Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

1Kasia1 pisze:Moniko jestem z rewizytą u Ciebie :)
Masz piękny ogród i śliczny dom ;:138 Mojemu to jeszcze brakuje, że hohoho.
Powiedz proszę jaki to projekt Twojego domu, co wybrałaś ostatecznie?
Dużo siły życzę :)
Dziękuję ;:168
Mój projekt jest projektem indywidualnym ;:131 Nie mogłam się zdecydować na wybór gotowego, aż w końcu górę wzięły marzenia o dworku :wink:
Troszkę duży ten nasz domek, ale czuję się w nim doskonale ;:167



cyma2704 pisze:Przepiękny widok, Obrazek niedościgły wzór harmonijnych nasadzeń i tworzenia klimatycznego ogrodu. ;:180

Obrazek
Dziękuję, ale powiem szczerze, że zdjęcie nie zawsze oddaje to, co jest :wink: Wciąż nie jestem w pełni zadowolona z układu roślin i ciągle kopię ,przenoszę je, żeby mi pasowały kolorystycznie, wielkościowo itp. Jest z każdym rokiem lepiej, ale podejrzewam, ze to gonienie potrwa chyba wieczność ;:306
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Alania pisze: Seba, jeszcze trochę i sam sobie taki murek wykonasz - to prosta praca, zwłaszcza dla faceta :wink:
Liliowce uwielbiam ;:167 Codziennie wychodzę przed 7.00 rano, żeby zobaczyć kolejne rozwijające się kwiaty i za każdym razem zachwycam się ;:oj Liliowce (zwłaszcza te lepsze) mają to do siebie, że każdy kwiat potrafi wyglądać nieco inaczej, może mieć ciut inny kolor w zależności od pogody, więc fotografuję je bez końca i podziwiam za to, a jak jeszcze mają te finezyjne falbany ;:224
Zwłaszcza, że ja lubię majsterkować i robić coś sam;:173
Piękne masz kępy jeżówek, liliowce są równie obłędne :D
150 bukszpanów wymarzło ? ;:202 O jej, u mnie było -29*C i mało co przemarzło ;:224
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

seba1999 pisze:
Alania pisze: Seba, jeszcze trochę i sam sobie taki murek wykonasz - to prosta praca, zwłaszcza dla faceta :wink:
Liliowce uwielbiam ;:167 Codziennie wychodzę przed 7.00 rano, żeby zobaczyć kolejne rozwijające się kwiaty i za każdym razem zachwycam się ;:oj Liliowce (zwłaszcza te lepsze) mają to do siebie, że każdy kwiat potrafi wyglądać nieco inaczej, może mieć ciut inny kolor w zależności od pogody, więc fotografuję je bez końca i podziwiam za to, a jak jeszcze mają te finezyjne falbany ;:224
Zwłaszcza, że ja lubię majsterkować i robić coś sam;:173
Piękne masz kępy jeżówek, liliowce są równie obłędne :D
150 bukszpanów wymarzło ? ;:202 O jej, u mnie było -29*C i mało co przemarzło ;:224
U mnie było zimniej, a ze względu na to, że ogród znajduje się na wzniesieniu terenu i nie jest zbytnio osłonięty, to hula tutaj mroźny wiatr, który jest zabójczy dla roślin ;:222 W innych miejscach tez wypadły mi bukszpany, 50szt. musiałam zupełnie wymieć w żywopłotach przed ławeczką, ale nie było aż tak źle jak tutaj przy leżakach. Tu po prostu nie było co ratować ;:222
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Spore straty spowodowały bukszpany. Ładnie wyglądają obwódki z tych roślin, ale ja się ich boję. Sadzę tuje, myślę, że są bardziej wytrzymałe i mniej chorują. Zdjęcia piękne. Powstaje nowe, cudne, klimatyczne miejsce. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Pashmina pisze:Spore straty spowodowały bukszpany. Ładnie wyglądają obwódki z tych roślin, ale ja się ich boję. Sadzę tuje, myślę, że są bardziej wytrzymałe i mniej chorują. Zdjęcia piękne. Powstaje nowe, cudne, klimatyczne miejsce. Pozdrawiam :wit
Tuje nie nadają się na obwódki. Ja zresztą nie przepadam za tujami i choć mam sporo Szmaragdów, to chętnie wymieniłabym je na cisy.
Bukszpany też w tamtym miejscu zastąpię ciskami.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

W ogrodzie mnóstwo pracy, ale podchodzę do tego spokojnie i ile zdążę, to w tym roku zrobię, a to co nie, to będę robiła za rok ;:131
Powoli oczyszczam rabaty i staram się więcej czasu spędzać delektując się ogrodem - ja go po prostu kocham ;:167
Obrazek

Kwitną kolejne odmiany jeżówek
moja własna, nowa odmiana
Obrazek

Pink Poodle
Obrazek

Double Delight
Obrazek

Kolejne liliowce ;:167
Marina del Ray - kosztowała majątek, ale jest naprawdę niezwykła
Obrazek

Bestseller - w końcu ten prawdziwy...
Z tą odmiana miałam niemiłe doświadczenia, ponieważ podejrzewam, że jako jedna z wielu padłam ofiarą oszustwa przez sklep internetowy. Kupiłam kilka szt. w ciągu 3 lat i wszystkie były niezgodne odmianowo, a przecież nie takie znów tanie. Oj, zła byłam okrutnie, zwłaszcza, że na reklamację sklep milczy do dzisiaj. W końcu trafiłam jakiś czas temu na uczciwego sprzedawcę i teraz mam już spora kępkę tej ślicznej odmiany :D
Obrazek

Great White Dove - cudo!
Obrazek

I/77/10
Obrazek

Mulbury Freeze - cudowna odmiana :D Kwitnie non stop, kwiaty ma duże, w wyrazistym kolorze, piękne falbany - cóż chcieć więcej ;:224
Obrazek

Obrazek

Catherine Woodbury - jedna ze starszych odmian, ale ze względu na urocze kwiaty w pięknym kolorze, zostanie na zawsze w ogrodzie.
Obrazek

At Daybreak in Olsztyn - ta odmiana nie ma sobie równych pod względem ilości kwiatów ;:oj Na jednym pędzie potrafi zawiązać ponad 20 pąków. W efekcie kwitnienie jest długie i nieprawdopodobnie piękne, bo odmiana ma prześliczny kolor ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I/97/10
Obrazek

I/nn
Obrazek

Blizzard Bay - piękne, wielkie kwiaty
Obrazek

Obrazek

Singular Sensation
Obrazek

Roger Gounds
Obrazek

Green Mystique
Obrazek

i jeden z bezimiennych, ale tez go bardzo lubię. Rośnie orzy rózy Concerto i Bailando - dobrze pasuje do nich kolorystycznie.
Obrazek

kolejny nn - pięknie komponuje się z bladoróżowymi różami - u mnie w zestawie ze Stephanie Baronin zu Guttenberg i Mariatheresia
Obrazek

Pewnie zaskoczę Was tym, co napiszę, ale ... nie lubię lilii ;:131 :oops: Mam ich kilka, ale nie kupuję kolejnych i czekam aż te, które są ... zjedzą nornice ;:306
Obrazek

Budowla rośnie powoli
Obrazek

Pierwsze cięcie kocimiętek zaliczone
Obrazek
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniko czyżby za krótki okres kwitnienia nie lubisz lilii? a może , że często są podjadane i bez chemii ani rusz? Za to liliowce są urzekające :)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Katarzynka pisze:Moniko czyżby za krótki okres kwitnienia nie lubisz lilii? a może , że często są podjadane i bez chemii ani rusz? Za to liliowce są urzekające :)
Nie, krótkość kwitnienia mi tak nie przeszkadza u kwiatów, bo sadze je tak, żeby się uzupełniały kwitnieniem cały sezon, ale jakoś nie przemawiają do mnie lilie. Nie lubię ich, choć pachną wieczorem obłędnie ;:224
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Rozumiem, czasami jest coś takiego , ja na przykład nie lubię begonii ;:65 Taczka z obciętą kocimiętką wygląda zjawiskowo ;:138 pozwolisz , że ściągnę do siebie na tapetę.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monika to chyba jest liliowiec Strawberry Candy, też go mam





Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniczko, rzeczywiście - taczka z kocimiętką wygląda wyjątkowo urokliwie :D Aż dziwne jak taczka może się spodobac, ale u Ciebie zaparkowana tak, że wygląda jak z angielskich magazynów ogrodniczych ;:215

Piękny, bajeczny, ogród ;:167
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniczko , wszystkie liliowce prześliczne . Nie wiedziałam że kocimiętkę powinno się przyciąć , swojej nigdy nie obcinałam . Napisz proszę coś więcej na ten temat .Zawsze wychodzę z założenia ,że jak czegoś nie dam rady zrobić w tym sezonie , to zrobię w przyszłym bo mam tylko dwie ręce i mnóstwo obowiązków a ogród to moja pasja i odpoczynek od zgiełku miasta i ludzi . Tworzę go sama , i tak jak Ty ciągle coś przesadzam , dosadzam lub zmieniam .Po prostu bawię się ogrodem i zawsze ciekawi mnie jaki osiągnę efekt , a bywa z tym naprawdę różnie ;:306 , co wcale mnie nie zraża .Pozdrawiam serdecznie , a , i koniecznie używaj tych leżaków , czasami po prostu popatrz na płynące po niebie chmurki , cuuudo. ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Katarzynka pisze:Rozumiem, czasami jest coś takiego , ja na przykład nie lubię begonii ;:65 Taczka z obciętą kocimiętką wygląda zjawiskowo ;:138 pozwolisz , że ściągnę do siebie na tapetę.
Ściągnij sobie, nie ma sprawy :wink:
Ja też nie lubię begonii, ale chyba bardziej z tego powodu, że nie umiem się nimi dobrze opiekować i albo podsuszę albo przeleję, a one są dość wrażliwe na takie eksperymenty ;:131


Pashmina pisze:Monika to chyba jest liliowiec Strawberry Candy, też go mam
być może, choć mój jest wyraźnie pastelowy - dokładnie jak na zdjęciu, a w necie widzę mocniejsze kolory ;:218


Amanita pisze:Moniczko, rzeczywiście - taczka z kocimiętką wygląda wyjątkowo urokliwie :D Aż dziwne jak taczka może się spodobac, ale u Ciebie zaparkowana tak, że wygląda jak z angielskich magazynów ogrodniczych ;:215

Piękny, bajeczny, ogród ;:167
Dominiczko, dziękuję :D ;:196 Mam jeszcze do ścięcia kilka taczek kocimiętki :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”