Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2843
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

I na wysokości oczu, wchodzisz i wiesz ;:oj A ja mam plan na kartce, a kartkę w koszulce foliowej, bo często jest w użyciu ;:306
A ogórki? Jak uprawiasz i wyściełasz trawą /sianem ?
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasieńko czy gnojówkę z żywokostu robisz tak jak z pokrzyw?Reasumując czytałam trochę w Twoim wątku ,po posadzeniu pomidorów podlewasz je rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw dla wzmocnienia potem gnojówką z żywokostu dla dobrego kwitnienia a potem w namoczonym oborniku aż do ostatnich zbiorów?Ja mam obornik z gołębi zalewam go wodą i po kilku godzinach podlewam nim warzywa :D Na jakie warzywa jeszcze jest dobra gnojówka z żywokostu a jakie powinny unikać?
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu,
a ogórki też podlewasz żywokostem?
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Muszę koniecznie się zaopatrzyć w żywokost,Kasiu czy może być w ostateczności suszony,mam pozbierane placki od krów ale z tego roku to chyba już je namoczę.Z maseczki pomidorowej chętnie bym skorzystała,może mi odejmie kilka lat ;:306 ,pomidorki robią wrażenie ;:215 .Ja dzisiaj miałam tylko wyplewić foliak ale przestało padać doszła pomoc i podgoniłam prace ogrodowe,wróciłam zmęczona ale szczęśliwa :tan Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

ela151- Elżuniu krzaki rzeczywiście podpisane tak co by ślepota zobaczyła, ale ja te etykiety zrobiłam z myślą o tacie, co by nie musiał okularów wkładać przy podziwianiu krzaków ;:306 a piesio już z wiekiem coraz spokojniejszy, i o dziwo nawet do foliaka wchodzi, i pięknie zawraca, ale gonie ją bo tam temperatura jak w Egipcie :;230

Ebabka- Ja swoje etykiety drukowałam na komputerze a potem w koszulki i żelazkiem, może to niezbyt profesjonalne, ale wyszły całkiem całkiem :tan Ogórki są z rozsady, te w tunelu to odmiana partenokarpicza, bo tylko taka do tunelu się nadaje, te na zdjęciu to akurat odmiana rosyjska Królewskie Palcziki, testuję ją pierwszy raz zobaczymy czy będą smaczne, wczoraj w tunelu po czosnku, który kolejny raz okazał się porażką wysiałam na późniejszy tunelowy zbiór odmianę Zuzanna F1, będzie na sierpniowo-wrześniowe zbiory. Co do ściółkowania, w tym roku postanowiłam ściółkować ogórki w tunelu koszoną trawą, to zapobiega nadmiernej transpiracji wody, ogranicza zachwaszczenie jednym słowem mniej pracy dla mnie.
A w gruncie to już bez ściółkowania, bo wysiałam rzutowo koper od Agnieszka 1234, może wreszcie doczekam się pięknego kopru do kiszeniaków :)

iwek- dokładnie w takiej kolejności stosuję nawożenie, a gnojówkę z żywokostu tak samo jak z pokrzywy robię, obornik używam bydlęcy 1-2 letni, który swoje odleży, z gąłębim bym uważała, wszystkie ptasie są bardzo mocne, i łatwo popalić rośliny, najlepiej wcześniej go przekompostować, chyba że masz opracowane dawkowanie ;:108
Gnojówka z żywokostu nadaję się do roślin, które aby wydać owoce muszą zawiązać kwiaty, czyli pomidory, papryka, ogórki, bakłażany, etc.. Gnojówka ta bowiem zawiera duże pokłady potasu, a potas w roślinie stymuluje inicjacje kwitnienia, czyli im więcej kwiatów tym więcej owoców. A pomidor w szczególności uwielbia żywokostówkę :) bo jest bardzo żarłoczną rośliną ;:108 Jeśli masz w nadmiarze, to też super nawóz do kwiatów, lepszy niż burza kwiatów i inne dostępne w sklepach. Ja generalnie używam go pod pomidory, paprykę i ogórki, ale i róże podlewam oraz surfinie.

Agnieszka1234- w tym roku po raz pierwszy podlewam żywokostem ogórki, zobaczymy efekty :)

tencia- suszony raczej się nie nadaje, chyba że podwiędniety, co do placków krowich kiedyś niedaleko mojego ogródka były krówki, i jako dzieciak chodziłam z tatą zbierać placki, to super nawóz, bez domieszek czysta "kupa" gdybym teraz tak mogła pochodzić na łace wśród krówek ;:173 i te kupki pozbierać, a tak muszę obornik kupować :) A co do żywokostu z w lipcu będę musiała się wybrać na żniwa żywokostowe, aby była gnojóweczka na przyszły sezon :)
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2843
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Zmartwił mnie ten czosnek, a na foto z początku czerwca jest ładny, zielony, grube łodygi, to co się stało? Mój jary nieźle wygląda, ale zimowy to kompletna porażka, co piąty, szósty zdrowy, pozostałe biała pleśń, niestety, wiosna u mnie była strasznie mokra i chyba z zimowego zrezygnuję. A materiał miałam własny, zdrowy i taki niefart.
Ciekawe z ogórkami, do tunelu sadzę jak leci: Julian, Andrus, Hermes i zawsze mam je długo i do kwaszenia się nadają. Nie wiedziałam, że to niewskazane i z jakiego względu?
:wit
Pozdrawiam Eugenia
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Piękne i zadbane warzywka Kasiu ;:196 Ja też mam ogórek Zuzanna F1 jedną sadzonkę co prawda zakupioną, ale już zbieram pojedyncze ogórki :wit
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu pomysł z oznaczaniem odmian pomidorów bardzo fajny ;:138
Ja mam znaczniki wbite w ziemię, jak chcę sprawdzić muszę grzebać w ziemi ;:306
Ogórki od Ciebie pięknie wzeszły, za to kupne ( cała paczka) tylko kilka sztuk :roll:
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Ebabka- oj mnie też czosnek zmartwił, ale przypuszczam, że problem tkwi w materiale sadzeniowym, oraz zemczenie gleby, u mnie jest bardzo intensywna uprawa, i jak pamitam czasy dzieciństwa tata mój zbierał czosnek wiadrami, a teraz wszędzie ten sam problem, nie ma sąsiada, który ma zdrowy czosnek ;:202

Co do ogórków, w uprawie pod osłonami zaleca się odmiany partenokarpiczne, z tego względu ze zawiązują one owoce bez zapylenia, Ogórek jest rośliną rozdzielnopłciową, jedopienną, tłumacząc na polski na jednej roślinie są kwiaty męskie i żeńskie, pod osłonami zapylenie przez owady jest utrudnione, a co za tym idzie plon mniejszy, dlatego by w tunelu uzyskać jak największy plon pleca się odmiany partenokarpiczne. Jest ich dużo na naszym rynku nasiennym, np. Zuzanna F1, Partner F1 i wiele innych nie wiem przypadkiem czy któryś z tych co uprawiasz nie jest właśnie partenokarpiczny? musisz zobaczyć na opakowaniu. Oczywiście inne ogórki tez dadzą plon, ale nie tak duży. To myślę , że Ci trochę rozjaśniłam.

Ja w gruncie mam zarówno partenokarpiczne, jak i stare odmiany ustalone jak Winsconsin czy Monastyrsky :)

halinkab- ja Zuzanne F1 mam pierwszy raz, nasiona nie powiem nie były tanie, ale chciałam ją wytestować, a w opakowaniu nasion na 2 sezony wiec będę szaleć z Zuzią ;:306 a powiedz jak w smaku, nie mają goryczki ? u mnie w tunelu pojawiły się pierwsze małe ogóreczki, wiec myślę, że w niedługim czasie będą pierwsze do konsumpcji :) pogoda ciepła idealna dla dyniowatych :)

seba1999- cieszę się że Ci się podoba moje znakowanie pomidorów, tata mój zadowolony a i mi łatwiej nie muszę się schylać czy szukać etykiet, a widzę wszystko jak "chłop krowie na rowie" ;:306 Super, że ogórki ode mnie pięknie ci wykiełkowały, ogólnie ogórek ma długą zdolność kiełkowania, w takim razie nasiona musiały być stare i kombinowane ;:124
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Obrazek

Obrazek

-- 19 cze 2017, o 22:52 --

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Obrazek

Obrazek

-- 19 cze 2017, o 22:57 --

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu, wspaniałe masz sałaty! ;:138 A posiałaś Intred? Ciekawa jestem jak wygląda, bo moją już dawno ślimaki zjadły. W tym roku wszystkie sałaty mi wyjadły :evil:

A ta spiczasta, zielona, to Cupidon?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”