Ogródek-moje początki cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

grazyna-ela pisze:Witaj Asiu. Od kilku dni spędzam czas w Twoim ogródku :)Udało mi się wreszcie przeczytać całość tj.dwa wątki. Badzo podoba mi się taka kronika od początku powstawania ogrodu na tzw. stepie. Widać postępy i ogrom włożonej pracy oraz piękne efekty tego trudu. Życzę zdrowia i wytrwałości w tworzeniu wymarzonego ogrodu.
Pozdrawiam serdecznie
Grażyna
Grażynko,witaj ! :wit
... ale mnie zaskoczyłaś ;:131 , na prawdę czytałaś to wszystko ? Ja mam takie odczucie, że u mnie to się nic nie dzieje. Owszem cykam trochę fotek, co lepszym roślinkom, ale wydaje mi się, że szału to nie ma. Porównując ( jak buszuję po przepieknych ogrodach Forumowiczów ), to tak w porównaniu, odbieram, że jestem gdzieś na końcu tego zielonego peletonu ;:131
Grażynko, miło mi się zrobiło na Twój wpis i dziękuję za ciepłe słowa.
A Twój ogród kiedy pokażesz ? Czy podobnie zaczynasz, jak ja od stepu ? :D

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odp.
plocczanka pisze:Asiu, czytam, że masz kłopoty z kręgosłupem. ;:174 Nie wiem jeszcze co to ból kręgosłupa, ale moja synowa już na drugą operację czeka i widziałam, jak bardzo cierpiała i znowu cierpi. Dbaj o swój, bo przecież masz ogród pod opieką, a tutaj trzeba się naschylać, niekiedy i nadźwigać. ;:108 ;:108
Śliczne masz liliowce. ;:138 ;:138
Lucynko :wit Z kręgosłupem wyszło po rezonansie, że jest tak zle. Do tej pory, jak każdy uskarżałam się, leciałam do apteki, kupowałam maść, jakieś proszki i dało się z tym żyć.
Jedak po wyniku rezonansu, musiałam ostro zadbać o swoje zdrowie. Własnie chodzę na rehabilitacją i walczę o w miarę normalny stan życia, bo np. po operacji może być już różnie... I wiem to, gdyż widziałam osoby, którym nie do końca się udało wyzdrowieć :(
Niestety kręgosłup doprawiłam sobie w pracy. Teraz już pewnych rzeczy nie wykonuję, ale to jakby musztarda po obiedzie.. jak będzie dalej ? to się okaże.

Lucynko, Ty wiesz, że ten uparciuch wiciokrzew, co mi poradziłaś wspomagać go preparatami do powojników, nic nie zakwitł ...
Pięknie róśł cały sezon , ale kwiatostanu nie uwidzisz :;230 A to łobuz jaki !
Wczoraj zakupiłam drugi, czeka na balkonie. Zobaczymy. Ten nowy, kupiłam kwitnący ( znaczy z jednym był kwiatkiem :lol: ) , to bacznie bedę go obserować w przyszłym sezonie , na co go stać ;:204

Pozdrawiam cieplutko !


takie maluchy znalazłam :))

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Zazdroszczę grzybków u nas bida,a Tobie Asieńko zdrówka życzę :wit
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Dorotko :wit Dziękuję ;:196 To od niepamiętnych lat udało mi się samej tyle uzbierać. Nie chadzam na grzybki, a tu poszłam po godz. 13-stej.

młoda jeżówka Aloha .... chwasty ;:131 , w tle jeżówka Guava Ice
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Rudbekia zawsze kojarzy mi sie z latem ;:3 czyż niesłoneczna ?

Obrazek

Obrazek

tegoroczny , letni zakup
róża Heidi Klum

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
grazyna-ela
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 2 cze 2017, o 07:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu ,znalazłam to forum szukając pomocy dla mojego krzewu migdałka i dzięki wiedzy Użytkowników uratowałam go:) Jak wiosną zakwitnie ,to pokażę.
Czytając opowieści o Waszych ogrodach okazało się,że ja jeszcze nie mam ogródka:) .Mam przedogródek czyli małą przestrzeń miedzy domem a ulicą. I to od strony północnej. W takim razie mam dwa przedogródki :) drugi między ulicą a warsztatem. I tu był ugór ze stertą złomu i śmieci jeszcze kilkanaście lat temu. Potrzebowałam miejsca dla dzieci i tam właśnie w 2000r. powstał po wielkich przebojach zwykły trawnik z miejscem na piaskownicę, basenik dmuchany i namiot oraz miejsce do posiedzenia przy grillu. Dostałam od znajomych i rodziny kilka krzewów .Od ulicy oddziela nas chmiel dając trochę prywatnośći. Wraz ze wzrostem dzieci i ten zakątek ewoluował .W miejscu na piaskownicę i basenik mam teraz mały skalniaczek ,a roślinki się rozrosły. W tym roku zrobiłam obok wrzosowisko.
Obrazek
Jednak obok domu jest jeszcze kilkadziesiąt arów z resztkami starego sadu i tu czekam na swoją kolej :) Obecnie użytkowany jest jako pastwisko . Chciałabym zamienić go na ogród owocowo kwiatowy z miejscem do odpoczynku. Gdy będę mogła zacząć działać wtedy pewno założę swój wątek robiąc taką kronikę jak Twoja:)
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Grażynko ja też natrafiłam na to forum ze 3 lata temu ... już nie pamietam jaki miałam problem z roślinkami ? bo pewnie tak było i
wchodząc na forum , rejestrując się zaczęłam krok po kroczku odwiedzać ogrody Forumowiczów. Dużo dostałam cennych porad, wskazówek i dobrego słowa. Korzystam z tych uwag po dziś dzień i jestem bardzo wdzięczna.
Bycie na forum wciągnęło mnie jak dobrą książkę. Zachwycam sie forumowymi ogrodami, inspirują mnie, dużo się uczę.
Poznałam wirtualnie wspaniałe osoby. Wymieniamy się wszystkimi informacjami dot.ogrodnictwa a nawet i projektowania-zagospodarowywania terenu :)
Może dużo wpisów nie dokonuję z braku czasu niestety , ale "cichaczem" , jak mogę, wpadam, podglądam i czytuję, co tam u moich przyjaciół słychać w ogródkach ;:65

Grażynko, kiedyś i ja miałam migdałka szczepionego na pniu. Pieknie róśł, cieszył swoim kwiatostanem. Niestey , któregoś dnia zauważyłam u niego dziurki w pniu. Okazało się , że zaatakował go kornik. Drzewko musiałam spalić. Szkoda było bardzo.
Ty pewnie masz krzew ? to już dobrze rokuje. U mnie na pniu nie sprawdzają się rośliny. :( Miałam i wierzbę Iwa, marnie rosła... ale mi ją ukradli :evil:

Zobaczysz Grażynko, jak ogród stworzy Ci się nie wiadomo kiedy. A bywając na Forum , na pewno zachorujesz na tzw. chciejstwa i wtedy, to już wpadniesz , jak śliwka w kompot :;230 :;230 Wiem coś o tym ;:306
Życzę Ci tego z całego serca, bo to fajna sprawa, a rośliny potrafią człowieka odstresować na maksa.
Kiedyś nigdy bym nie przypuszczała, że będę taką "mała" ogrodniczką, gdzie i tak mam głębokie poczucie, że jestem nowicjuszem w tym temacie.
A taka byłam przeciwna działce, nie chciiałam mieć żadnego ogródka, ziemi i w ogóle.
To wszystko przez te rośliny. Wiesz , że jak przyjeżdżam na działkę, to do domku nie wchodzę, tylko idę na obchód, co tam słychać u roślinek ? Gadam do nich po cichutku i jestem z nich dumna. Jak chorują, to mnie martwi, ale cóż. Forumki nauczyły mnie, że jak niektóre rośliny nie chcą u mnie rosnąć, to nie ma co na siłę o nie walczyć. Oczywiście , piszę to w duużym przekazie, gdyż wiadomo, że najpierw człowiek ratuje, jak jest choroba, ale jak nici z leczenia, to nie . Jest to nauka na przyszłość, żę widocznie u mnie nie pasuje tej czy innej roślinie. Nic na siłę.
Grażynko, trzymam kciuki za Twój ogródek i nowe zagospodarowanie terenu. Pewnie pracy przed Tobą dużo, ale to na pewno będzie sama przyjemność , zobaczysz !
Cykaj fotki i jak przyjdzie czas, podziel się z nami swoim ogrodem. Widzę, że już powstał i to całkiem dojrzała roślinność, wrzosowisko zawsze jesiennie relaksuje, sama przyjemność. ;:215 ;:215 Moje wrzosy trochę się zachwaściły ( nie mam siły na te perzyska).
Grażynko, pamiętaj : wiosna zaczyna się jesienią ! Tulipany już posadziłaś ? :tan :tan :tan

Pozdrawiam cieplutko !
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Kochani, muszę się pochwalić ;:131
Ale w tym sezonie dynia mi urosła ! toż to szok ! Trzeba było ją dotransportować na wózeczku. Nawet eM nie mógł jej dzwignąć i wnieść pod pachą do domu. :tan

Obrazek

I co ja upitraszę ????? ;:109
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Szukaj inspiracji Dyniowa Królowo! ;:138 ;:138
Asiu, od przybytku ponoć głowa nie boli. ;:306 Dynia rzeczywiście urosła! ;:215
Poszukaj inspiracji w necie, a jest ich bardzo dużo. ;:303 Możesz też część dyńki zamrozić. ;:108

Słoneczka życzę i zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Dyna ogromna, napisz co z niej zrobiłaś :?: W ubiegłym roku robiłam zupę krem z dymi...placki ziemniaczane. Przepisów niestety nie zapisałam, przepadły w necie. Kompot w słoikach też wyszedł ciekawy, podobny w smaku do ananasa. Niestety sama jadłam, domownicy wolą bardziej kaloryczne potrawy.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Lucynko, Aniu jeszcze nie wiem co z dyni zrobię. Póki co czeka na balkonie. Muszę ogarnąć jakieś słoiki i takie tam.
Dynię już , trochę mniejszą zrobiłam jako dodatek do powideł, dżemów. Ze śliwkami, aronią i borówką, jabłkiem i pigwowcem z nutą imbiru w korzeniu. Wyszedł całkiem ciekawy smak ;:137 ;:36 ;:137
Lubię też dynie w occie, na słodko, coś jak gruszka w occie. Pewnie zrobię z dodatkiem cynamonu i gozdzika. Lubię takie dyniowe klimaty :)
A świeżo zerwana dyńka, może jeszcze zaczekać. Poza tym, myslę, że też zamrożę troszkę. Jakąś zupkę lub do zupki dodatek będzie wyśmienity !
U mnie w rodzinie, ja głównie jadam dynię, ale jak ją "przemycę" do potraw, gdzie nie będzie smakiem dominującym, na pewno rodzina będzie się zajadać . Ile to trzeba się nakombinować, żeby takie "dobra" z ogródka zdrowiem były dla wszystkich ;:306

Tak ostatnio brzydko jest za oknem, ponuro i deszczowo, że smutno sie robi na sercu, lato praktycznie już za nami.

Słoneczne floksy :)

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu, ja też mrożę dużo dyni, zwłaszcza w tym roku, ponieważ M ma zalecenie jeść m.in. dużo potraw z dyni bądź z dodatkiem dyni. ;:108 Zresztą ja też to warzywko bardzo lubię, ;:92 szczególnie w zupie z dużą ilością imbiru. ;:333 Wspaniale rozgrzewa w zimowe dni. ;:138
Słoneczka na weekend życzę. ;:196 I zdrówka. ;:167 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu, kłaniam się nisko ;:180 wpadłam z wizytą a tu oczom nie wierze ;:oj ale ogromna dynia :!: u mnie urosły malutkie ;:131
ale zupa z imbirem i nutką pomarańczy ;:215 róża Orient Exspres ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Przeczytałam obydwa wątki z ogromną przyjemnością. To niesamowite, jak bardzo zmienił się Twój ogród.
Z przyjemnością będę zaglądać regularnie :)

Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”