Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

karool pisze:...
Ciśnienie i cholesterol radzą sobie bez tabletek..
Pewnie jak u 95% ludzi :)

J.
Awatar użytkownika
Robert40
100p
100p
Posty: 123
Od: 24 kwie 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk okolice Sobótki

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Pojawiły się pierwsze owoce :)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Robert
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Najwyższy czas na zerwanie i zjedzenie :)
Awatar użytkownika
Robert40
100p
100p
Posty: 123
Od: 24 kwie 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk okolice Sobótki

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Na razie dopiero kilka sztuk poszło na rodzinne próbowanie nowości ;) Mi nawet smakuje, nie powiem- nie jest to na surowo wielkie kulinarne "wow" rzucające na kolana ;) , ale jest całkiem dobra i smak mi odpowiada. Przetworów czy potraw jeszcze nie ma z czego robić, owocki w większej ilości dopiero rosną. W każdym razie w przyszłym roku na pewno będę sadził cyklanterę bo siatki do wspinaczki dla niej nie brakuje .
Pozdrawiam Robert
jbielec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 maja 2016, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Cyklantera na początku nie lubi za wiele słońca, ostatecznie wspina się po drzewach, krzewach i na początku jej słońce w głowę nie grzeje. Ale jeżeli ma dobre warunki to może zaskoczyć, u mnie kiedyś wysiana początkiem maja wdarła się na czereśnię i porosła ją w dużej części. Sześć metrów z okładem... Owszem miała wystarczająco dużo wilgoci i wsparcie obornikiem. Ale to był bodajże 2008 rok. W każdym razie miałem mnóstwo nasion do rozdania dzięki temu, ale pomysłów kuchennych poza leczo to nie miałem...
Moim zdaniem to jedna z roślin, którą warto mieć w domowym ogrodzie, nie potrzebuje ochrony, ma działanie lecznicze, można ją wykorzystać w kuchni na różne sposoby, no i w ogrodzie jest długo dostępna świeża. Ale nasiona do wysiewów nie powinny przemarznąć, trzeba o nie zadbać ciutkę wcześniej.
Awatar użytkownika
Robert40
100p
100p
Posty: 123
Od: 24 kwie 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk okolice Sobótki

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Ja porobiłem w ubiegłym roku trochę słoiczków z marynatami, trochę też zamroziłem i zużyłem do sosów warzywnych i zup :)
Na ten sezon planuję siać więcej i wcześniej- miejsce jest. Fajne jest to że owocowanie jest rozciągnięte w czasie i że mogę wykorzystać miejsce w ogrodzie miejsce wzdłuż ogrodzenia- mało przydatne do czegokolwiek innego.
Pozdrawiam Robert
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”