Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

pogadała bym ale obowiązki ;:223 co do torfu ja kupuję łotewski w 280 super z wywrotki będzie zachwaszczony potem się odezwę ....
piszę chaotycznie ale mój torf zawiera nawilżacz.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Łukasz, chyba chodziło Ci o Lofos? W tym sezonie zrobił się dość modny.
Senetti ? pierwsze słyszę o tej roślinie. Masz jakieś fotki z własnej produkcji?

Póki co z Alonetu jestem zadowolona. Ziemia z "wywrotki" będzie zachwaszczona i na pewno musiałbyś ją zdezynfekować, bo nie wiesz czy nie będzie ziemiórek, grzyba, pleśni czy innego talatajstwa.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

W przytyku rzeczywiście gną same rury, fronty i ewentualne wzmocnienia trzeba robić we własnym zakresie. Wiesz oni tam robią konstrukcję pod paprykarzy montaż jeden dzień na czole folia w dół...dlatego z całą resztą trzeba kombinować ale za to rury ocynkowane, w ubiegłym roku kupiliśmy grube super nie chcę zapeszać ale nie ma takiej siły żeby taką zgiąć a i transport niedaleki wyobraż sobie wieżć to z drugiego końca polski, nie powiem Ci teraz jaki przekrój nie znam się na tym nie moja działka.Piec dmuchany rzeczywiście fajnie osusza ale centralne to klasa sama w sobie masz równe ciepło w całym tunelu. Ja mam piec na 4 tunele 7 X 31 ale zawory do każdego w tym mnożarkę malutką jakieś 7 x 10 gdzie przy - 25 utrzymuję temperaturę do +25 dobrze ocieplona daje rade. Reszta tuneli ogrzewana dmuchanymi na węgiel, ale skłania się będę raczej w stronę nagrzewnic na olej.Co do torfu to lepiej jak przesycha, to Ci mówi starsza doświadczona kobieta, bo jak kupisz gniota to zalejesz kwiatki i nie dosuszysz żeby nie wiem co, a nie zawsze jest pogoda że wysycha i kłopot ;:223 jak podłoże dobrze przesycha to zawsze można go podlać i pożywkę podać jak trzeba. :heja
Angela senetti to inaczej cyneraria próbowałam ale że tak powiem nie urywa ten lofos wyświetliłam teraz sobie ...ładne trzeba by spróbowac.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Lotus to inaczej komonica, płomienne pomarańczowe kwiaty, wielu klientom się podobają, choć wcale jakąś nowością nie jest, ja go miałam ok. 10 lat temu.Lofos natomiast, to rzadko uprawiana raczej u nas nowość, jeszcze nie spotkałam.

stokrotka 12345 no właśnie przeszkadza mi biały nalot :roll: Surfinie są na parapecie, deszcz ich nie zmywa, a liście po oprysku wyglądały jakby dopadł je mączniak.Zrobiłam im prysznic, zmyło się, ale chyba nie o to chodzi.Kiedyś stosowałam Saprol, buteleczka 20ml, był przeźroczysty, ale od pewnego czasu nie widzę go w sklepach, może wycofano, albo jest pod inną nazwą, nie wiem nie orientuję się w tym temacie.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nagrzewnica olejowa ? uuu nie polecam. Sięgniesz do dna własnego portfela.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

http://www.plantpol.com.pl/fotki/g428d.jpg to jest lotus.

Fajny ten lofus, gdzie można to zamowić? to wieloletnie? :) Dzięki za rady pomyślę z tym torfem :)
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Wiesz Angela ( pozwolę sobie Ciebie tak nazywać) to do tuneli w których rozstawiam kwiaty, takich od połowy kwietnia nie zawsze jest taki rok jak ten o tej porze jest wiele nocy bez palenia.Fajny ten Lofus, to zimowe czy jak pelargonie, jakie pH lubi napiszcie coś więcej :D Torf zamawiam w listopadzie mam pewność że świeży,, bratkowcy" wykupią całą starzyznę.
Selli w surfiniach nie powinno być widać liści, Bez urazy absolutnie :wink:, zamiast oprysku kup dobry nawóz i nie będzie problemu.
Łukasz co to za link w googlah są zdjęcia zupełnie innej rośliny a ta twoja też fajna ..

-- 22 cze 2017, o 20:52 --

Zibi powiedz coś...
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Musisz sama przekalkulować koszty utrzymania nagrzewnicy.
Lofus dość specyficzny jest jak na moje oko :P
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

co taka cisza :wit rozumiem że ten Lofus to zagadka, ale aż taka?
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Cisza bo nie wiem czy chodzi Ci o Lotus czy o Lofos :)
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Wygoogluj Lofus i zobaczysz że to zupełnie co innego niż to do czego link przysłał Łukasz.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

stokrotka12345 napisałaś wcześniej:
Lukasz1910 pisze:fajny ten Lofus, to zimowe czy jak pelargonie, jakie pH lubi napiszcie coś więcej
Uznałam to za literówkę i nie wiedziałam kogo pytasz o szczegóły, mnie czy Łukasza.
- Lotus
- Lofos


:)
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Pytam każdego kto ma jakąś wiedzę na ten temat, :lol: :lol: ale co porównywałaś?
Patrz teraz dopatrzyłam się że rzeczywiście literówka mnie wyświetlał się googlach Lofos
ąle ja mam dysleksję musicie wybaczyć ;:145
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”