Nie ma jak u Seby

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Podziwiam Cię z jednorocznymi, ja tylko byliny. Wyjątkiem są dalie i kany ale to prawie byliny bo tylko przechować przez zimę trzeba i wiosną na nowo posadzić. Piękne rabaty się szykują :wink: Ja wysiałam dalie z nasion i zaczęłam pikować ciekawa jestem co mi z tego wyjdzie bo pierwszy raz tak robię.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Aniu za rok oprócz żeniszków, heliotropów, petunii i pelargonii będę wysiewał tylko byliny.
Potem pójdę na studia a na rabatach zostaną dziury bez roślin.
Miałem wysiewać dalie, ale jakoś czasu zabrakło. W tym roku zbiorę nasiona i może swoja krzyżówkę stworzę ? :wink:

Jedno z moich ulubionych warzyw- szpinak. Wcześniej nawet go nie dotykałem, a teraz regularnie przechodząc obok grządki zjadam kilka listków :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Jak zawsze pięknie :):)
A szpinak - mniam, nie wiem czemu taka mu się zła opinia przykleiła, jest bardzo smaczny,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Co dali to nie miałam w planie kupować karp tylko kupiłam paczkę nasion i wysiałam, a że zanim wzeszły kupiłam koło 15 gatunków to juz inny temat :wink: Mam zamiar zebrac trochę z nich nasion i zobaczymy jakie cuda z nich wyrosną dalia jest fajną rośliną bo szybko można zobaczyć efekty krzyżówek :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba napracowałeś się ale efekty widać to i radość jest wielka. Żeniszki przy rabacie różanej będą cudnie uzupełniać urodę królowych. ;:215
Czekam na wieści co za zielnik wymyślasz. ;:65
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba u mnie też jabłek w tym roku jak i czereśnie to bedzie tyle co nic..... Niestety ;:223
Ładne zakupy poczyniliście ;:333 Niech ładnie roślinki rosną :D
U mnie Seba działka pływała po burzy a wczoraj przez kilka godzin z wężem latałem :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

No to teraz zastanawiam się co jeszcze u Ciebie nie rośnie, bo praktycznie to chyba wszystko. :D
Nawet po egzotykę sięgnęliście z bratem ;:224 , oby wszystko wam pięknie rosło. ;:215
Ale pierwsze zimy będziesz musiał o te drzewka zadbać i okryć, zanim się zaaklimatyzują w naszym klimacie.
U mnie właśnie się zaczyna mroczyć a temperatura spadła z 25 do 15 stopni.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba łąka przetacznikowa piękna. Petunie coraz śmielej kwitną, będzie kolorowo w tylu pojemnikach. ;:oj Tylko jeden dzień bez szkoły Ci się udał. :wink: Ja bym zrobiła sobie jeszcze dwa, gdybym miała tyle do sadzenia. ;:173 Jeszcze raz szacun za warzywnik. Ja mam siedem pomidorów i pięćdziesiąt marchewek i pietruszek, razem. ;:306 Dalie na nowej rabacie nie zasłonią roślin z tyłu. :?: Żeniszki przy różach świetnie wyglądają. ;:215 Co roku mam pełno samosiejek, a teraz wcale ich nie widać. ;:131 Brat sypnął kasą, :wink: wspaniałe drzewa kupiłeś. ;:138 Lipy nie za blisko granicy posadziłeś? Nie mam wyobraźni. :) Na jutro znowu dla nas deszcz wróżą, podleje Twoje rośliny. ;:108 Ciepłych dni. :wit
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Witam wszystkich gości w ten słoneczny i gorący dzień :wit
Na termometrze w cieniu +27*C ;:138 Chyba każdy z Nas czekał właśnie na taką pogodę.
Zimny kwiecień i początek maja wynagradzają nam te chłody ;:173
Od 7 jestem na nogach, czas wziąć się do roboty :uszy

Maju dziękuje :D
Zła opinia ? :shock: Pierwsze słyszę. Ja osobiście uwielbiam, świeże listki są pyszne.

Aniu w jakich kolorach dalii gustujesz ? Miałem kupować same fiolety, ale tak wyszło, że są różne ;:306
Za to ich kształty są piękne. Z nasion mogę wyrosnąć piękne okazy.

Aneczko mam jeszcze mnóstwo żeniszków, to łatwe w uprawie kwiatki. Nie mówiąc o nieprzepikowanych, których mam ogrom ;:306
Zdradzę tylko, że do zrobienia zielnika będzie mi potrzebna biała farba :wink:

Piotruś nadzieja jest w jabłoniach, które dopiero teraz zaczynają kwitnąć. U mnie to uwielbiana przez wszystkich i moja ulubiona - Kosztela ;:173
Czekam na prawdziwą ulewę, nich ogród "pływa" w wodzie :wink:

Grażynko z warzyw to jeszcze brakuje skorzonery, fasoli Jaś, rzepy, kiwano i innych mniej znanych warzyw. Trzeba będzie troszkę pole poszerzyć ;:224 :;230
Platan to moje chciejstwo od dawna. W necie drzewka są drogie, za to w agrocentrum zapłaciliśmy grosze.
Ostatnio mają ogromny wybór wszystkiego, wcześniej tak nie było. No i nie jest drogo przede wszystkim.

Soniu drugiego dnia (środa) też nie było zajęć a jednak w szkole byłem. Potem żałowałem ;:224
Pomidorów mam z..... 150 ? Coś koło tego. Papryk ponad 100, selerów ponad 80 ;:306
Na tej rabacie rosną naparstnice i róże w kolorze "herbacianym". Naparstnice pierwsze zakwitną, są też dość wysokie. Na tej rabacie ma być taki nieład, wszystko rośnie jak chce.
Lipy rosną troszkę dalej od granicy niż się wydaje. Granice były źle wymierzone i część działki sąsiada jest nasza :lol:

Do zobaczenia wieczorem ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Paź królowej naprawdę cudowny... Raz w życiu widziałem go w swoim ogrodzie...

Poza tym piękne masz petunie... Moje już posadzone w ogródku, czekam na kwitnienie...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Warzywnik genialny. ;:138
Prawie jak połowa mojego ogrodu a może i więcej. :;230
Tego miejsca to teraz ja Ci zazdroszczę ;:196 , pozytywnie oczywiście. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Wydano ostrzeżenie przed trąbami powietrznymi :shock: Oby był spokojnie, deszcz wystarczy ....
Teraz mogę już powiedzieć - zioła i część kwiatów posadzę w skrzynkach po jabłkach. Miały być białe, ale farba jest lekko szara :lol:
Pomalowałem 19, jeszcze jedna została :tan
Czuje, że troszkę mnie słońce przypiekło :lol:

Loki może warto wysiać marchewkę , koper ? Wtedy zagości i u Ciebie ;:224

Petunie to cudowne kwiaty, warto je mieć w ogrodzie.
Mam wysianych troszkę ogrodowych, mają dopiero 1 cm :)

Grażynko powierzchni zazdrościsz , ale plewienia już nie ;:306
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Ja tam oczyma wyobraźni już widziałam ten groszek. :D

Co do szpinaku, to ja jestem fanką. Właśnie kończy mi się ten z marcowego siewu, ale posieję następny. Na surowo w sałatkach, do kanapek, w koktajlach, do sosów i do mięsa. Ogólnie do wszystkiego. Szpinak jest pycha. A i ja podgryzam, przechodząc koło grządki. :)

Wiosna u Ciebie piękna i kolorowa. Fajnie popatrzeć na to wszystko. Zwłaszcza, że u mnie te trzy tulipany na krzyż, które miałam, już dawno przekwitły. Zresztą szafirki też.

Akurat mam i tulipanowca, i platana. Tulipanowiec zakwitł dopiero po 15 latach od posadzenia, a prawdziwy wysyp kwiatów było jeszcze 5 lat później. Ale warto czekać, bo wygląda absolutnie rewelacyjnie! Co do platana, to rośnie wielkie drzewo. Ale robi za cudowny parasol od słońca. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”