, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe Vilma, czy to normalny objaw? (foto)

Post »

Rzeczywiście, wystarczyło zdjąć tą łupinkę i liścienie ładnie się rozprostowały. Dzięki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”