Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11319
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Przypomniałaś mi o mieczykach... ;:131 pewnie swoich nie zobaczę...Mam kilka szt w donicy na działce, ostatnio zauważyłam pąki a już nie miałam nadziei , że zakwitną...pewnie ich wysuszy słońce na wiór chyba, ze dzisiaj popada... :roll:
Kwitnień u Ciebie Aniu nie brakuje,ogród wypielęgnowany aż miło popatrzeć! ;:138
pozdrawiam spod wentylatora Obrazek
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Wspaniałe Aniu hortensje! One i hibiskusy królują późnym latem! I cieszą nasze oczy! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

U mnie upał.W cieniu 35 stopni.Uff, żadnego deszczu od iluś dni.
Siedzę teraz z kawą frappe na forum .A w między czasie oglądam i słucham wiadomości.Tragicznych.O tych burzach.Nawałnicach i Tych zabitych nastolatkach.Współczuję tym rodzicom.O rannych..To takie straszne, smutne, przytłaczające :(
To już nie narzekam na ten żar i suszę.

plocczanka-Lucynko Dziękuję ;:196 Tarasy , schody, czy balkony to takie miejsca,że co roku stają się nowe , inne a przez to ciekawe, i uczymy się co nam pasuje , a co nie.I możemy jak tylko chcemy je zmieniać.
Ogród co kilka dni się zmienia, kolory inne.I też to jest ciekawe.Bo ogród przecież żyje.
marpa-Maryniu U mnie susza, straszna.Podlewam wieczorem.Wczoraj jak popołudniu przyjechałam, to jedna hortensja rosnąca pod czereśnią ,miała już całkiem spuszczone listki w dół i kwiaty.Od razu ją podlałam .A potem cały ogród i znowu ją podlałam. Dzisiaj z samego rano poszłam sprawdzić, jak ona się trzyma.Żyje, podniosłą się. :)
Może i twoje mieczyki zakwitną jeszcze.Dasz im parę razy więcej wody.
Ogród jeszcze ma kolory, co kilka dni trochę inne.Ale widać,że żyje/
Dziękuję za miłe słowa i również pozdrawiam ;:196
Ola2310-Olu Tak, hortensje są cudne i teraz to one właśnie będą nr 1 w naszym ogrodzie.
U mnie od iluś dni, tylko upały.Żadnego deszczu i burz.A u ciebie jak było??Była ponownie ta burza?Wszystko ok ??
apus-Basiu O tak, hortensje to takie cudne rośliny.Mam już ich trochę.I naparwdę teraz czrują w naszych ogrodach.Nawet nie wytrzymałam i kolejną nową odmianę kupiłam :heja .Hibiskusy bylinowe mam jeszcze wpąkach.Syryjski tylko jeden jak na razie mi kwitnie. :wink:

Aronia zebrana.W tym roku ja byłam pierwsza!W ubiegłym wszystko cały wielki krzaczorek owocków ptaszki mi w jeden dzień obskubały , jak nas nie było . :twisted:
I już mam nastawiony soczek i nastawiona nalewka :D
Obrazek
Hortensje ;:167
Obrazek
Obrazek
Hortensja bukietowa 'Pinky Winky - jeszcze mała w ubiegłym roku kupiona mała sadzoneczka.
Obrazek
Hortensja Sundae Fraise
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I ta kupiona jako Silver Dolar.I mam wątpliwości, czy to ona.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42131
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu na str chyba 53 pokazałaś Vanilla Fraise i mam wątpliwości, bo VF ma kiście w szpic a ta zaokrąglona, no chyba że tak zrobiłaś zdjęcie :oops: https://albamar.pl/hortensje/40-hortens ... ulata.html
Opisałam historię kota syjamskiego sprzed prawie pół wieku :oops: Kota dostał mój wujek miłośnik kotów, pięknego dużego kocura czystej rasy, wykastrowanego. Jak się znajomi dowiedzieli podrzucili cioci czarnego dachowca...były koty dwa... on i ona...potem było 8, bo on dziwnym trafem spłodził kotce małe :uszy i wśród miotu był cudny nieskazitelny syjamczyk :D Może jeszcze coś pisałam, ale nie pamiętam. Jak znajdę kiedyś zdjęcie to spróbuję wstawić :D
Masz wspaniałe kolekcyjki floksów, jeżówek i hortensji...właściwie czego Ty nie masz :D Nie sprawdziłam dzisiaj jak mój guzikowiec, bo przed wyjazdem jeszcze nie kwitł :uszy
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Maska-Marysiu Witaj!
Wyjazd widziałam u ciebie był udany,Roślinki nowe są. ;:215 Tą hortensję Vanilla Fraise z 53 strony , kupiłam ją 3 lata temu i z taką etykietą. Ale jutro spróbuję jeszcze jej się przyjrzeć i zrobić jej inne zdjęcie. ;:108 ;:108
A zobacz na tej tronie wyżej kupiona jako Silver Dolar i chyba nią nie jest.
A to historia z tym kotem. 8 kotów ;:oj To mi wyfraczy jeden, fakt,że jest ładna syjamką.Ale jak miałabym od początku i dachowca, to też byłby mój- nasz śliczny kotek. :)
Fakt , mam sporo już różnych roślin.Wiesz, jak to jest, wszystko się podoba i wszystkiego mało.I wszystko notorycznie się dokupuję. ;:173

Kwitnące hosty z północno- zachodniej strony domu.Z drugiej już w większości przekwitły.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Leżąc dzisiaj na hamaku, zobaczyłam ,,,niespodzianka w sierpniu!
Moja Magnolia Ann zakwitła sobie wprawdzie jednym kwiatkiem na czubku krzaczka ale jednak kwitnie..Ale mi prezencik sprawiła :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42131
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu nie mam Silver Dolar więc może ktoś inny rozpozna :D Masz rację każdy kot ma swój urok!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Marysiu o tak, każdy kot, ma swój charakter , urok i swoje miejsce w w rodzinie i ich sercu.

Fionkowe zabawki .Uracza nas codziennie .Żywymi myszkami, nornicami, żabkami, i jaszczurkami.A nawet raz przyniosłam w pyszczku małego żywego węża. Pobawiła się i go zostawiła i sobie poszedł.
.Trzeba uważać, aby nie weszła z nimi do domu .Chociaż, kiedyś jej uciekła.A ta tyle czatowała,że ja ponownie złapała.Ale mój strach jest większy , niż zaufanie do niej.
Obrazek
Obrazek
Jaszczurka zwinka- dzień dobry :D i co powiecie ??
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ja dziękuję za takie zabawki. Chyba bym umarła jakbym w domu takie miała....
Dobrze, że mam psa i nie znosi mi takich niespodzianek. Chociaż na polach czasami zdarzy jej się jakieś małe mysie dziecko złapać....Ile wtedy wrzasku narobię aby je wypuściła.... ;:306
A wczoraj byliśmy u mojej siostry i ona ma........uwaga! ......cztery szczury. I moja sunia tak do nich machała ogonkiem, chciała się z nimi bawić. Śmiałyśmy się , że muszę jej takie puchatki kupić. Ale one do mnie wcale a wcale nie przemawiają....Każdy ma to co lubi.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu masz rację - sierpień to czas dla naszych królowych czyli .... "hortensji"
Posadzone w dobrym miejscu i zadbane odwdzięczają się szybkim wzrostem i corocznie kwitnącymi ogromnymi kwiatami.
Wczoraj wpadłam na działkę po plony i aby zrobić obchód po nocnych szaleństwach ( straszne wiatry) i zobaczyłam tak z 50% pędów h.'Magical Moonlight' złamanych mimo,że jej pędy sa mocne i sztywne jednak kwiaty bardzo duże i pełne. Woda i wiatr to siła ... człowiek całe życie uczy się pokory .
Aniu mam u siebie wieloletnią Silver Dolar - obfocę, opiszę i sobie porównasz.
Vanilla Fraise też mam :D
Musze napisać do Ciebie PW w temacie host ale ... ciągle mi czasu brak - wciąż męczą upały i sił brakuje
Zdjęcie jaszczurki mistrzowskie ;:138
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu nasze kotki też przynoszą różne zwierzątka pod schody.
O ile jest to nornica czy kret to się cieszę, ale ostatnio przyniosły wróbelka ;:124
Magnolia sprawiła Ci niespodziankę ;:oj
Hortensji muszę sobie więcej sprawić, bo pięknie teraz wyglądają :)
Aronie też będę na dniach zrywać :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu z aronią zdążyłaś mnie i tego roku się nie udało szpaki były szybsze. Koty swoim właścicielom w podzięce przynoszą różne żywe zabawki, masz rację trzeba uważać aby nie wniosły do domu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Dziękuję za odwiedziny i wpisy.Jutro szczegółowo odpowiem wam :)

jeżówki
Obrazek
Hot Lava i kosmosy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”