Hydroponika - przydatne porady

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

U mnie pojawiała się sól na wierzchnich kuleczkach. Znikała na jakiś czas, jak polewałam ją wodą z dodatkiem wody utlenionej.
Jagna+-
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 21 lut 2020, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Dzień dobry Aniu :D
Dziękuję za odpowiedź. Przepłukałam doniczkę czysta wodą, zobaczymy jak długo utrzyma się efekt bez soli.
Pozdrawiam Agnieszka.
alszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 maja 2020, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areka (Chrysalidocarpus lutescens) - pielęgnacja i problemy, cz.2

Post »

Cześć! Jestem nówka śnieżynka na tym forum, więc proszę o łagodny wymiar kary, jeśli coś nie tak i nie w tym wątku :-)
Być może kwestia juz była poruszana - od razu przyznam się, że nie czytałam wszystkich 70 stron pierwszej części wątku. Ale coś przeczytałam. I teraz pytanie - czy areka nadaje się do uprawy hydroponicznej? I czy taka uprawa nie rozwiązałaby kwestii "za sucho w mieszkaniu"?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18690
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Zacznij od lektury wątku do którego przeniosłem Twój post.
Jednak jeśli masz sucho w mieszkaniu to uprawa w hydro nie rozwiąże problemu, bo chodzi o zwiększenie wilgotności powietrza, a nie wokół bryły korzeniowej. Te palmy rosną w klimacie tropikalnym, więc mieszkanie po prostu się w dłuższej perspektywie się nie nadaje.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
mikaxx
50p
50p
Posty: 70
Od: 6 lis 2020, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Witajcie, czy ktoś mi podpowie jaki nawóz dolistny najlepiej zastosować? Posiadam w domu biohumus płynny. Czy to sie nada jako nawóż w Hydroponice?
Ostatnio zmieniony 8 lis 2020, o 18:47 przez norbert76, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Doliściasty? Poprawiono na dolistny.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18690
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Nie ten wątek, zapraszam do lektury tego:

https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... ydroponika

Biohumus na pewno nie sprawdzi się jako podstawowy nawóz, jest po prostu za słaby.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

mikaxx ja osobiście w swojej hydro używam i najbardziej lubię nawozy dedykowane dla hodowców nazwa zakazana na tym forum. W hydro mam hoje.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2020, o 14:49 przez norbert76, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę podać nazwę produktu.
Awatar użytkownika
Dawid-x
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 23 maja 2021, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Jeżeli chodzi o nawozy do hydroponiki,, najlepiej stosować dedykowane nawozy do takiej uprawy ze względu, iż mają przede wszystkim stabilne pH jak i minerały co nie wpłynie negatywnie na parametry jak i np na niechcianą fermentację jak to czasami zdarza się przy nawozach biologicznych :)
kamila-beer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 sty 2022, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Witam. Mam pewien wstydliwy problem - a mianowicie skoczogonki! Nie mogę się ich pozbyć z mieszkania. W ziemi to "półbidy". Wystarczy, że przesuszę podłoże i już jest ich znikoma ilość. Zaczęłam też stosować pałeczki owadobójcze i zobaczymy czy to pomoże, ale - w hydroponice już nie jest to takie łatwe :( Początkowo byłam zdeterminowana i wyciągałam roślinki z lechuzy, wyparzałam substrat, roślinki porządnie płukałam (powiem szczerze, że bałam się że roślinki tego nie przeżyją, bo byłam bardzo "zmotywowana" żeby się tego pozbyć). Problem zniknął na raptem ok 2 miesiące i znowu to samo! Pełno tych gadów w osłonce. Co tydzień mocno przepłukuje lechuze pod letnią wodą. I nic. Sama już nie wiem co mam robić. Można zastosować jakiś środek, "wykąpać" rośliny w nim? U mnie ani polysept ani mospilan nie zdziałał cudów w ziemi. Nigdzie nie znalazłam podobnego tematu. Mówi się że w hydro szkodników nie ma, ale zapomina się o tych co uwielbiają wilgoć :(
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4027
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Niestety nie znam lechuzy. W keramzycie nigdy nie widziałam żadnych szkodników.
Może przestaw na keramzyt który łatwo wypłukać. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18690
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Przejdź na keramzyt. Ale warto zaznaczyć, że skoczogonki to nie ziemiórki, w mniejszej ilości nie zaszkodzą roślinie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21764
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Hydroponika - przydatne porady

Post »

Poczytaj wątek dot. walki z tymi robaczkami i z pewnością znajdziesz skuteczną metodę ich pozbycia
viewtopic.php?f=19&t=10849
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”