Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi_41 pisze:
stokrotka12345 pisze:Dawaj :D :D :D tylko zależy jakie kto ma oczekiwania :D
Ja tam wybredny nie jestem, to że moje z kilko ma klientami jadą do Niemiec czy Holandii to tylko szczegół, zamawiałem nawet awaryjnie gdy dostawca przywiózł mi przekwaszoną ziemię na 13 z Vitro i też urosły ;:209 A to tak poglądowo :

Zibi Jestem pod wrażeniem ;:180 piękne. A w jakiej średnicy doniczkach robisz pelargonię? U mnie już po sezonie resztki rabatówki i to wszystko.
A Ty Łukaszku dlatego tak zaniemówiłeś bo ten taras obsadzałeś ;:63 ;:63 ;:63 Przepiękny tylko na zdjęciu wygląda na dość ciemny
konstrukcja na podłoże to jakaś gotowa co?

-- 18 cze 2017, o 20:39 --

Jeszcze tydzień handlu porządki i WAKACJE bo sezon był morderczy, przez dwa tygodnie sprzedaliśmy więcej kwiatów niż w ubiegłym roku przez cały maj.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

No to gratuluję :uszy To pocieszające że ktoś nie narzeka :wink: Pelargonie sadzę w 9-10cm, nawoże Fertiplantem 1/1000 przy każdym podlewaniu, sadzone w torfie Kekkila. Jak dotąd nie rozwiązałem jeszcze do końca problemów z ogrzewaniem, więc z temperaturą bywa różnie :( Dwa mocnepiece, ale dałem się namówić na rury PE i to był błąd, teraz wszystkie wymieniam na 2calowe ocynk :uszy :uszy :uszy
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Tak jak piszesz, sezon morderczy, pracowałem przez ostatni miesiąc po 16-18h na dobe, ale u mnie resztka, do konca czerwca mam nadzieje że już będzie sprzątanie. 9-10 doniczka to za mało na pelasie, chyba że z zaszczepek.

A w lipcu biora się do roboty, będę wklejał zdjęcia z postępów na działce. Dużo roboty.
:heja :heja :heja :heja
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

oj cos mi zjadło posta ;:oj ja pelargonie robię w 12 intermaga do ziemi i podlewanie samą wodą bo inaczej to bym się zarobiła w 10 to tylko rabatówka z nasion. Też mam dwa tunele na drewnianej konstrukcji do wymiany ale to nie moja działka :D Kupujemy gotowe konstrukcje w Przytyku czy jakoś tak koło radomia. ale póki co to pakuję walizki i w świat ;:3 ;:3 ;:3
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

A właśnie nie ukorzeniam pelargoni zontale bo mi sie nie przyjmuje, jakoś wszystko daje rade a pelaśki nie, dlatego u mnie to wielkiego zarobku na nich nie ma bo hoduję 1:1 kiepsko trochę ale czego ja już nie próbowałam i klops na tackę przyjmie się może z pięć ;:145 ;:145 ;:145 to szkoda roboty
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nic nie zjadło posta. Został usunięty,jest w śmietniku i następne też będą jeśli nadal będziesz pisała tak... niechlujnie. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Czytałem post w utylizatorze, plany z plastikiem to zły pomysł. Gdy jest zimno i trzeba z pieca wycisnąć 90-95'C rury PE się wydłużają i to dość sporo, co za tym idzie tracą poziomy i się zapowietrzają. Metal to metal, trudniej zmontować ale warto sie pomęczyć. Co do doniczek na pelargonie, to przez ostatnie kilka lat nie udało mi się ich kupić na giełdzie w doniczkach 12cm. To pelargonia ma rosnąć a nie korzenie, proponuję eksperyment, posadźcie część do 9-tek i porównajcie które szybciej i mocniej zakwitną. Jutro wstawię fotki resztek z tego sezonu. Ukorzenianie też nie jest wielką polityką, zaopatrz się w multiplaty stożkowe wysokie na 6-7cm i tacki do nich, czysty torf i trochę wody w tacce na stałe. Żadnej łaski nie robią że się ukorzenią :uszy

I jeszcze kwestia nawożenia. Nawozy długo działające nie gwarantują równomiernego uwalniania składników. Podlewanie z węża to prosta sprawa, robię tak w tym roku. Duży zbiornik, tak z 1000L (u mnie 3 takie zbiorniki połączone) i pompa do wody brudnej. Wsypuję nawóz, wlewam wodę a później podlewam z pompy. Ma to jeszcze jedną zaletę, woda ogrzewa się w zbiornikach i nie parzy liści, minimalne stężenie pozwala na nawożenie przy każdym podlewaniu :uszy
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zybi jak wejść w utylizator? Wiesz handluję głównie na wiejskich targach i mam klijentów na nieco większe rośliny a w 9 czy 10 to nie ustoją
mój patent z intermagiem bardzo się sprawdza pod warunkiem że zachowa się odpowiednią proporcję. I do tego nie sposób nim zasolić podłoże. Spróbuję w przyszłym sezonie ukorzenić pelargonie bo wiesz z innymi roślinami nie ma problemu tylko one jakieś zawzięte :D
KaRo pisze:Nic nie zjadło posta. Został usunięty,jest w śmietniku i następne też będą jeśli nadal będziesz pisała tak... niechlujnie. :wink:
Mam pytanie, jeśli wolno na czym polegała niechlujność mojego posta? Żebym na przyszłość wiedziała czego się wystrzegać.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

To może ja odpowiem :roll: Niechlujność języka to pomijanie dużych liter, ą, ę, ż, snaków interpunkcyjnych. Jest taki punkt w regulaminie Forum.
Co do przewracania, to niestety, wystarczy trochę wiatru gdy są już duże, ale koszty większej doniczki i więcej torfu też ma znaczenie. Zasolenie nie grozi gdy stosujesz nawozy do fertygacji, a nawożenie reakcyjne jest znacznie skuteczniejsze :uszy
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jak pisałem, wstawiam fotki. Dodam tylko że to nie pierwszy sort lecz resztki po sezonie :

Obrazek

Obrazek

Duże pelergonie w doniczkach fi 9cm :roll:

W takich tackach uzyskuję najlepsze wyniki ukorzeniania, wstawiam je do tacek i utrzymuję poziom wody 5 do 10mm, oczywiście stoją w całkowitym cieniu :

Obrazek

Obrazek

:uszy :uszy :uszy
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nie jestem producentem, ale pozwolę sobie zapytać tutaj znawców o środek p.grzybowy, który nie zostawia białych zacieków na liściach.Co kupić w przeciętnym sklepie do zapobiegania chorobom surfinii?
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi, takie pelargonie w 9 które pokazałeś, u mnie by się niestety nie sprzedały. W tej doniczce wygląda jakby była po prostu wybujona :)

Stokrotka, ja mam 25km do Przytyka ale nigdy od nich tuneli nie brałem. Kilka razy się przymierzałem, ale albo nie pasowało mi, że nie było dolnych rur przez całą długość tunelu, albo nie robili frontów które u mnie są niezbędne ze szkła lub poliwęglanu. Przejadę się tam za kilka dni pokaże im mój projekt złączonych dwóch tuneli, zobaczymy co powiedza.
Co to ogrzewania, mam spory piec na ekogroszek z podajnikiem i wiatrakiem co dmucha ciepło na tunel, ma to swoje zalety, bo nie ma wilgoci, powietrze jej non stop osuszane. Do tych tuneli które chcemy z bratem postawić w tym roku, chce zrobić centralne ogrzewanie, rury po bokach tuneli i na ziemi między rzędami w których będą stały kwiaty. Chcemy zrobic zawory, żeby najpierw móc grzać jeden tunel + mały tunel do zaszczepek a później po rozstawieniu obydwa tunele. Niestety z dofinansowania z Agencji Modernizacji Rolnictwa nici, za dużo zachodu tam raczej nie chcą pomóc producentom takim jak ja. Dzięki Bogu że ten sezon był owocny i będzie nas na to wszystko stać.
Znajoma, która handluje obok mnie kwiatami, własnie teraz zaczyna handlować pelasią z zaszczepek, rośliny są dużo mniejsze, ale i cena niższa, mówi że zaszczepiła koło 10tysięcy sztuk, po 3.5 codziennie idzie ponad 100 szt. więc ładne darmowe pieniądze. Też nie szczepiłem stojacej pelargonii, dlatego zawsze jako pierwszy miałem ładnie zakwitnięta i sprzedawałem po 5-6zł duża ilość zanim u innych się zaczeła, ale w przyszłym sezonie jednak to będe robił, bo ludzie jako pierwszy produkt to zawsze pelasia, później coś do niej, a mi w tym momencie się skończyła, sprzedaje takie :dziady: ktore zostały. Jak mogę podpowiedzieć zamówcie sobie rośline Senetti, rośnie jak osteospermum, łatwo ją ciąc, a ma mega fajne kolory, dużo dłużej kwitnie, nadaje się do domu, wiec jest na to popyt. Tak samo Galardie z oferty Plantpolu, dobrze szły. I jak ktoś umie dobrze gadać, opowiadać o kwiatku Lotus super roślina, a jak wam się uda i zakwitnie to 8-10zl za sadzonke się bierze.

Mam pytanie odnośnie torfu, czy ktoś z mazowieckiego tu jest i zamawia torf czarny wywrotką? taki żeby go odkwasić kredą, dać nawozu i sadzić w niego kwiatki? Wkurza mnie już torf alonetu, strasznie szybko wysycha i nie trzyma wody, wiem że konkurencja robi kwiaty w czarnej ziemi która dużo dłużej utrzymuje wilgoć,ale nie mam jak do niego dotrzeć ;:124
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dzięki Zibi jeszcze tylko raz spróbuję ale nie polubiły mnie przez 18 lat to wątpię ;:145 ;:145 ;:145
Mam pytanie co Ci przeszkadza biały nalot? Ważne żeby był skuteczny i nie parzył kwiatów nalot się zmyje, a nawet poparzone kwiaty zakwitną. Ja w tym roku sparzyłam cały tunel surfini w środku sezonu po trzech dniach kwitły jak wcześniej, ale przestroga nie puszczajcie przez zraszacze na surfinie siarczanu miedzi :;230 :;230 :;230
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”