Moja działka 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka 7

Post »

To w takim razie szkoda tej ryjówki, bo takiej nornicy francy to bym w ogóle nie żałowała :twisted: Lidziu jak możesz pisać, że masz mało roślinności? Co rusz widzę u ciebie coś, co w ogóle nie znam...
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6327
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Marysiu - mar33 wiesiołki i cykorie są wysokie, ale najwyższe w tym roku urosły rożniki przerośnięte i szczeć pospolita.
Rzeczywiście, Daszeńce przydałoby się szkolenie, w tym roku upolowała ryjówkę, a w zeszłym młodego zaskrońca, któremu na szczęście nie zrobiła krzywdy.
Zdjęć robię bardzo dużo, ale niestety większość muszę kasować, bo nie nadają się do pokazania.

Danusiu - danuta z gratuluję pierwszych kwiatów na własnych siewkach liliowców. Pamiętasz ile lat temu je wysiałaś?
Skoro umiałaś nagrać film, to z wątkiem też byś sobie poradziła. Ja zaczynałam nie mając o niczym pojęcia i sama doszłam do wszystkiego.

Ewuniu - ewarost poszczęściło się Wam z mirabelkami.
Driakiew kaukaska niebieska była jedną z pierwszych roślin kupionych na działkę. Bardzo lubię kolor jej kwiatów. Białą kupiłam dopiero 3 lata temu i nie żałuję, bo też jest piękna. W sumie mam już 5 różnych driakwi.
Wiesiołek dwuletni to pokaźna i bezobsługowa roślina.

Tereniu - TerDob dziękuję i cieszę się, że Ci się u mnie podoba.
Werbena stricta może nie zdążyć zakwitnąć. U mnie obok rośliny matecznej wyszły samosiejki, które jednak dość wolno rosną i pewnie zakwitną dopiero w przyszłym roku.
Babtysja zawiązała trochę nasion, które już zebrałam.

Marysiu - delosperma dziękuję, ale z tego ukwieconego ogródka już niewiele zostało. U mnie pada bardzo rzadko, a wystarczy chwila po takim deszczu i jest całkiem sucho. Nie mam już siły nosić wody, co ma uschnąć, to i tak uschnie.

Lucynko - płocczanka dziękuję. Nie ma chyba takiej osoby, która posiadałaby wszystkie rośliny w swoim ogrodzie. Uwierz mi jednak na słowo, że w stosunku do innych mam ich naprawdę niewiele.
Ogródek ledwo zipie, a nosić wody już nie mam siły, trudno, siła wyższa.
Ślimaki driakwi nie ruszają, a ten ze zdjęcia tylko zasnął sobie wieczorem na kwiatku. Zresztą to skorupkowy, a takich na działce jest niewiele i nie zauważyłam, żeby czyniły większe szkody.
Babtysja błękitna zakwitła w tym roku po raz pierwszy, nasienniki miała bardzo okazałe, ale nasion w nich za dużo nie było.

Małgosiu - clem3 w porównaniu z innymi, posiadającymi duże ogrody, mam mało roślin, bo ogranicza mnie brak miejsca. Poza tym pomimo corocznego dokupywania, pozyskiwania roślin z wymiany oraz prezentów, moja baza została mocno uszczuplona. Przyczyniły się do tego podtopienia, wymarznięcie, susze i inwazje ślimaków. Ostatnio prawie po każdym obchodzie działki, wykreślam coś ze spisu roślin, bo znajduję tylko znacznik.
A cóż to takiego nieznanego u mnie wypatrzyłaś?
Nornic u mnie nie ma, jeżeli kiedykolwiek były, to zostały wyłapane przed Daszę i jej liczne poprzedniczki.

Dzielżany pokazują pierwsze kwiaty.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Wiciokrzew pomorski i wiciokrzew Browna
Obrazek Obrazek

Lubiany przez owady wilczomlecz białobrzegi.
Obrazek Obrazek

Rojnikowiec ościsty bardzo ładnie przyrasta.
Obrazek Obrazek

Opuncja cylindryczna sadzona późną jesienią dobrze przezimowała.
Obrazek Obrazek

Powojnik włoski 'Etoile Violette' powtarza kwitnienie.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zakwitł rozwar wielkokwiatowy o półpełnych kwiatach.
Obrazek Obrazek

Jedynym kwiatem pochwaliła się lilia OT 'Scheherezade'.
Obrazek Obrazek

Ustrojony w jagody las siewek szkarłatki.
Obrazek Obrazek

W tym roku tygrzyk paskowany zamieszkał w driakwi kaukaskiej.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu kolejna porcja pięknych fotek Twojej flory i fauny :) Z pokazanych roślinek mam... wilczomlecz białobrzegi ... lubię go bo fajnie rozjaśnia kolorowe nasadzenia i łatwo się rozsiewa :)... Też mi susza daje się we znaki i mnie złości, jak widzę i słyszę że wszędzie pada... czasem nawet zbyt obficie, a u mnie nic ;:223
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moja działka 7

Post »

Śliczne powojniki i ten roinikowiec ;:333 Lilia skradła moje ;:167 też mam taką .
Cudny ten dzielżan czerwony ;:63
Miłej niedzieli Lidziu ;:196
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu, czy Twój aparat przekłamuje, bo moja 'Scheherezade' miała trochę inny kolor. Wstawię fotkę u siebie.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
amalia
500p
500p
Posty: 753
Od: 15 lut 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Moja działka 7

Post »

Wszystkie fotki śliczne ;:138 Pięknie kwitnie Ci dzielżan i powojniki ;:215 u mnie wszędzie jakaś zaraza się rozpanoszyła i listki obeschły nie wygląda to u mnie ładnie ;:223
Marusia.
Pozdrawiam miłego dnia wszystkim..
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=81576" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moja działka 7

Post »

Ciekawy rozwar :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2309
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moja działka 7

Post »

Kolejna porcja bardzo urozmaiconych obrazków z Twojej działki. Masz oko by wypatrzyć coś ciekawego i nas zadziwić ;:180
Muszę koniecznie przesadzić driakiew kaukaską bo mi marnieje w półcieniu :(
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 7

Post »

Dzielżany kwitną,świerszcze grają czyli jesień. ;:223
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6327
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Ewuniu - ewarost dziękuję w imieniu flory i fauny. Lubię wszystkie wilczomlecze i mam ich kilka, a białobrzegi wysiewał się u mnie i kwitł w wielu miejscach, ale tak było dopóki nie pojawiły się hordy ślimaków nagich. Siewki tego wilczomlecza, to dla nich smakołyk nie lada i żadnej nie przeoczą.
U mnie ostatnio popadało i to nawet dość mocno, ale nadeszła kolejna fala ciepła i ziemia znów wyschła.

Tereniu - TerDob rośliny dziękuję za pochwały. Powojnik 'Etoile Violette' to mój ulubieniec, podobają mi się jego kwiaty o aksamitnych płatkach. Kupiłam go bardzo dawno temu we Florexpolu. W tym roku jego metalowa podpora przerdzewiała i rozsypała się, a on wspiął się na wierzchołek tamaryszka.
Rojnikowiec japoński bardzo ładnie rośnie, niestety kupiony razem z nim rojnikowiec ościsty pożarły ślimaki.

Marysiu - delosperma tak, aparat niestety zmienił kolor lilii i nie tylko jej. Na zdjęciu ubiegłorocznym 'Scheherezade' miała kolor bardziej podobny do Twojej lilii.

Marusiu - amalia dziękuję. A może to nie zaraza, tylko upał i susza niszczą Twoje rośliny. U mnie też wielu roślinom słońce spaliło liście.

Olu - Bufo-bufo tak, ten rozwar ma piękne kwiaty, szkoda tylko, że wcale nie przyrasta. Kupiłam go bardzo dawno temu na targu i ciągle ma tylko dwa pędy. Słabo zawiązuje też nasiona.

Florianie - Florian Silesia dziękuję, staram się jak mogę.
Driakiew koniecznie przenieś na stanowisko w pełni nasłonecznione, a odwdzięczy się obfitym kwitnieniem.

Danusiu - danuta z wielkimi krokami nadchodzi schyłek lata. Kwitną dzielżany, pojawiają się pierwsze kwiaty chryzantem i astrów jesiennych. W ogrodzie przeważają wszelkie odcienie zółtości i brązu.

Złotlin japoński 'Pleniflora' powtarza kwitnienie.
Obrazek Obrazek

Prawoślaz lekarski nadal kwitnie i wabi owady.
Obrazek Obrazek

Rozpoczyna kwitnienie pierwszy z astrów nowobelgijskich.
Obrazek Obrazek

Groszek szerokolistny prawie całkiem uschnięty, po deszczu wznowił kwitnienie.
Obrazek Obrazek

Kołotocznik wierzbolistny przetrwał suszę i nadal kwitnie.
Obrazek Obrazek

Werbena patagońska bardzo szybko przekwita.
Obrazek Obrazek

Koper włoski zawiązał nasiona.
Obrazek Obrazek

Niedawno pokazywałam najwyższego z moich wiesiołków, a dzisiaj najmniejszy z nich - wiesiołek trwały.
Obrazek Obrazek

Największa z moich żurawek - 'Bronze Beauty'.
Obrazek Obrazek

Wreszcie doczekałam się owocostanu arizemy amurskiej.
Obrazek Obrazek

Miododajny oset góruje nad większością roślin.
Obrazek Obrazek

Bardzo słabo kwitnie w tym roku onętek podwójnie pierzasty.
Obrazek Obrazek

Zimująca w gruncie fuksja magellańska Riccartonii pokazuje coraz więcej kwiatów, ale trudno jej zrobić ostre zdjęcie.
Obrazek Obrazek

Od dłuższego czasu kwitnie dziewanna nn o stosunkowo dużych kwiatach.
Obrazek Obrazek

Daszeńka znalazła wygodne i cieniste miejsce, w sam raz do popołudniowej drzemki.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka 7

Post »

To może wypożyczysz mi Daszeńkę na kilka dni, rozprawi się z moją nornicą i oddam :lol: Przykro gdy roślinki nam wypadają, ale i tak pozostanę przy swoim zdaniu, że jesteś na forum jedną z osób posiadających największe zbiory :D A co widzę u ciebie nowego? Choćby rozwar o półpełnych kwiatach, kołotocznik, arizema... U siebie też wypatrzyłam już pierwsze kwiaty astrów :(
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu pokazałaś złotlin kwitnący i zaraz poleciałam patrzyć czy mój czasem nie kwitnie po raz drugi... kwitnie ;:333 U mnie nie ma nagich ślimaków... za dużo wszelkiego ptactwa łownego... pewnie by się nie uchowały, a do tego susza ;:173 Daszeńka zmęczona upałem jak ja :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 7

Post »

U mnie też wyrósł oset,nie wiadomo skąd się wziął.Urósł ogromny,a teraz nie mogłam się go pozbyć,strasznie kłujący.
Zaczęłam robić porządki,przycinać rozrośnięte krzewy ,zmniejszyć rozrośnięte irysy syberyjskie i funkię.Robię miejsce na nowe ciekawsze
nasadzenia.Dziś kupiłam w Biedronce cebulki tulipanów,irysów ,narcyzów i hiacyntów.Racja zaczynają kwitnąć jesienne kwiaty, pokazują się
maliny.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”