Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9036
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

:wit Przemku , masz Stupice . ;:333 Ja jestem z tych nielicznych co go lubią . Na ten sezon
wysiałam Mikado Rozowyj , od którego Stupice pochodzi , niestety mam wrażenie , że zaszła
pomyłka bo pierwszy liść nie wygląda jak ziemniaczany . ;:145 Jestem ciekawa Polni Rani ,
mój zdecydowanie inaczej wyglądał w fazie rozsady , a może to brak doświetlania .
Podlałam Previcurem kapustę , od razu odzyskała wigor oprócz tego mam też Septovital .
W tym roku wysiałam najwięcej odmian antocyjanowych , rekomendowanych jako
smaczne . A wiadomo fioletowe potrafią być paskudne w smaku .
Zbieram się do rozsadzania truskawki Maro de Bois , która nie wytwarza rozłogów i trzeba
ją dzielić by rozmnożyć i odmłodzić .
Dobrej pogody . ;:3
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1016
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Fajne grządki będą.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można powiedzieć, że dolna część podwyższonej grządki gotowa. Na spód poszła metalowa siatka powleczona plastykiem. Boki są zrobione z obrzeży chodnikowych 100 x 30 x 8 cm. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to góra będzie z desek modrzewiowych o grubości 5 cm. Brakuje jeszcze ziemi ale już postanowiłem, najtaniej wyjdzie podłoże popieczarkowe. Coraz bardziej lubię swój nowy szpadel drenarski bo dzięki niemu pozbywam się resztek ostrożeni a i skrzypowi mocno się dostało. Największe okazy oczywiście rosły na ścieżkach.

Stupicke Polni Rani to odmiana czeska, w moim przypadku sentymentalna bo nasiona to pamiątka po Tacie. Ja nigdy takich pomidorów nie uprawiałem ale postanowiłem, że parę roślin w doniczkach zrobię.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Choć tunel jeszcze nie skończony to dzisiaj posadziłem pierwszą paletę VEFI 160 rzodkiewki odmiany Avatar F1. W gruncie rozkwitają krokusy.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W nowym tunelu posadzona rozsada rzodkiewki Rondar F1 i Avatar F1. Wyłożone 17 III na waciku nasiona marchwi Laguna F1 wczoraj zaczęły kiełkować więc pierwsza partia powędrowała do gruntu. Domek dla pszczółek murarek już prawie gotowy (brakuje tylko siatki ochronnej). Ostatnie siewki wczesnych pomidorów rosnących w doniczkach P9 trafiły do pierścieni 9/10 cm.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj do rzodkiewki w tunelu dołączyły: sałata, kalarepa i buraczki. Większość wczesnych odmian pomidorów już w pierścieniach ale trochę rośnie jeszcze w multiplacie. Nasiona szałwii w większości nie skiełkowały ale kilkanaście sadzoneczek zrobionych. Koleusy rokoko i heliotropy na razie w miniszklarence ale kiełkowanie na wacikach i przenoszenie kiełkujących nasionek do doniczek P 9 się sprawdza.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2661
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Fajnie to wygląda takie poletko rzodkiewkowe :)( z pomidorami w pierscieniach) a co planujesz na ich miejsce potem?
Jaką szałwię siejesz?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
No nie było zmiłuj się. Chociaż w nocy był przymrozek rano w tunelu bardzo szybko zrobiło się 30*C. Chcąc nie chcąc musiałem zainstalować otwieranie okien dachowych. Ranniki przekwitają ale pojawiają się cebulice. Kwitną iryski.
To co rośnie w pierścieniach na grządce z rzodkiewką to sałata. Pomidory choć w pierścieniach ale jeszcze długo będą trzymane w mieszkaniu. Po rzodkiewce będą rosły pomidory. Co do szałwii to wysiałem nasiona szałwii błyszczącej (Salvia splendens) niska odmiana o czerwonych kwiatach Scarlet Piccolo.
Hania_wroc
200p
200p
Posty: 207
Od: 30 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Jak głęboko wsadzasz kalarepę? Moja chyba trochę wybiegła i nie wiem jak głęboko ją teraz wsadzić :cry:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Teoretycznie rozsadę kalarepy powinno się sadzić bardzo płytko. Ja sadzę na równo z poziomem ziemi w pierścieniu/ minidoniczce. Ale jak wybiegła to część posadź aż po liścienie a resztę nieco płycej. Najwyżej zgrubienia będą troszeczkę mniej kuliste.
Dzisiaj 30 skiełkowanych nasionek kalarepki (z 21 III) trafiło do minidoniczek. Na działce zrobiłem przeprowadzkę z tunelu Teścia do mojego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Dzisiaj do kiełkowania powędrowały nasiona pomidorów do gruntu i drugi rzut tunelowych. White Beefsteak (12n), Czarny (13n), Fioletowy (5n), Reconquista (5n), Belladona (5n), Mata Harri (7n), Pomarańczowy Podłużny (7n), Tutti Frutti F1 (7n), Buffalosteak F1 (12n) i Corazon F1 (15n).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żurawiny wykopane i oddzielone od chwastów. Jak się wyrobię to jutro powstanie nowa żurawinowa grządka. Marchew doczekała się przykrycia siatką ochronną, na jednej z grządek wysiałem łubin.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2661
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

No to się zagęściło u ciebie po wyprowadzce. Sporo pomidorkow wysiałaś, to ulubione odmiany czy testujesz?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Z wysianych wczoraj odmian do ulubionych z pewnością mogę zaliczyć White Beefsteak i Tutti Frutti F1. Reszta to mniejsze lub większe zagadki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”