Wilgoć w domu !

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Mirku, dziękuję za szczegółowe informacje.
Nalewko, właśnie jakaś nieszczelność jest, bo widać, że ściana przemaka na wylot.

Koniec końców teściowe zdecydowali się na przebudowę pokrycia, pewnie też zwiększą pochyłość dachu, przy okazji będzie też ocieplona ściana, na której pojawiają się wykwity.

Serdecznie dziękuję za opinie ;:180
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Szanowni przedmówcy , na samym początku było napisane , że dom jest z kamienia ... pytanie jakiego ?
Kamień to jest dobry izolatar i wymaga innego traktowania.
Pewno spoiny przepuszczaja wode , a kamień ja na swojej powierzchni zatrzymuje.
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Nie dość, że z kamienia, to jeszcze stary (jaka technika budowy? jaka grubość murów? jaki rodzaj kamienia itd.?). Radziłabym zapytać specjalistów, bo ocieplenie takiego domu styropianem może tylko pogorszyć sprawę (piszą o tym także na wzmiankowanym tutaj forum Muratora).
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Stary dom i to z kamienia , powinien być inaczej traktowany . Taki dom musi być osuszony , są różne metody osuszania bydynków , zależy od gabarytów , zawilgocenia , materiałow , usytuowania budynku ... są metody absorpcyjne , elektrofizyczne , osuszanie przez wykonywanie blokad hydrofobowych , iniekcyjne , oraz mechaniczne z uzyciem płyt np. chromowo-niklowych.

Też mam zabytkowy dom i w wyniku podtopienia , zawilgocone ściany. Zaraz jak woda opadnie - ruszam z remontem .
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Greta pisze:Też mam zabytkowy dom
To zupełnie tak jak my. Nasza chałupa ma jakieś 150 lat (a może i więcej), jest z łupka i ma ściany grube na 60 cm. Niestety, jest problem z wentylacją "wewnętrzną", a raczej jej brakiem i łazienki oraz kuchnia są miejscami dość "wrażliwymi". Dlatego też przy najbliższym remoncie musimy takową wentylację zrobić.
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Wilgoć w domu !

Post »

mój dom , ma też ok.130 lat , jest na fundamentach z granitu , a reszta szachulcowa. U mnie wentylacja jest dobra , mam problem , bo zaraz koło domu płynie rzeczka i mie zalewa , albo wybijaja wody gruntowe w piwnicy.
W tym roku mam jedno i drugie.
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Greta pisze:(...) osuszanie przez wykonywanie blokad hydrofobowych ,(...)
Napisz chociaż słówko na ten temat, pls.
Tylko takim prostym językiem, żebym jako (urodzona) blondynka zrozumiała co i jak :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Nalewko , blondynki to często bardzo inteligentne osoby.
Sama mam włosy jasnego koloru i uważana jestem za osobę rozumną :uszy

Mogę wyjaśnić : metoda hydrofobowa - technologia : na przygotowane podłoże nanosi się odpowiedni , hydrofobowy preparat , odprowadzający zasoloną wodę z powierzchni murów do niższych warstw. Następnie nakłada się na tynk o mikroporowatej strukturze kolejny preparat. Jego struktura wyklucza penetrację warstw tynku przez wodę , uniemożliwiając transport soli (wykwity na murach).Wysoka paroprzepuszczalność , wymusza intensywny proces parowania - przywracając zachwianą równowagę hydrostatyczną.
Działanie tego systemu : woda przechodzi w faze gazową , wewnątrz struktury muru , a krystalizujące się sole zawężają srednice kapilar , stopniowo zmniejszając zasięg podciągania. Zmniejszenie kapilar jest barierą dla wody .
System ten jest stosowany przy renowacji obiektów zabytkowych i przeprowadzają go firmy renowacyjne na technologii jak na razie Niemieckiej.
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Dzięki serdeczne, znowu się czegoś nauczyłam :)
(ta blondynka to miał być żarcik :wink: takie naprowadzenie na łatwe i zrozumiałe wyjaśnienie trudnego tematu :wink: )
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Serenada
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 wrz 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Witam, jestem tu po raz pierwszy.
Starych domów się nie ociepla!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba że ktoś chce walczyć całe życie z wilgocią, to owszem. Wszelakie osuszanie, które jest drogie jak ch... skutkuje na trochę i wilgoć wraca.
Hermanos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 paź 2020, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Są rózne rodzaje wilgoci:
1. Kapilarne podciąganie wilgoci
2. Przecieki wody lub nieszczelności rur
3. Kondensacja

W zależności od problemu można na przykład umieścić pochłaniacz wilgoci i regulujemy powietrze w pomieszczeniu. Może się też zdarzyć, ze trzeba będzie najpierw osuszyć. Dobrać do rozmiaru pomieszczenia pójść w dobrą markę i będzie po problemie.


Reklama usunięta/K
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Wilgoć w domu !

Post »

Wszelakie osuszanie, które jest drogie jak ch... skutkuje na trochę i wilgoć wraca.

Osuszenie w pierwszej kolejności domu można porównać do wykręcaniu kąpielówek w trakcie kąpieli.
To walczenie ze skutkiem a nie przyczyną. Faktem jest że lepiej nieraz postawić nowy dom niż doprowadzić do oczekiwanego stanu stary.
Jednak wszystko jest osiągalne lecz należy to wykonać w odpowiedniej kolejności i dopiero kiedy usuniemy przyczynę zawilgocenia przychodzi czas na osuszanie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”