Pleśń, biały nalot na ziemi w doniczce

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dziunia
50p
50p
Posty: 51
Od: 2 paź 2008, o 15:13

Post »

Dodam, ze kwiaty bardzo bardzo oszczędnie podlewam :roll:
Frezja70
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 paź 2008, o 16:55
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Polecam zastosowanie specyfiku o nazwie Previcur :) . Doskonały środek na początki wszelkich chorób grzybowych i pleśń na ziemi w doniczce. A swoja drogą przy duzej wilgotności trzeba zmniejszyć porcje wody przy podlewaniu 8) ...
Hoje+...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=18130

Nie cierpię poniedziałków!
Awatar użytkownika
Dziunia
50p
50p
Posty: 51
Od: 2 paź 2008, o 15:13

Post »

Frezja alez ja podlewam malutko i to raz na 2-2,5 tygodnia :cry: Częściej podlewana jest tylko azalia, cyklamen, cissus i trzykrotki. Echh
Kupiłam Amistar 250, babka w sklepie powiedziała, ze powinien poskutkować. Zobaczymy.
pomoc77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 sty 2009, o 16:13

Post »

hej jestem nowa na forum ale widze ze mamy ten sam problem. Grzyba na scianach najlepiej zwalczac specjalnymi preparatami zakupionymi w sklepach budowlanych polecam jednak te ktore zawieraja chlor poniewaz dzialaja dluzej i wybielaja zaatakowane miejsca.Ja dodatkowo kupilam specjalne urzadzenie ktore zbiera wilgoc niestety nie wiem jak nazywa sie ono w polsce ale w naszych sklepach tez sa polecam tez rozszczelnianie okien jeśli sa to tzw plastiki powodzenia
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Dziunia pisze:Ewidentnie zostały popełnione błędy budowlane, przez co cierpią wszyscy i wszystko... My, ściany, meble, kwiaty echh.
Dzięki za radę z piaskiem, koniecznie to zrobię. Tylko powiedzcie mi czy taki zwykły piasek z piaskownicy dla dzieci wystarczy czy muszę po jakiś specjalny do ogrodniczego pojechać?

Może być z piaskownicy, byle nie zanieczyszczony za bardzo przez koty
Awatar użytkownika
Dziunia
50p
50p
Posty: 51
Od: 2 paź 2008, o 15:13

Post »

selli7 pisze: byle nie zanieczyszczony za bardzo przez koty
Przeciez to nawóz naturalny :lol:

Wybiorę się do osiedlowej piaskownicy. Dzięki.
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post »

Na ściany polecam płyn SAVO. Łatwo się stosuje, bo jest w spryskiwaczu, okropnie śmierdzi chlorem (po użyciu trzeba koniecznie wywietrzyć mieszkanie), ale działa. Dostepny na allegro.
Awatar użytkownika
blood_reksio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 sty 2009, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hanower

Post »

Na ściany polecam bardzo dobry środek Pufas - dostępny jest na pewno w Castoramie, widziałem też go kiedyś w OBI. Preparat sprzedawany jest w formie spayu w żółto-czarnym opakowaniu. U mnie po jego zastosowaniu grzyb więcej się nie pojawił, dodatkowo preparat nie śmierdzi chlorem.
I z drobnego nasienia wielkie rosną drzewa, tak też i małe rzeczy wielkich są przyczyną.
Awatar użytkownika
blood_reksio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 sty 2009, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hanower

Post »

I z drobnego nasienia wielkie rosną drzewa, tak też i małe rzeczy wielkich są przyczyną.
Awatar użytkownika
klaudzia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 8 sie 2007, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

a co jak pleśń pojawia się na doniczce z papirusem, przecież on mi cały czas w wodzie stoi :(
Początkujaca ogrodniczka ;)
Awatar użytkownika
klaudzia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 8 sie 2007, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

No to ja mam podobny problem tylko ze poza papirusem dochodzi jeszcze Chamaedorea elegans....czy oba musze przesadzić?
dodam jeszcze ze papirus jest znacznych rozmiarów i stoi całkowicie w wodzie gdy do się podleje :/
Początkujaca ogrodniczka ;)
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
hortico
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 mar 2007, o 17:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Witam.
Szara pleśń to może nie jest, ale jest to z pewnością grzyb, też miałam podobny problem, Previcur Energy sobie z tym poradził. Podlewać cieczą sporządzoną wg danych na op. 2 -3 krotnie w odstępach tygodniowych.
Producent preparatu zaleca odkażanie każdej świeżo kupionej ziemi Previcurem :roll:
Pozdrawiam, Iwona z Hortico
Sklep internetowy
Poradnik Ogrodniczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”