Cukier różany i inne przetwory z róż

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

U mnie w tym roku tradycyjnie już surowa z Rose de Resht (blenderem :oops: ).Pierwszy raz spróbowałam wg Klaudyny (link w poście Ebabki powyżej) zrobiłam z herbacianej pnącej NN - słodka jak sto piorunów, ale zapach za delikatny, co do kosystencji to wg mnie za rzadka do pączków, ale do herbaty się nada, do jogurtów też powinna być ok, w ostateczności dodam do niej soku z czerwonych porzeczek. Muszę spróbować to samo z Rose de Resht i trochę bardziej zagęścić, oderwanie żółtych końcówek też byłoby korzystne, ale nie wiem czy znajdę w sobie tyle pracowitości.
Dorota
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Chyba gotowałaś za krótko, bo u mnie wyszła gesta bardzo :)
Końcówki ucinam od razu przy zrywaniu, jak na str.6 wątku. Może trochę za dużo idzie w odpady, ale sprawnie szło. Tylko z Rose de Resht to chyba nie bardzo metoda, bo kwiaty ma nieduże... Muscosa to co innego, nawet, jak odpady są to i tak zostaje sporo.
:wit
Pozdrawiam Eugenia
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Chyba muszę zatem posadzić coś z większymi kwiatami. Robiłam kiedyś "wycinanki" z Rose de Resht, ale specjalnej różnicy w smaku nie czułam - czyli szkoda roboty. A konfitura z tej herbacianej spróbowana po paru dniach jednak zgęstniała, ale nadal słabo mi pasuje do pączków, bo jest taka zbyt karmelkowa w konsystencji (co prawda od pewnego czasu nie robię pączków :;230 - ale to już inna historia). Dzisiaj robię z Rose de Resht i dam trochę mniej cukru, bo Klaudyna daje 4x(!!!) tyle co płatków.
Dorota
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Też mnie dziwi ten przepis Klaudyny, ja daję 2 razy tyle cukru i jest dobrze. Potem i tak mieszam z konfiturą różaną z Biedronki. W tym roku robiłam dżem z płatków róży i truskawek, blendowałam żyrafą. Bardzo fajny do chleba.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Ja płatków róży i owoców nie obrabiam termicznie, bo wysoka temperatura znacznie zmniejsza zawartosć substancji aktywnych w surowcu. Płatki suszę w temperaturze pokojowej, owoce po usunięciu nasion też, następnie przechowuję w słoiku bez dostępu światła słonecznego. Tuż przed spożyciem mielę w młynku do kawy razem z suszonym kwiatem hibiskusa i zielem stewii. Mieszanka ma cudowny różany aromat i piękny kolor. Używam do doprawiania deserów i dań na słodko.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Mam trochę owoców róży Karpatia.Szukam sprawdzonego przepisu na konfiturę lub dżem.Czy mógłby mi ktoś pomóc?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Robiłam w tym roku fermentowaną herbatę z płatków róży i zakochaliśmy się w jej smaku. Robiłam z Rose de Resht ale podobno można z każdej róży, nawet tej bez zapachu. Mam wielki krzak Augusty Luizy, przerobię wszystkie kwiaty na herbatę ;:215
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Aria możesz podać przepis?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Płatki róży zmieliłam w maszynce do mięsa, potem odstawiłam do fermentacji na 4 godziny, kiedy granule zbrązowiały wysuszyłam je w suszarce. Powstała granulowana herbata, świetnie się parzy i jest bardzo smaczna.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

U nas w domu tez się robi różne herbaty, ale z płatków róży to nikt nie wpadł, świetny pomysł.
:wit
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

W tym sezonie wypróbowuję po raz pierwszy owoce róży, w przyszłym planuję wykorzystać płatki.
Ciekawa jestem efektów.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Black Rose co robisz z owoców dzikiej róży?
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cukier różany i inne przetwory z róż

Post »

Zrobiłam nalewkę.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”