Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Podłączam się do pytania, również chce w tym roku zrobić Prymule, Jaskry, Lawende która kwitnie na przyszły rok i jakieś odmiany goździka, słyszałem jeszcze o Skalnicy, robił ktoś ?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Angeliko, prymule już teraz ? W maju ? W ten sposób nie próbowałem. Do zimy bedą olbrzymie, może być ciężko z przechowanie... Mogą zakwitnąć jesienią... Zamawiałem sadzonki w sierpniu i wcale nie było za późno. Może ktoś z większym doświadczeniem coś podpowie...
Co do pozostałych bylin, staram sie siać na przełomie lipca-sierpnia i zimuje ustawione w tunelu w doniczkach bezpośrednio na grządce przykryte włókniną.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Przecież można zamówić teraz sadzonkę, żeby przyszła własnie w sierpniu/wrześniu, czym wcześniej się zamówi tym cena niższa i można dostać rabat, nigdzie nie napisała ze bedzie w maju sadzić.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

W Vitroflorze lubię kupować na ostatni moment, wtedy są dobre ceny.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zamawiałam właśnie na sierpień/wrzesień- nie pamiętam dokładnie.. dużo tych zamówień ostatnio.

Teraz jestem na etapie chryzantemy.
Jak po kolei nawozicie?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Słuchajcie czy ktoś robi wrzosy? bo mają przyjechac i nie bardzo wiem z czym to sie je ;:oj
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

drakka pisze:Zamawiałam właśnie na sierpień/wrzesień- nie pamiętam dokładnie.. dużo tych zamówień ostatnio.

Teraz jestem na etapie chryzantemy.
Jak po kolei nawozicie?
Dostałem całą rozpiskę, jak nawozić chryzanteme drobnokwiatową, jutro wieczorem postaram się tu wkleić.

Jak tam balkonówka? u mnie sezon w pełni, ruch taki ze dzisiaj nie miałem ani chwili odpocząć, plecy mam tak spalone od słońca że żonka musiała zadziałac z siadłym mlekiem. Bratek sprzedał się cały, poszło już około 200 ampli, i kilka tysięcy pelargoni, surfinia się kończy, ale ta z zaszczepek już powoli rozkwita, goździki w tym roku robią furorę, 5zł kosze i nikt się nie targuje, osteospermum zeszło już całe, bidens kocanka się konczą, lobelii już nie ma. Od poniedziałku jadę z begonią, 10 tysięcy do sprzedania, Begonia Dragon ładnie się sprzedaje po 7zł, begonie zwisające w amplach w przyszłym tygodniu i sadzonki również. Jestem mile zaskoczony ziołami, ludzie oszaleli na punkcie ziół, żałuje ze zamówiłem tak mało rodzai bo ludzie poszukują nowości i są wybredni, ale codziennie sprzedaje wszystko co mam, stewia i curry robią robotę.

A jak tam u was?
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

obłend tydzień temu nie kupowali wcale a teraz wszyscy naraz. dziś święto Wisły podobno to idziemy świętować :heja
agula7789
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 lut 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Łukasz1910 mógłbyś wkleić tą rozpiske z nawozeniem chryzantemy?? :)
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

a troche się pochwale. :)

nasze stoisko
Obrazek

i troche wieszaków


Obrazek



Obrazek
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

agula7789 pisze:Łukasz1910 mógłbyś wkleić tą rozpiske z nawozeniem chryzantemy?? :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie cuś dostałem ;:124 ;:124 ;:124 Ale wydaje mi się ze forestit by miał większą wiedze
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dostałem 1200 sztuk begonii, korki mają chyba 1cm.

Podpowiecie co mam z nimi teraz zrobić??
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Łukasz, wchodzisz na stronę http://www.chryzantemy.pl , pobierasz katalog i masz w nim opis nawożenia. Co prawda na Kristalon, ale sprawdzony. Teraz małe ale... każdy tunel, każda uprawa jest inna, nawet skład mineralny różnych torfów wymaga korekty nawożenia. Najprościej robić to intuicyjnie. Po posadzeniu w doniczki stosujemy nawozy fosforowe o składzie zbliżonym do 10-52-10. Stosujemy go przez 2-3 tygodnie. Następny etap to nawóz zbilansowany 20-20-20 lub dla dużych donic 30-20-10. Te proporcje utrzymujemy do momentu gdy pąki kwiatowe mają średnicę 8-10mm. W fazie generatywnej (budowania kwiatów) nawóz potasowy np. 10-20-30, aż do pełnego zakwitnięcia, a później prosto do klienta. Częstotliwość nawożenia zależy od sposobu uprawy, gdy chryzantemy lub inne kwiaty rosną na stołach zalewowych, wystarczy nawożenie raz w tygodniu. Przy kropelkowym lub konewce najlepsze efekty uzyskasz nawożąc minimalną zalecaną dawką przy każdym podlewaniu. Przy zasilaniu dolistnym maksymalną dawką zalecaną raz w tygodniu.

Logan, musisz przepikować je do doniczek, dla begonii semperflorens wystarczy kwadratowa 7x7x7 lub okrągła 8x7. Potem podlewanie z nawozem i patrzysz jak rosną :uszy :uszy :uszy
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”