Co robimy w MARCU na działkach i w naszych ogrodach ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co robimy w MARCU na działkach i w naszych ogrodach ?

Post »

Co robimy w Marcu na działkach i w naszych ogrodach ?

:arrow: :idea:
Miłego dnia!
Admin.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Adminku ciągnie Cię do tej wiosny. :D :D :D

W zależności od tego jaki ten marzec będzie to zaczynamy wszystkie prace w ogrodzie.
Począwszy od wertykulacji trawnika po założenie foli na stelaż i sianie, sianie i jeszcze raz sianie nasionek do gleby :D
Oczyszczanie z pozostałości jesiennych rabat bylinowych.
Przesadzanie bylin.
Kto nie zdążył jesienią przekopać zagonów to teraz to zrobi.
Przycinanie drzew i krzewów.
Oj można by długo wymieniać.
Ja powiem tak : jest tyle pracy w tym okresie że nie raz już ma się dosyć ogródka.
Gdy mięśnie się trochę zregenerują :D to wszystko wraca do normy i dalej ... w pole
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

Na razie marzniemy, marzniemy, palimy w kominku, a popiół rozrzucamy na zmarzniętą ziemię - bo mamy glinę i nad nią pracujemy - kompost, piasek i popiół z kominka dały w ubiegłym roku niezłe rezultaty.

Pomidory za wcześnie wysialiśmy, bo nas licho podkusiło i teraz żałujemy.

I czekamy na wiosnę :-(
Już nie wierzę, że w ogóle nadejdzie...
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ja też siedzę w cieplutkim domku, czekam na wiosnę, sprawdzam czy kwiaty wiosenne wychodzą, ale nie.
Robię zakupy -nasion, warzyw do wysiewu i środków ochrony.
Czekam na marzec, jak śniegu nie będzie to wygrabię tarawnik w całym ogrodzie, wyłowię z oczka wszystkie nieczystości.
Przytne krzewy ozdobne, drzewom poprawię korony, rozpocznę wysiew nasion, może jakieś sadzonki porobię - pelargonie.
Zasilę nawozami cebulowe, które już bedą kwitły - mam nadzieję. :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Sezon zaczynam od przycinania winogron. Wygrabiam trawnik. Rozpalam pierwsze ognisko i jego zapach mówi, że wiosna tuż, tuż...
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Na poczatek będę musiała oszacować straty po tej dziwnej zimie ( jestem strasznie ciekawa, czy zające czepiły się drzewek w sadzie). Potem czeka mnie przekopywanie grządek i sianie gorczycy przeciw chwastom. W domu muszę wysiać do inspektów ok. 30 gatunków różnych kwiatów. :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

W marcu niezależnie od pogody, czy będzie mróz, czy deszcz, czy błotko, muszę rozsypać nawóz z żelazem na trawniku. A potem zacznie się przesadzanie tych roślin, które od jesieni czekają na tymczasowym miejscu, albo przestały mi pasować na swoim stałym miejscu. A może przesadzać w kwietniu? Przy okazji dosadziłabym planowane jagody kamczackie i hortensję drzewiastą, irgę i szczodrzeniec? A potem to już tylko zakładanie rabatek, porządkowanie skalniaczków, sianie i sadzenie nowych roślin,
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Hy hy, ja nie mam ogrodu, ale za to na balkon umyłam i wysprzątałam.i mój Pieris przetrwał zimę, w sumie nie za trudne miał warunki. Aj, jak się ciesze, bo będzie pięknie kwitł w kwietniu! ;:172
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nalewko, też Ci po głowie "chodzi" przesadzanie?
Ja z kartką i ołówkiem już planuję gdzie co poprzenoszę. Z prawa na lewo i odwrotnie.
Kupionych, nowych roślin mam już kilka metrów (na metry liczę zadołowane doniczki z roślinami). :D
A co jeszcze będzie do wiosny? OGRODOMANIA - PRZESADZANIA :D :D :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ja już mam zaplanowanych tyle przesadzeń, ze kombinuję, żeby zacząć wcześniej niz zwykle, własnie w marcu. Tylko muszę pookrywać te przesadzone rosliny czymś z wierzchu, zeby
w razie czego korzenie nie przemarzły. Jak myslicie, wystarczą liście? :?
Najchętniej zaczęłabym już ;:50 , ale się jeszcze trochę boję :(
Tak mnie już ciągnie do do ogródka :lol:
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

A ja plan nasadzen zrobilam juz z poczatkiem lutego i teraz juz mam go ochote zmieniac a jeszcze nie dalam szansy roslinom, by w tej kompozycji sie wykazaly. Wybieram sie te po moje cebule Canny, aby je nasadzic do doniczek i w stosownej porze przesadzic do gruntu. Krokusami u mnie już raczej się nie nacieszę bo jak wyszły pąki spadł snieg a óźniej to już z nimi coraz kiepściuchniej zaczęło się robić. Zastanawiam się tez jak spiszą się w tym roku moje cesarskie korony, w ubiegłym nie wypuściły kwiatostanu - nie wiem dlaczego? Może tak mają po przeszadzeniu.
Pozdrawiam
ANka
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Alabedz po przesadzeniu tym bardziej powinna Ci cesarska korona pięknie kwitnąć.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja w marcu stawiam tunel foliowy i wysiewam w nim rzodkiewkę, sałatę. Jest to też pora na wysiew warzyw jak m.in. marchewki, pietruszki, wysadzanie dymki, jak też przycinanie drzew i krzewów owocowych .
alabedz pisze:...Zastanawiam się tez jak spiszą się w tym roku moje cesarskie korony, w ubiegłym nie wypuściły kwiatostanu - nie wiem dlaczego? Może tak mają po przesadzeniu.
A kiedy je przesądzałaś? Może zbyt późno i to było przyczyną. Mogłaś też mieć za małe cebule.
Moje korony cesarskie kwitły tak http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=45
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”