Kiedy najlepiej zasiac pomidory na rozsadę ?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
daro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 maja 2008, o 22:39

Czym i jak nawozić pomidory ?

Post »

Mam pytanko. Jakim nawozem(chodzi o skład) i w jakim stadium rozwoju pomidorów należy nawozić pomidory hodowane w przydomowej foli??? Z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym i jak nawozić pomidory???

Post »

Witam na forum.Ja mam dużą beczkę a w niej są kupki końskie i troszkę wrzuciłam tam liści pokrzyw.Tym podlewam moje pomidorki pod folią i raz zrobiłam oprysk miedzianem.Na razie się nic nie dzieje i mam nadzieje,że nie zachorują mi w tym roku,bo w tamtym pod koniec mi zachorowały,ale to była moja wina.Myślałam,że jak będzie cieplutko pod folia to pomidorkom będzie dobrze,a ja je zagrzybiłam,bo była za wysoka temperatura.Teraz pada deszcz a folię mam otwartą,żeby nie było za gorąco i wilgotno.I do beczek woda ścieka z daszku,będzie do podlewania pomidorków i ogórków. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

TAK TAK TAK ,tylko podlewanie co 10 dni gnojówkąz pokrzyw,efekty widać i bez chemii.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Z mineralnych nawozów to te ze zwiększoną zawartością potasu i obowiązkowo z makroelementami.
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

wronek89 pisze:Z mineralnych nawozów to te ze zwiększoną zawartością potasu i obowiązkowo z makroelementami.
Chyba mikroelementami?
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

heh, no rzeczywiście gafa :P
Oczywiście, że mikroelementami :oops:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Nawozy organiczne(pod korzenie i do podlewania) i (na start) mikroelementy. Same! Bez NPK.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Tylko, że dla pomidorów wskazana jest przewaga potasu, jak pisze Wronek89. I teraz, nawożąc tylko organicznie , trzeba by ten potas uzupełnić np. siarczanem potasu. O ile się nie mylę to jest on dopuszczony w uprawach ekologicznych, więc to nie taka znowu straszna chemia.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

A tak, zależy tylko jaką kto ma glebę. Trochę sądzę według siebie... u mnie I klasa.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
kasiaaa350
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 maja 2008, o 12:12
Lokalizacja: Radomsko

Kiedy najlepiej zasiac pomidory na rozsadę ?

Post »

Drodzy moi kiedy najlepiej zasiać nasionka pomidora na rozsadę ?Mam szklarnie nieogrzewaną zazwyczaj do szklarni przesadzam pod koniec kwietnia - tylko jest jeden problem bo nigdy nie mogę utrafić z rozsadą ponieważ zawsze mi jakoś źle wyrośnie jest zbyt wysoka, a bardzo chwiejna.I muszę dodać że hoduję ją w domu na parapetach.dziękuję :wink:
KASIA
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Produkcja rozsady pomidora trwa 50-60 dni.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Duża i chwiejna rozsada pomidora wyrosła mi tylko raz - gdy zostawiłam ją pod opieką męża, bo wyjechałam do sanatorium. Podchodził do niej jak pies do jeża - podlał, i na tym koniec.
Ja natomiast, gdy tylko jest trochę ciepła, wynoszę ją na dzień na balkon, wieczorem wnoszę z powrotem na parapet. Gdy nie zapowiadają przymrozków, to i nocuje na balkonie. Wietrzyć, hartować, a będzie krępa.
Waleria
kasiaaa350
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 maja 2008, o 12:12
Lokalizacja: Radomsko

Post »

DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI .MYŚLAŁAM ŻE DLATEGO ROSNĄ TAKIE BO MAJA ZA GORĄCO NA PARAPETACH .DENERWOWAŁO MNIE TO PONIEWAŻ NAWIOZŁAM SUBSTRALEM DO POMIDORÓW A TU LIPA PRZEWRACAŁY SIĘ I BARWA JASNO ZIELONA .
KASIA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”