Usychające tuje brabant

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Samosiej
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 sie 2020, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Usychające tuje brabant

Post »

Witam
Potrzebuję diagnozy co im jest , możliwości wiele włącznie z życzliwym sąsiadem... Tuje sadzone na wiosnę początkowo rosły super
teraz żółkną i pędy zamierają.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Usychające tuje brabant

Post »

Nie wiem kiedy dokładnie sadzone, z doniczek, czy kopane.Wygląda na jakiś problem fizjologiczny.Brabanty często są kupowane jako drzewka kopane i sadzone zbyt późno.Póki jest umiarkowana temperatura to się trzymają, latem zaczyna się problem z podsychaniem słabo ukorzenionego drzewka.Myślę, że wyjdą z tego, ale czasu potrzebują.
Samosiej
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 sie 2020, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Usychające tuje brabant

Post »

Dziękuję za odpowiedź , drzewka kopane z gruntu przy zakupie i owijane w worek jutowy, sadzone koniec kwietnia tego roku. Niestety drzewka marnieją w oczach zmieniają barwę na jaśniejsza, pędy brązowieją z tym że te pobrazowiale przewodniki nie są suche tylko takie jakby gumowe, sflaczałe :roll:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Usychające tuje brabant

Post »

Jak napisałam kopane i sadzone zbyt późno, teraz upały dały się we znaki.Iglaki najlepiej kopać jak najwcześniej, gdy ziemia odmarznie, nawet w lutym jak jest ciepła zima.Jeśli nie ma takiej możliwości, to lepiej odłożyć do jesieni.Są sflaczałe bo pewnie lejesz dużo wody, a mają problem z korzeniami jej nie wykorzystują i więdną na słońcu.Jeśli posadzone w słońcu to mogłoby pomóc zacienienie w jakiś sposób na okres letni.Iglak transpiruje cały czas i nie znosi uszkodzeń korzeni. Jeżeli już nie sadzi się z doniczek, tylko kopie, to bezwzględnie trzeba pilnować terminu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”