Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu nic nie było w promocji ;:124
Dużo kartoników po normalnej cenie :(
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

U mnie dzisiaj w B. tylko lawenda z pączkami przeceniona z 7,99 na 2,99... Moja akurat tej zimy umarzła :roll: ...ponadto taniutkie sadzonki hortensji i bzów ale marne,przesuszone...Łapsnęłam tardivę bukietową ale odstawiłam bo słabo rokująca..w ub.roku kupiłam bukietową i bardzo ładnie się rozbudowała i jeszcze zakwitła,dzisiaj też była ale słaba...
Pewnie pracujesz dzisiaj Olu?
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu :wit . Przymrozki lekko musnęły mój ogródek i na razie strat nie widzę. Oby tak zostało ;:224 . Byłam w B i u mnie przecen nie było :roll: . W jednej stoi ich kilka a w drugiej podobnie. Może w końcu przecenią ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Wczoraj miałam dzień wolny od pracy zawodowej. Planowałam szybciutko dzieci wyprawić do szkoły i raz dwa wyskoczyć do ogrodu. No i wyobraźcie sobie, że tylko planowałam.....Oczywiście zaczęło padać. :evil: Odwiozłam więc syna do szkoły, bo jechał na 7:00 i nie miał autobusu a szkoda mi było gdyby złapała go ulewa. Parę kilometrów dalej , takie kałuże stały na drodze....musiało fest lać.
Wróciłam do domu i zajęłam się obiadem. Przed 11-tą wypogodziło się to poleciałam działać.
Długo się nie cieszyłam . Rozpadało się na dobre, trzeba było uciekać... ;:222
Wściekałam się, bo popołudniu zaplanowałam skoczyć do Parku Sląskiego na Święto Kwiatów.
Przyszła Justyna ze szkoły , a że nie padało, szybciutko się zorganizowałyśmy, wzięłyśmy parasole i jazda....Ale wiecie co, zawiodłam się bardzo. Z roku na rok coraz gorzej. Mało stoisk, nic ciekawego. Obeszłyśmy wszystko w parę minut i mogłyśmy wracać... ;:222
Dawniej były wystawy kwiatowe, pokazy jak urządzić ogrody. Teraz kicha....To u mnie na targowisku więcej kwiatów niż wczoraj na tym Święcie...





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojechałam tam z zamiarem kupna wilca Ipomea.Jeszcze jakbym go nie dostała , to już bym się całkiem wściekła.... ;:224


Obrazek

Kupiłam też taką trawkę. ;:173 Niestety sprzedający pan ,nie był w temacie nazwy...
Może ktoś z was rozpozna mój zakup i pomoże nazwać....ona będzie miała pod spodem ciemniejsze listki chyba...

Obrazek

A moje dziecko oszalało i nakupowało kaktusów.... ;:219 Weszłam na wątek o sukulentach i aż mi się słabo zrobiło....One wcale nie są łatwe w uprawie.....chyba?



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Korzystając z tego , ze jestem w parku, musiałam zajrzeć w moje ulubione roślinne alejki...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rano wyniosłam wszystkie moje parapetowe siewki w plener....niech się hartują. Już mam ich dosyć w domu. ;:131


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz odpowiem moim miłym gosciom....

Seba na pewno zajrzę. Postaram się jak najszybciej.... ;:108

Kasiu ja byłam w kilku Biedr... u mnie i w każdej są przeceny. Nawet wczoraj miałam w ręce dwa powojniki i się zastanawiałam nad nimi. W końcu biedulki zostały w sklepie.... ;:224

Maryniu nawet nie wyobrażasz sobie ile w tych sklepach jest takich przesuszonych roślin.
To wszystko idzie do kosza. ;:222 Teraz tyle dobrze że zrobili te przeceny. Zawsze jeszcze ktoś te lichotki uratuje i da im szansę.
W pracy byłam rano. :heja Potem szalałam na ogrodzie. Wszystkie rabaty poplewione a moi panowie nawet trawkę skosili. Taki ogród lubię najbardziej.... ;:108


Obrazek

Ewelinko może w końcu przecenią roślinki i dorwiesz coś ciekawego. U mnie widzę , że rośliny dały radę przez te mroźne dni. Myślę , ze teraz Zośka już powinna odpuścić... ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz idę oglądać Eurowizję....Kibicujecie Polsce? ;:215
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu miejmy nadzieję, że przecenią bo inaczej pewnie rośliny się zmarnują i zdechną w sklepie. Szkoda, że ten dzień miałaś taki deszczowy ;:222 . U mnie podobnie ale coś tam zrobiłam ;:173 . Alejki w parku cudne ;:138 . Czy ta Pani z Eurowizji to przypadkiem nie gra w reklamach :lol: ? Nie znam ;:224 ale kibicuję ;:108 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Oleńko, jak wiesz już mi się w ubiegłym roku tam nie za bardzo podobało. Więc teraz nawet się nie wybierałam. Może kiedyś znowu wróci tam fajna wystawa kwiatów, aż się prosi, bo miejsce jest super.
Na to wygląda, że już zimno się skończyło tej wiosny. To cudownie, bo mój asparagus pragnie zająć meijsce w ogrodzie.
W którąś tam noc ma wprawdzie być ok 6 stopni, ale to chyba będzie do przeskoczenia dla naszych roślinek.
Cieszę się, że wilce masz już kupione. A z tymi cudnymi naparstnicami byli?
Kaktusy są bardzo łatwe w uprawie, można zapanować też nad ich kwitnieniem, tzn "zmusić" je do tego. Jedymie co to uważałam zawsze aby się nie pokłuć, bo niektóre kolce bywają zbyt uciążliwe. Miłej przygody kaktusowej Wam życzę. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu w razie czego Andrzej [any ] podpowie Ci w sprawie kaktusów bo też ma sporą kolekcję tych kłujących okazów.Masz rację na Wystawie coraz mniej oferentów i towaru myśmy były z koleżankami w piątek po południu odebrać roślinki z BR. Nawet nigdzie nie zaglądałyśmy, bo torby miałyśmy pełne skarbów i trochę nieporęcznie tak chodzić z ciężarami.Roślinki wreszcie mogą zażyć słonecznych kąpieli
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ja bym na takiej giełdzie nie wybredzał ;:173 U mnie takich nie ma w okolicy.
A te alejki w parku - niesamowite. Gdzie tam w mieście takie są ;:306
Ludzie by to wszystko zniszczyli :roll:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu u mnie aż tylu stopni nie było na szczęście. Kilku roślinkom zmroziło pojedyncze listki, w całości nie wypadła chyba żadna. Aktinidii trochę szkoda, bo pewnie w ty roku nie da radę się wybarwić :(
Ja już bym się nie złościła na deszcz, wczoraj pierwszy raz w tym roku wyciągnęłam wąż ogrodowy :roll: Wszystkiego nie podlewałam, ale te nowo posadzone potrzebowały wsparcia :wink:
Pięknie jest w tym parku, choćby po to opłaciło się jechać ;:108
Przepięknie wygląda ta rabata z floksami szydlastymi ;:oj
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olka, kaktusy o ile ich nie zalejesz to będą rosły. A i jeszcze muszą odpocząć zimą. Czyli chłodniej potrzebują i jaśniej. Moje latem werandują na tarasie.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Sporo masz parapetowych , myślę że pomału trzeba je już wynosić z domu , niech rosną w ogrodzie , ja robię to samo , hartuję i sio na rabatkę .Nareszcie mamy cieplutko i możemy popracowac do woli w naszych ogrodach .Coraz więcej roślin podziwiamy z kwiatami , chociaż mróz zrobił dużo szkód w roślinach , szkoda .Masz przepiękny park i aż się chce pospacerować .U mnie też jest park , ale raczej ze starodrzewem i brakuje właśnie kwiatowych alei . Pozdrawiam serdecznie . ;:167
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani. :wit
Wreszcie możemy się cieszyć piękną , słoneczną pogodą. Co niektórzy już narzekają , że za gorąco....
Dopiero co było nam zimno i mokro. Ale jednym słowem to tak grzeje ;:3 mocno jak w czerwcu.
Żeby tylko się nie okazało że już w lipcu będzie po lecie, bo i tak może być...
Ostatnio ten klimat bardzo mamy zwariowany... ;:219
Ja coś jestem ostatnimi dniami ciągle w niedoczasie . Tyle mam do roboty , że aż zaniedbałam forum i mam pełno zaległości. Coś tam jednym okiem, od czasu do czasu zajrzałam do niektórych ogrodów. Ale wszystko na biegu....Dziś ,co dopiero troszkę zwolniłam tempa i właśnie usiadłam z kawką.Obrazek
Za to, mam wsadzone prawie wszystkie siewki parapetowe,( tylko nieliczne czekają jeszcze w cieniu)
skopany ogródek...(chwasty już rosną od nowa... ;:306 Robota głupiego a my tak za tym tęsknimy... ;:223 ) i obsadzone wszystkie donice z jednorocznymi... ;:108


Obrazek

Ewelinko i jak tam , złapałaś coś z przecen Biedr.....?Tydzień miałam deszczowy, za to mam zapas wody. ;:215 Teraz jak znalazł przy tym upale...
A i roślinki poszły w górę niesamowicie. Napiły się , teraz mają cieplutko , to rosną....
Wczoraj zasiliłam nawozem hortensje, dziś muszę nakarmić róże i powojniki....


Obrazek

Beatko ty zaraz pojedziesz do Pszczyny....Aż ci zazdroszczę. Ja i tak bym nie mogła -pracuję. ;:185
Wiesz, że z naparstnicami nie widziałam...chyba nie byli , bo bym zauważyła.
O kaktusach muszę bardziej poczytać w kaktusowym wątku. Na razie stoją na parapecie i pomalutku rozkwitają...


Obrazek

Jadziu dzięki za namiary na Andrzeja. Na pewno przyda mi się taki znawca.... ;:333
Ty byłaś odebrać roślinki a ja jeszcze czekam na dostawę z BR. Nie ma to jak osobiście sprawę załatwić... ;:108


Obrazek

Seba u mnie taka giełda co roku jest. A i w okolicznych miejscowościach też. Nawet na Targu 2x w tygodniu bardzo duży wybór....Tylko jadąc do tego parku nastawiłam się na więcej sprzedających a tam zaledwie parę stoisk. Może dlatego , że byłam w piątek? Może sobota , niedziela więcej chętnych to i więcej stoisk? ;:131
Park przecudny.Widać , ze dbają o rośliny. A żebyś widział te zakątki jesienią. Trawy takie piękne, że mogłabym tam siedzieć godzinami. ;:173


Obrazek

Małgosiu Clem i ja muszę podlewać.Sucho niemiłosiernie a dopiero co ,tak przecież padało.
Ale mam zapasy w czterech beczkach.... Trochę wody jest!
Dla ciebie floksy jeszcze raz.... ;:196

Obrazek

Małgosiu Pepsi muszę porządnie poczytać kaktusową lekturę. Doczytałam ,że właśnie zimą trzeba im zrobić porę odpoczynku. Tak teraz myślę , gdzie ja mam zimą dość jasno i chłodno. Chyba jedynie na strychu przy okienku....



Obrazek

Elu już część parapetowych wyprowadziła się na dwór. Są na wakacjach.... ;:306
Od razu parapety przejrzały. Tak teraz łyso na nich.... ;:306


Obrazek

Takie w tym roku zrobiłam kompozycje donicowe....Miały być trochę inne , pojechałam w poniedziałek do ogrodnika a tam takie pustki ;:145 ....Wyszłam z dwoma komarowcami i pelargoniami stojącymi...Trawkę dokupiłam w innym miejscu a bataty mam ze Święta Kwiatów.
przydały się do donic.... ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Do skrzynek kupiłam tylko pelargonie. Zielistka i trzykrotka jest moja.... :heja


Obrazek

Teraz przerwa , później muszę nadrobić zaległości w waszych wątkach. Do napisania.... :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”