Mój mały kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Kochane Forumowiczki bardzo się cieszę, że mnie odwiedzacie i zostawiacie ślad ;:196 ;:180 ;:180

Martusiu ;:196 ogród przynosi mi wiele radości, czas Azali niedługo się będzie kończył, znowu rok trzeba czekać na ten spektakl, dlatego ostatnio latałam z aparatem po ogrodzie i pstrykałam, aby uwiecznić te piękne widoki :) Czasu jak zwykle mało, ale początek czerwca luźniejszy w pracy, więc oddałam się rabatkom ;:173 Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie ;:196

Soniu ;:196 ja swoje azalie okrywam agrowłókniną, bo z tego co zauważyłam to zimne wiatry niszczą pąki kwiatowe, oczywiście duży wpływ ma też wilgotność podłoża w roku poprzedzającym, gdy zawiązują pąki,krzewy te lubią mieć wilgotno :) Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:196

Basiu ;:196 tak to jest rutewka, śliczna roślinka, a wiesz że mój mąż widzi jaką mi sprawia przyjemność ogród i nie ma nic przeciwko moim ogrodowym zachcianką, a jeszcze jak przychodzą znajomi i się zachwycają to już w ogóle stoi dumny jak paw ;:170 chętnie pomaga i podziwia :) Basiu rutewkę kup i ciesz oczy, a z M na pewno sobie poradzisz ;:306 Pytasz o Jalitah, no cóż chyba nie będę jej chwalić w tym roku,[chociaż kwiatek ładny i jeśli będzie ich mało to i tak będę nimi zauroczona] krzaczek jakiś taki marnawy, może ze cztery pąki wypatrzyłam, do kwitnięcia jeszcze daleko, u mnie zwykle drugie kwitnienie jest ładniejsze. Drugi krzaczek posadzony na jesieni tez zbiera się pomału, może to ta zima-zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam ;:3

Azalia Rosenkopfchen
Obrazek

Pastella pięknie zapączkowana ;:167
Obrazek

Lavender ice
Obrazek



Obrazek

Zachwycająca Schneeperle
Obrazek

Urocze kępki białych bratków-samosiejków ;:167
Obrazek



Obrazek :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu, żartowałam z zachowaniem męża... on tylko zakupu róż już nie trawi (pewnie chwilowo) , z reszty jest zadowolony, i podobnie jak u Ciebie dumny jest, jak słyszy komplementy na temat ogrodu ;:306
Rutewkę kupię na pewno, jak nie w tym sezonie, to w następnym. Bardzo za mną ona chodzi, oj bardzo...
Może Jalitah ogarnie się?
Jednak ta zimna dała w kość wszystkim roślinom, a już w szczególności "jej Wysokiej Mości Królowej". Może nie wszystkie róże ucierpiały, ale na pewno wiele z nich. ;:219
Moje Jalitah, mają pączusie, mało bo mało (sadzone jesienią), ale i tak mnie to bardzo cieszy ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Ach z tymi mężami :;230 Basiu ja sama mówiłam,że róż już nie kupię, bo Jej Królewskie Moscie są wymagające, własnie wróciłam z ogrodu i wiesz co ściągałam :evil: mszyce i jakieś larwy obgryzające moje Królewny, nie stosowałam oprysków, to mam a co do nie kupowania- wczoraj mnie podkusiło i Doktorek do mnie przyjedzie i ciemierniki, których wiosną nie upolowałam, już się cieszę :heja
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu, ja dosłownie prze chwilką skończyłam oprysk kilku róż, bo były całe zasypane mszycami... aż się ruszały, m.in dopadły The Fairy i moja śliczna Colette... ;:202 Nie było rady ściągnąć tego ręcznie, bo na każdym pączku, każda wiecha... ;:222

Doktorek ;:167 ;:215 ja już nie zaglądam do sklepów różanych, bo nawet jakbym chciała, to na razie miejsca brak... ale na ciemierniki bez problemu bym... ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Basiu ja oprysk planuję wieczorem, teraz straszny upał u mnie, oby tylko nie było gwałtownych burz ;:oj
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu maj u Ciebie rzeczywiście pięknie się prezentował. ;:224 Azalie cudne, co jedna to piękniejsza. ;:oj
I mnie Em stopuje z kolejnymi roślinnymi zakupami. Udaję, że się słucham a to po prostu już miejsca brak. Teraz tylko ewentualne podmianki mi pozostały. Także niech te moje "kwiatki" się starają, bo inaczej zamienię na nowszy i lepszy model. ;:306
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Ja opryskałam, bo niebo było zaciągnięte, ale bokiem poszło... teraz idzie kolejna chmura, więc może coś popada... a przydałoby się, bo susz straszny ;:219
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Witajcie :wit

U większości Forumowiczów różane szaleństwo się zaczyna, ja jeszcze chwilkę muszę poczekać ;:173 ogród przedwczoraj porządnie podlany, taki deszczyk spokojny mógłby co drugi dzień spaść,czego każdemu ogrodnikowi życzę ;:3

Aniu ;:196 ach te Azalie, pomału kończą swoje spektakle, teraz pora na inne piękności ;:65 Piwonie mam ładnie zapączkowane, ale jak na razie tylko jedna uraczyła mnie kwiatem, czekam na Coral Charm ma taki już duży pąk- co dzień myślę, że to już, oj ćwiczy moją cierpliwość ta panienka ;:oj

Basiu Oprysk konieczny jak szarańcza szaleje :wink: Basiu popadało u Ciebie, ogród choć trochę podlany?

Widok z kuchennego okna ;:167


Obrazek




Obrazek

Irysy i kosacce takie najzwyklejsze, ale bardzo piękne ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

;:65 ;:65

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Boscobel-jesienna sadzonka, ma trzy pączki ;:65 ;:65
Obrazek :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu padało na początku tygodnia, w nocy dosyć obficie, tak że roślinki odżyły, a najbardziej chwasty... ;:306 Im to kropla wody wystarczy a bujają jak po najlepszych nawozach.... :roll:
Piękny masz widok z kuchni!!! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu widoki z okna zapierające dech orlikowo, irysowo za chwilę różanie.Majowe fotki baaaardzo energetyczne zresztą to był zawsze najcudniejszy miesiąc i chyba takim pozostanie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Witajcie, u mnie dość intensywnie pada, bardzo się :heja , bo chociaż kiedyś też polało, to wczoraj była już pustynia :shock:

Pomalutku otwiera się Piwonia Coral Charm, ależ ona jest śliczna ;:167 Dzisiaj przed południem;


Obrazek

Jadziu Bardzo mi miło,że do mnie zajrzałaś ;:196 Maj to fantastyczny miesiąc, azalie dały piękny popis, dzisiaj jeszcze dwie mają kwiaty biała Schneeperle i różowa, inne kwiaty też obficie zakwitły, teraz zaczynają u mnie piwonie, w których się zakochałam i po troszku powiększam kolekcje, na razie to jeszcze młodziaki, ale już jakieś kwiaty pokazują. Pozdrawiam ;:3



Obrazek


Obrazek


Basiu ta... chwasty rosną na potęgę, dobrze,że czerwiec mam troszkę lużniejszy w pracy to nie mam w ogrodzie tyłów ;:196

Pierwsza róża Lavender ice


Obrazek

Piwonia Bowl of Beauty
Obrazek

I coś dla podniebienia ciacho z truskawkami mniam... ;:170


Obrazek


Obrazek :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu Coral Charm wyjątkowo piękna, ;:oj taki kolor to rzadkość wśród piwonii. Zazdroszczę deszczu, u mnie susza straszna. ;:174 Dziękuję, ;:196 pewnie jednak okrywanie azalii konieczne. ;:108 Pobiegłam do kuchni, bo dostałam ślinotoku, ;:306 takie smakowite ciasto. :) Miłej niedzieli. ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu piwonie śliczne,takiego kolorku u siebie nie mam ;:108 Lavender Ice jak suknia balowa cudna ;:167
Ciacho mniam,czy tam jest pianka?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”