Aloes drzewiasty (Aloe arborescens).

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kwiatki Renatki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 9 wrz 2017, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Blackburn, UK

Re: Aloes / Aloe

Post »

Witam po raz pierwszy na forum. :wit
Przedstawiam moje aloesy:


Obrazek

i maleństwo oddzielone już od mamusi:

Obrazek
kalina512
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 sie 2017, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aloes / Aloe

Post »

Chciałabym posadzić aloes ze względu na jego właściwości lecznicze. Czy ktoś się orientuje, iluletni aloes takie właściwości posiada? :) Podejrzewam, że musi do tego dojrzeć, tylko właśnie nie wiem jak długo trzeba na to czekać...
Awatar użytkownika
Hipek00985
50p
50p
Posty: 57
Od: 19 gru 2015, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aloes / Aloe

Post »

kalina512 Ja słyszałam ,że co najmniej 3 lata musi osiągnąć młody aloes,żeby miał właściwości lecznicze.
Posiadam już taki 3-4 letni i bardzo się sprawdza przy skaleczeniach chociażby od noża :) Rana na oczach się zrasta można tak powiedzieć :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aloes / Aloe

Post »

Dział porad zdrowotnych jest tutaj:
http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=9
Ten służy wyłącznie uprawie roślin.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Aloes / Aloe

Post »

Witam wszystkich. Mam pytanie. Zakupiłam aloes tygrysi 1,5 roku temu, jak poznać jego wiek. Pytam dlatego, ponieważ wyczytałam, że właściwości lecznicze ma aloes, który osiągnie wiek trzech lat. Dodam, że tydzień temu zauważyłam, że rośnie sobie jeden pęd z kwiatkiem.
Marzena
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Aloes / Aloe

Post »

Jak wrócę z pracy to dam zdjęcie swojego. Odmiana tygrysia ale nie jest taka duża. Bardziej liście ma zbite i już mi kwitnal miesiąc temu. Próbowałam wacikiem zapylac ale nie wiem czy w ogóle z aloesami tak się robi.

Zmoderowano, to nie jest dział porad zdrowotnych, który jest tutaj: viewforum.php?f=9 /mod.
Marzena
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aloes / Aloe

Post »

Marzena,
Tego aloesa można obskubywać bez większych problemów bowiem szybko się rozrasta, jak tylko ma sprzyjające warunki uprawy.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Aloes / Aloe

Post »

U mnie były dwa małe aloesy, które musiały wyrosnąć z korzeni bo były od samej matczynej rośliny oddalone około 5 cm. Przesadzilam do małej doniczki i dałam mamie, bo bardzo chciała mieć aloesa w domu. Każdego dnia oglądam swoje rośliny, może dlatego jakoś nie widzę by szybko rosly. Musiałabym chyba na miesiąc wyjechać by widzieć ich wzrost . Hehe tylko kto by je tak podziwiał jakby mnie nie było - nikt.

--- 18 lis 2017, o 14:11 ---

No to mój tygrysek,który ma około 3 lat. Z tyłu widać już suchą łodygę po jego przekwitnięciu. To była miła niespodzianka jak zakwitnął.
Obrazek
Marzena
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Aloes / Aloe

Post »

Martwię się o aloes ościsty - bardzo ostatnio zbladł, szczególnie od środka rozety. Na jesieni zabrałam go z kiepskich warunków i przesadziłam. Rósł w fatalnej ziemi. Dostał przepuszczalną mieszankę ziemi do kaktusów i grubego piachu. Podlewam troszeczkę, raz na miesiąc.

Obrazek

Czy to przejściowy kryzys, czy jakoś mu pomóc?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aloes / Aloe

Post »

To efekt tego, że jest zimowany w temperaturze pokojowej, rośnie a nie powinien.
Jakie ma w ogóle stanowisko?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Aloes / Aloe

Post »

A o tym nie pomyślałam, że rosnie. Wystawa: duże balkonowe okno płd-wsch, temperatura ok 17st. Mogę go wstawić do 14st ale na ciemno. Albo może go w ogóle nie podlewać? Wczesniej rósł u mnie w pracy, było zimą dużo cieplej ale wtedy go nie podlewałam zupełnie i był bardziej zwarty.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aloes / Aloe

Post »

Ja przy temperaturze około 15 - 16 stopni (czasami niżej), nie podlewam w ogóle aż do wiosny. Żeby obniżyć temperaturę spróbuj odseparować roślinę od wnętrza pomieszczenia, np. kawałkiem kartonu, a jeśli pod spodem masz grzejnik możesz doniczkę postawić na kawałku styropianu.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Aloes / Aloe

Post »

Odświeżę ten wątek. Aloe humilis wypuścił dwa kwiatostany. Od wiosny do jesieni stał na południowym parapecie. Później na stryszku, temperatura od 8 do 15 stopni. Stryszek nie jest ogrzewany, ale zima w tym roku wiemy jaka jest. Dzisiaj zajrzałam tam i proszę ... niespodzianka. I ci ja mam teraz zrobić? Zmieść go do domu?

Oto zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W celu wykonania zdjęć wyniosłam roślinkę do lepszego, o tej porze dnia, światła. Teraz stoi na swoim zimowym stanowisku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”