Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Po wpisie Elwi aż musiałam sobie obejrzeć na Rosebooku Andre Le Norte. Hmm... i tam i tu róża jest piękna ale jakby rzeczywiście inna. A może to pierwsze kwitnienie?
Nie mniej Aniu jakby nie było działkę masz cudowną i tego nie da się ukryć. Pięknie zestawione róże, do tego hortensje i liliowce. Doprawdy nie wiem gdzie Ty to pomieściłaś. ;:224
Z wakacyjnych planów śpieszę donieść, ze Chorwacja będzie musiała dłużej na nas poczekać, bo wczoraj ostatecznie klepnęliśmy Majorkę. ;:215
Sweet Juliet, Batshebę i Desdemonę bardzo chciałabym mieć... Może czas zaszaleć i jesienią zamówić od samego Mistrza? ;:65 Choć czytam tu o jakimś zbiorowym zamówieniu... co, gdzie, jak? ;:oj
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Coraz cieplejsze dni nadchodzą,ostatnio nie padało,więc pojechałam na chwilkę wczoraj podlać pomidory i arbuzy. Zauważyłam,że hortensje zaczynają się bielić. Róże co poniektóre jeszcze ładnie kwitną,ale już nie bukietami. Mam zamiar je podlać algami,może podkręcę ich apetyt i będą jeszcze ładnie kwitły w drugim rzucie ;:303

Soniu teraz zaczynają lilie i liliowce już kwitną,jest kolorowo i wesoło. Szałwia trio się rozpanoszyła,ale to dobrze,bo bardzo ją lubię. Tak do tej pory to ciągle popadywało,ale od tygodnia cisza. Jutro ma być 30 stopni,ale po niedzieli znowu ochłodzenie ;:224

Lavender Ice z czarnuszką

Obrazek

Basiu Jalitah wciąż mnie zachwyca,od czerwca do teraz kwitnie.
Sweet Juliet już niestety przekwitła,ale bardzo ładnie się w tym roku zachowuje. Mocno ją na wiosnę podcięłam i wycięłam najstarsze pędy.

Eden w pąku

Obrazek

Kasiu a to znasz dokładnie Chorwację i dużo zwiedziłaś. Na Korczuli jeszcze nie byliśmy :uszy
Można się rozmarzyć...

Lacre

Obrazek

Iwonko Korczula jest daleko wysunięta w morze,dlatego i mniej ludzi. Szkoda,że plaże są albo z półek albo beton. Do pięknych plaż trzeba dojechać. A w jakiej miejscowości byliście?
Całe życie bym tam jeździła,ale są przecież inne kraje jakże ciekawe i warte odwiedzenia:)
Obiecałaś sobie,że żadnych zakupów na jesieni? Wiesz ile razy ja tak sobie mówiłam?
A potem wystarczy,że oglądam zamówione różyczki dziewczyn i wsiąkam,po czym popełniam zamówienie:)

Jalitah

Obrazek

Moni moje dwa Leo też czasami mi chorowały,a teraz całe zielone. Dałam im szansę,rosną u mnie od początku. Na jesieni wywalam koniecznie Ws 2000,liście dosłownie czarne,szybko opadają,to samo Winchester Catherdall.W to miejsce posadzę hortensje bukietowe.
Ziemię mam słabą,ale odżywki,algi i kompost pomagają ;:108

Sophia R

Obrazek

Aniu Lavender Ice mam dwie,tą co pokazałam to młodsza,a ta starsza rośnie w cieniu i koniecznie muszę ją przenieść,bo się marnuje. Na razie nie zauważyłam plamistości ;:224

Obrazek

Alunia dziękuję za miłe słowa:)

Garden of Roses

Obrazek

Kasiu Lavender Ice i mnie urzekła w tym roku,chyba dobrze jej koło Dolce Vity.
To nowa rabatka i jestem ciekawa jak spiszą się za rok.
Jedziesz do Chorwacji? Wspaniale,nie obawiaj się podróży,jeśli będą po drodze noclegi to ją pokonacie bez problemu. Zdradzisz kierunek docelowy,czy to objazdówka?

Crocus Rose

Obrazek

Jagna ta rabatka nawet mi się udała,Lavender Ice kwitnie,ale Dolce niestety już przekwitła ;:224
Za to czekam na ponowne kwitnienie Marc Chagall,może teraz będzie mniej krzykliwy?

Lavender

Obrazek

Wandziu masz rację,że dalie lepiej sobie radzą z deszczem. Też mam kilka nowych i zaczynają pokazywać pojedyncze kwiaty. Wczoraj jedna mnie zachwyciła ;:167

Winchester Catherdall

Obrazek

Elwi o tak klimat jaki tam panuje jest nie do opisania,zawsze można wrócić i znów poczuć się jak w bajce:) Wąskie uliczki to jak labirynt,nie ma dwóch takich samych. Pranie w samym centrum Splitu wisiało,mam gdzieś na fotkach:)
Andre Le Notre wywołał niepokój? Muszę się mu bardziej przyjrzeć?

Winter L

Obrazek

Dominiko ale masz fajnie,że masz kontakt z koleżanką z Chorwacji. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni i gościnni,zwłaszcza starsi ludzie. Życzę Ci byś tam kiedyś dotarła i poczuła klimat jaki roztacza ;:170
Lavender Flower Circus ma piękny kolor,miałam tę odmianę,ale mi zmarzła i koniec.
Zadowalam się teraz Lavender Ice,daje radę,ma większe kwiaty od tej pierwszej.

Obrazek

Ewelinka ostatnio morele i oranże łapią mnie za serducho,to ciepłe barwy i takie pyszne:)
Pozdrawiam:)

Jalitah

Obrazek

Wiolu Sweet Juliet ma ciekawy kolorek,a zapach jaki wokół siebie roztacza to najlepsze perfumy.
Lavender Ice słaba? Może kup jeszcze jedną z innego źródła?
Od tygodnia nie padało,muszę jechać podlać róże i hortensje jak i inne byliny.

Purple Lodge gotowa do startu

Obrazek

Gosiu u mnie też ostatnio nie padało,a kwiaty skąpane w deszczu fajnie się fotografuje:)

Obrazek

Dorotko najbardziej jestem ciekawa opinii ludzi,którzy zwiedzili nie tylko Chorwację,ale byli w Grecji i Włoszech a może w Hiszpanii? Często spotykam się z porównaniami. We Włoszech podobno nie spotkasz małych,zacisznych plaż,których w Chorwacji sporo,a ja takich właśnie szukam. Nie zniosłabym nawet 5 minut na zatłoczonej plaży. Szkoda,że nie byłaś,bo mogłabyś spróbować odpowiedzieć na moje pytania?
Widziałam na własne oczy jak poskrzypka spacerowała po moich liliach. Co za tałatajstwo.
Wiele lilii nie zakwitnie,jak temu zapobiec w następnych latach?
Dalie to dobry wypełniacz czasowy przed powtórnym kwitnieniem naszych róż:)

Obrazek


Lady of Schalott

Obrazek

Jalitah wciąż kwitnie

Obrazek

Ulubione zestawienie ;:167

Obrazek

Moja mini rabatka zarosła ;:306

Obrazek

Hortensja Bobo rośnie w donicy

Obrazek

Liliowiec Cyber Zone

Obrazek

Biała chmurka

Obrazek

Wypełniacze pustych przestrzeni

Obrazek

Aminek

Obrazek

Natura sama tworzy kompozycje ;:215

Obrazek

Obrazek

Hortensja na pniu,a za nią trawka się rozhulała

Obrazek

Groszek

Obrazek

Arbuz po raz pierwszy u nas:)

Obrazek

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Nie wyobrażam sobie Aniu, by nie zobaczyć Chorwacji. Już Emowi zapowiedziałam, że w przyszłym roku trzeba będzie na nią się pokusić. ;:65
Czy Twój Purple Lodge szykuję się do kolejnego kwitnienia? ;:oj Swojego po pierwszym przycięłam dość mocno, chyba za mocno, jak zimowe cięcie i on bidula już drugi tydzień stoi w totalnym szoku i nie wie chyba co się dzieje. ;:223
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

I znowu jestem po miesiącu :roll:
Postanowiłam już więcej róż nie zamawiać, ale jak patrzę na Twoje znowu mnie nachodzi chęć.
Od jesieni mam Rosenfaszination . Na razie mnie nie zachwyca, ale czekam cierpliwie. Posadziłam ją w głębi rabaty, więc nie mogę się za dużo na jej temat wypowiedzieć
Taka pogoda jak w tym roku nie sprzyja Pashminie. Nie może rozwinąc kwiatów i ma mase kropek.
Za to rewelacyjnie radzi sobie Lavender/ Chyba jednak dokupię jeszcze jedną. Uwielbiam ją
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Piękne masz te róże ja moje musiałam przesadzić i nie wiem czy coś z nich będzie, arbuz cudo taki już duży ;:oj
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, róże masz piękne i do tego okazy zdrowia. Liście nietknięte zarazą, aż miło popatrzeć! Ale widoczki z roślinnymi wypełniaczami też wspaniałe. Ostróżka z trawiastą grzywką - mistrzostwo świata ;:333 . Ładnie wygląda też Twoja szałwia, chociaż widzę, że to już końcówka jej kwitnienia. Będziesz cięła?
Celem jest Nemira. W podróży nie obawiam się w ogóle swojej niewygody. Przeraża mnie natomiast wizja marudzących dzieci no i obawiam się skutków zmęczenia kierowcy swojego i w innych samochodach na wspólnej drodze. Obyśmy tylko nie znaleźli się na wspólnym, kolizyjnym torze :roll: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

kania pisze: Celem jest Nemira. W podróży nie obawiam się w ogóle swojej niewygody. Przeraża mnie natomiast wizja marudzących dzieci no i obawiam się skutków zmęczenia kierowcy swojego i w innych samochodach na wspólnej drodze. Obyśmy tylko nie znaleźli się na wspólnym, kolizyjnym torze :roll: .
Dokładnie takie same mam odczucia... a tak pragnę i ja zobaczyć Chorwację swoimi oczami. ;:224

U mnie znowu pada... :roll: co za pogoda... :oops:
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Dziewczynki sorki, że się wtrącę, ale raz byłam autokarem (ponad doba w podróży - nigdy więcej) i raz samolotem.
Wiadomo samochodem można stanąć gdzie się chce, ale zdecydowanie wybieram samolot i objazdówkę, mniej męczące, a też można dużo zwiedzić.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj :wit . Przepiękne zdjęcia zwłaszcza wypełniacze mnie zauroczyły ;:167 . Czarnuszka jest śliczna iwspsniale komponuje się z różami a mi nie wzeszła wcale ;:223 . Mam nadzieję, że w przyszłym roku się uda . Róże może i już mniej obficie kwitną ale masz bardzo ładne odmiany ;:333 . Lavender Ice, Lacre , Jalitah ;:215 . Pogoda zrobiła się trochę bardziej letnia ale sama nie wiem cy te upały mi odpowiadają ;:306 . Arbuz wygląda smakowicie ;:173 . Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

ostatnio morele i oranże łapią mnie za serducho,to ciepłe barwy i takie pyszne
Hm, mam to samo :D I pomyśleć, że kilka lat temu wywaliłabym z ogrodu każdą roślinę w kolorze żółtym ;:108 A teraz wzdycham do Crown Princess Margaretha ;:167
Aniu, u mnie jest podobna sytuacja z liliami - mało która kwitnie ;:145 Większość zeżarły ślimaki :evil: Nie wiem czy coś z tych lilii będzie, bo oprócz kwiatów zeżarły też liście :(
Cudnie Aniu wyglądają Twoje rabatki z wypełniaczami ;:180 Co to za trawki masz na zdjęciach? Szczególnie na tym "natura sama tworzy kompozycje"? Może bym się skusiła a ślimaki by ich nie zeżarły? ;:131
We Włoszech byłam dwa razy, ale poza sezonem, więc moja wiedza na temat zaludnienia na plażach chyba się nie przyda...
x-ja-a

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Najwyraźniej choroba różyczkowa nie tylko jest bardzo zaraźliwa, ale też przebiega w określonych etapach. I Ty Aniu, i Elwi i ja przechodzimy teraz etap pomarańczek. Ja, przyznam, do żółtych, cytrynowych, jeszcze nie pałam cieplejszym uczuciem. Może to później przychodzi, zobaczymy. Ale u mnie też jeszcze do niedawna nie było mowy, żeby coś co tylko przypomina żółte zostało zaproszone do ogrodu. Dlatego dokupiłam Crown Princess i marzę o Bathshebie... ;:167
Przepiękne zestawienie Lavender Ice i szałwii różowej ;:167 Twoja Jalitah kwitnie od czerwca a moja nawet jeszcze nie zaczęła i jak tu obiektywnie oceniać róże? ;:306 Czy czarnuszkę oceniasz jako dobry wypełniacz między różami? Jest dla nich taka delikatna na jaką wygląda? Sama się rozsiewa czy trzeba dosiewać co roku? Przepięknie wygląda! Kupiłam nasiona w zeszłym roku i zapomniałam wysiać wiosną :(
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj :wit
Obejrzałam Aniu Twoje róże. U mnie Edenki strajkują, rosną w krzak a słabo kwitną. Szkoda bo mają ładne kwiaty. U mnie rozplenica tak sie rozszalała, że musiałam ją wykopać i podzielić. Miałam problem z podziałem karpy, musiałam użyć piłki. Teraz posadziłam je w dużych donicach, które zadołowałam w ziemi. Szkoda, że róże już przekwitają. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, urocze połączenie Lavender Ice z czarnuszką ;:167
Jalitah mnie zachwyca, ta róża cały czas ma kwiaty! ;:oj Nie mogę się na nią napatrzeć!
Arbuzy masz kolosy, czy nawoziłaś je czymś? Mój dopiero wielkości groszka, nie wiem czy cokolwiek z tego będzie u mnie...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”