Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Iwonko hortensje u Ciebie trochę później zakwitną, ale będą ładniejsze, bo upały im nie zaszkodzą. ;:108 Rośliny pewnie, jak ludzie, mają ulubione miejsca, a w innych źle się czują. :) Odmianowe jeżówki wysiałam, bo zimą nie ma co robić, trzeba eksperymentować. ;:306 U mnie zwykłe jeżówki, to największe terminatory, rosną nawet samosiejki od północy za żywotnikami. Twoim może jakieś gryzonie podkopały korzenie, albo mokra wiosna zaszkodziła. ;:218

Obrazek

Aniu Ann_85 moja pedantyczna natura i tak czasem cierpi. Kilka rabat jest tak bałaganiarskich, miejscami pustych, że nawet ich w całości nie pokazuję. :roll: Ta część koło garażu już powoli mnie zadowala, ale i tak jak coś wypadnie, cała zabawa zaczyna się od nowa. :)

Obrazek

Aniu anabuko1 Polar Bear ma jedne z największych kwiatów i są bardzo białe, prawie takie, jak u Vanilki. Mam dwie, jedną prowadzoną w formie krzewu i tę na pniu. Sama ją tak prowadzę, zaplotłam dwa długie pędy i związałam razem. Pień ma 70 cm wysokości. Zakup kolejnych hortensji to doskonały wybór. :D Powiększasz kolekcję bezproblemowych, długo kwitnących krzewów.
Trawy lubię pewnie tak jak hortensje. :) Wysokie stanowią świetne tło dla kolorowych kwiatów, a kłosy miskantów zdobią ogród do zimy. Niskimi można zapełnić wszystkie wolne miejsca na rabatach i w każdym towarzystwie dobrze wyglądają. Trzeba je jednak lubić, nie każdy akceptuje trawy w swoim ogrodzie. ;:108

Obrazek

Basiu hortensje jednak potrzebują dużo wody, żeby ładnie kwitły. Moim dostarczam dwa razy w tygodniu około 20-30 litrów wody na jeden krzew. Chyba moja piaskowa gleba o kwaśnym odczynie im odpowiada, skoro ładnie się zadomowiły. ;:215

Obrazek

Małgosiu najwyższe temperatury są w naszym rejonie, ta zieleń to niestety zasługa wody z kranu. ;:108 Jednodniowy deszcz poprawił kondycję roślin, bo trochę liście się nawodniły z góry, ale gleba głębiej bardzo sucha. ;:174 Kochamy nasze ogrody, ale właśnie ekstremalna aura i szkodniki psują nam nastrój. U mnie na razie gryzonie niewiele tuneli zrobiły, może wiosenne pułapki M ograniczyły jednak populację. ;:131

Obrazek

Agnieszko pomidor malinowy w donicy, to wynik niewiedzy co się sadzi. :;230 Dostosował się jednak do warunków i ma kilkanaście owoców, wszystkie duże. :)
Trawy to żarłoczne rośliny i niestety potrzebują sporo przestrzeni. Anabelki w szpalerze mogą ładnie wyglądać, ale za gęsto posadzone raczej słabo będą kwitnąć, bo potrzebują dużo wody i składników pokarmowych. U mnie jedna rosnąca pod klonem niezbyt zachwyca, mimo podlewania i nawożenia. Porządek to Ty masz w warzywniku, ja próbuję uładzić trochę rabaty.

Obrazek

Olu trawy, hortensje i kolorowe byliny ciekawie łączą się w ogrodzie i cieszą mnie szczególnie teraz. ;:215 Pomidorów mam siedem i poza podlewaniem, wcale się nimi nie zajmuję. Skoro tak się dzieje, to nie mają wyjścia tylko dojrzewać. :wink: Twoja trawa to chyba rozplenica Vertigo. U nas nie pokazuje kłosów. Żadna taka brązowa trawa nie zimuje w Polsce. Można wsadzić do donicy i przechować w domu. Ma rozbudowany system korzeniowy, więc donica musi być naprawdę duża. Gdyby pokazała kłosy, to łatwiej będzie ja rozpoznać.

Obrazek

Lucynko jeżówkami zauroczyłam się w ubiegłym roku i to był doskonały wybór. ;:108 Nawet 37 stopniowe upały im nie zaszkodziły, kwitną pięknie. Hortensje już pewnie zawsze pozostaną moimi ulubionymi kwiatami. :tan Dobrze się u mnie zaaklimatyzowały, więc ich liczba rośnie, choć sporo maluchów jeszcze mało widocznych na rabatach. Młodym nie pozwalam kwitnąć, żeby się dobrze zakorzeniły.

Obrazek

Dobrej pogody na weekendowe prace i odpoczynek. ;:4
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie 2 bukietówki nie zakwitną w tym roku...o ogrodowych nie wspomnę bo przemarzły wiosną choć co roku cieszę się ich kwiatami... Nawet spisana na straty aspera /ulubienica/ odbiła od korzenia i choć nie zakwitnie bo nie zdąży oczywiście ale daje ślad, że żyje i to mnie cieszy... :tan
U mnie strat, żadnych przypaleń jeszcze nie ma..ogródek pielęgnowany z doskoku jest zahartowany i nie daje się upałom ;:7 ...
U Ciebie już rozplenica w takim stadium kwitnienia dla mnie zadziwiające zjawisko! :) Podziwiam! ;:138
A jeżówki też dają czadu ! ;:63
Nadal straszą media burzami u nas,siedzimy w domu i czekam na spokojny deszcz bo dzisiaj nawet najbardziej potrzebujące rośliny /szczególnie te jeszcze wegetujące w doniczkach/ od 2 dni wystawione są na próbę i na ratuj się kto może.... ;:oj

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu z przyjemnością poczytałam Twój post o hortensjach, trawach... i jak je uprawiać. Tyle ważnych wiadomości!
Dziękuję ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . To prawda, pewnie za upałami jeszcze zatęsknimy ale póki co dzisiejsza aura mi odpowiada :lol: . W nocy troszkę popadało więc ogród ciut odżyje od tych upałów ;:333 . Ptasie łapki rzeczywiście bardzo fajne i świetnie komponują się z innymi roślinami ;:138 . Twoje jeżówki zachwycają mnie za każdym razem a ostatnio byłam w małej szkółce i kupiłam sobie te zielone ;:138 . Bardzo mnie u Ciebie zaciekawiły a jak zobaczyłam je na żywo to musiałam kupić ;:173 . Jeszcze a propos traw to masz sporo rozplenic a one też ładne są ;:333 . Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dzięki, ;:196 chyba masz rację i to ta trawa...To jeszcze jakbyś mogła to podpowiedz jak byś ją przechowała przez zimę. Czy wsadzić w donicę i zostawić ją tak jak jest, wynieść do chłodnego i delikatnie podlewać , czy od razu ściąć? Co byś zrobiła? Szkoda mi jej , jak pomyslę , że miałaby być jednorazowa. Muszę ją jakoś przewegetować....muszę. ;:219 Przynajmniej trzeba spróbować. Bardzo ładnie przyrasta. Z jednej sadzonki , mam już trzy dosyć duże kępy.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu do Twoich pięknych hortensji i traw dołączyły jeszcze jeżówki, ślicznie ;:63
U mnie najlepiej rośnie limelight. Reszta marna, ma z 20 cm od ziemi, a były najdroższe ;:223
Zobaczymy jak się będzie sprawować polar bear...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Twoje zestawienia roślin Soniu :wit bardzo mi się podobają. Piękne są ;:63 ;:63
Podziwiam i to bardzo ( Zresztą chyba nie tylko ja ) Twoje cudne hortensje ( moim jeszcze daleko do takich widoków .Chociaż i tak już mnie cieszą ) ale i jeżówki, Piękne odmiany masz.
Pozdrowiona zostawiam ;:196
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne te Twoje hortensje. Moje zaniedbałam. Zle posadzone. Mało mają wody i jeszcze ja z wodą tam nie docieram często. Będą przesadzane ale kiedy to zrobić jesienią czy wiosną.? Fotki i zestawienia jak zawsze miło się ogląda. Piękne jeżówki i trawy. Moje rozplenice jeszcze nie są w takim stadium .Masz do nich rękę.Jaki kolor ma Twój hibiskus bagienny?
Pozdrawiam świątecznie. :wit :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miło, że podglądacie. Obrazek Ogród zaniedbany, dzień coraz krótszy, a czasu coraz mniej. Dziś przycięłam kilka cisów, są okropnie poczochrane. Nie wiem, czy nie zrobiłam im krzywdy, bo chyba już zbyt późno na cięcie. Niestety żadne z moich formowanych krzewów w tym roku nie zostały przycięte. ;:223 Nadal nie pada, więc podlewanie kropelkowe, to wybawienie.
Posiałam fiołki rogate z myślą o przyszłorocznych donicach, a te maluchy zakwitły. Czy w przyszłym roku też mogę liczyć na kwiaty. Mam wątpliwości, choć to rośliny dwuletnie. ;:131

Obrazek

Maryniu przykro, że Twoje bukietówki nie zakwitną. ;:174 Masz chyba bardziej osłoniętą działkę, dlatego nie przypala roślin. U mnie głównie róże i hortensje brązowieją. Mam różne odmiany rozplenic, miniaturki zawsze pierwsze. Natomiast z dużych mam dwie, które wcześnie zaczynają, reszta dopiero pojedyncze kłosy pokazuje. Ja już nawet nie przywiązuję wagi do prognoz, bo zwykle te opady są punktowe i jakoś do mnie nie docierają. ;:222 Co wieczór włączam podlewanie dwu rabat.

Obrazek

Basiu piszę o uprawie roślin z własnego doświadczenia. Na pewno na różnych glebach rośliny rosną inaczej. Na przepuszczalnych niestety trzeba nawadniać, jeśli chce się mieć ogród w przyzwoitej kondycji. ;:108 Najlepiej mieć trawy, które się wysiewają. ;:306 Nadmiar zawsze można wypielić, a ma się darmowe siewki corocznie.

Obrazek

Ewelinko Ptasie Łapki są bardziej zielone i lepiej rosną w cienistym miejscu, natomiast Evergold jest jaśniejsza i doskonale radzi sobie na słońcu. Green Jewel z pewnością polubisz, stoją sztywno jak żołnierze w szeregu i długo maja ładne kwiaty. Rozplenice uwielbiam, ale to trawy do dużych ogrodów. U Ciebie na nowej działce z pewnością się zmieszczą, sporo siewek czeka. :wink:

Obrazek

Olu na pewno 10 litrowa donica będzie dobra dla rozplenicy. Swoją przechowywałam w 22 stopniach, nie przyciętą. Niestety nie przeżyła zimy w takich warunkach. Może 15-16 stopni byłoby lepsze na zimowanie. ;:218

Obrazek

Kasiu może twoje hortensje maja nieodpowiednią glebę, a może były od początku słabiej ukorzenione, więc gorzej sobie radzą. ;:131 Sadząc swoje ukorzenione maluchy mieszam im do dołka kwaśny torf, trochę kompostu i gliny, wszystko mieszam z glebą rodzimą. Jeżówki kolorowe, to równoważą biel hortensji, których teraz tyle kwitnie. :) Mój młody Polar ma jeszcze wiotkie pędy, a kwiaty ogromne, dlatego pochylają się do dołu. Mam nadzieję, że po wiosennym przycięciu już będzie miał bardziej wyprostowany pokrój.

Obrazek

Aniu kocham biel hortensji, ale jednak dodanie koloru konieczne. ;:108 Jeżówki długo kwitną i doskonale ożywiają rabaty. Wiosną będę testować kolejne zestawienia. Guawa Ice powędruje przed Limelight, może ze dwa lata tam będą rosły. ;:306

Obrazek

Alu każda z nas sadzi tam gdzie ma miejsce. Nie każda roślina ma komfortowe warunki, bo w ogrodzie są też gorsze. Też mam Limelight, która wegetuje pod klonem, a jej sąsiadka tylko 150 cm dalej jest dużo większa i obsypana kwiatami. ;:224 Miniaturowe rozplenice zawsze pierwsze startują. Duże rozplenice tylko dwie rozwinęły kłosy, pozostałe dopiero zaczynają. ;:108

Obrazek

Dobrej nocy. ;:4
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja nie mając czasu w zeszłym roku na sianie bratków sypnęłam nasiona lekką ręką na rabatę. Piękne urosły, część wiosną przeniosłam na inne miejsca, i zawsze zostawiam aż sypną same nasionami. Już teraz widzę trylion siewek na rabatach. Ja tak bardzo kocham bratki, że kupuję wiosną nowe, mam potem swoje ale i tak cieszy mnie to, że do lipca potrafią cieszyć na rabatach.
U mnie nawadnianie prosto z nieba. W tym sezonie ani razu nie podlewaliśmy ogrodu. Ani razu ;:oj
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Moja mini rozplenica nie startuje, a z kolei wielka Moudry owszem. Od czego to zależy? Stanowisko takie samo.
Bratki na wiosnę zakwitną, tylko te tegoroczne trzeba ściąć kwitnieniu.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

cyma2704 pisze:
Obrazek


Co to za różyczka? Pięęęęękna. Nie przepadam za żółtym ale ona chyba nie jest żółta, tylko taka masełkowa. Taki bladzioch mógłby u mnie zagościć. Ostatnio biorą mnie takie odcienie. Co to się ze mną porobiło ;:223 Mam już taką kamasję i złocienie, które miały na metce napisane "bananowe" :;230 oraz pomyłkową jeżówkę. Robi się zapas na nową rabatę w kolorze....no sama nie wiem jakim ;:224 Może dodam do fioletów...

Twój ogród pięknieje z dnia na dzień. Z przyjemnością wracam i podziwiam zdjęcia, które też robisz coraz fajniejsze ;:333
Hortensje zachwycają. Nie ma zamieszania na rabatach, wszystko ładnie się komponuje.
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jeżówki białe i różowe są śliczne :D
Razem w kompozycji z Twoimi hortensjami wyglądają zjawiskowo ;:138
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”