Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Zablokowany
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Często podglądam wątek z Twoimi roślinkami, nie zawsze pozostawiam "śladu" w oglądanym wątku, ponieważ na tych roślinach całkowicie się nie znam mimo, że są dla mnie bardzo ciekawymi, różnorodnymi roślinami. Najbardziej lubię podglądać już kwitnące rośliny, kwiaty są różnorodne w formie, kolorze i wielkości. Bardzo ciekawie wyglądają również rośliny obsypane pąkami kwiatowymi.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Będzie się działo :D
Zapowiedz super ;:333 Teraz tylko dużo ;:3 i trochę czasu ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Gymnole jak zwykle piękne i super sfotografowane, ale bardzo też podoba mi się telaczek ! Czemu Echinopsis miałby nie zakwitnąc ? Zakwitnie :!:
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Dziękuję pięknie :D
maryjan13 pisze:Sporo pąków masz Lidio na tych Twoich gymno.
Są pąki i kilka debiutów będzie, nawet moje Acanthocalycium postanowiło zakwitnąć w tym sezonie :D
Większych ochłodzeń to już raczej nie będzie, więc teraz może rośliny przyspieszą trochę.
hen_s pisze:Teraz wystarczy cierpliwie czekać na kwiaty...
Czekam obserwując z wielką przyjemnością rośliny, zwłaszcza, że widać, że podoba im się nowa miejscówka
barbra13 pisze:... oby te nasze zapączkowane rośliny nie zbuntowały się i pięknie zakwitły, czego nam wszystkim życzę
Może się nie zbuntują, staram się im dogadzać, na jutro planuję następne podlewanie i dołączam się do życzeń :)
ejacek pisze:To czekamy na kwiaty
Jest kwiatuszek, to Thelocactus lausseri postanowił zakwintnąć jako pierwszy, właśnie dzisiaj :tan
Akwelan_2009 pisze:Najbardziej lubię podglądać już kwitnące rośliny, kwiaty są różnorodne w formie, kolorze i wielkości.
Dziękuję Mieczysławie za miłe słowa. Obserwacja roślin to bardzo przyjemne i relaksujące zajęcie, zwłaszcza tych kwitnących :)
PiotrAPD pisze:Zapowiedz super ;:333 Teraz tylko dużo ;:3
Dzięki Piotr, słonka jest już więcej, co bardzo mnie cieszy i kaktusy wyglądają na szczęśliwe :wink:
jandom1 pisze:...bardzo też podoba mi się telaczek ! Czemu Echinopsis miałby nie zakwitnąc ? Zakwitnie
Filip zobacz jak zadziałał Twój komplement, telaczek od razu wziął się do roboty, wcale się nie zdziwię, jak Echinopsis pójdzie w jego ślady :D

Dzisiaj czas na parę zbiorówek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowi lokatorzy :D
Obrazek

Widok ogólny, fotka sprzed tygodnia, dzisiaj nieco inaczej to wygląda bo trochę poprzestawiałam i dostawiłam parę kaktusów, a krasulki wyprowadziłam na dwór :D
Obrazek

I obowiązkowo pierwszy kwiatuszek
Thelocactus lausseri
Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Doskonała miejscówka, bardzo ładne zbiorówki, bardzo ładne rośliny na nich pokazujesz. ;:333

Nie będę zbytnio oryginalny i napiszę tylko, że dla mnie najładniejsze u Ciebie są gymnokalicja? Masz do nich "rękę". ;:204

Jedno co się rzuca w oczy to ogromna, niewykorzystana przestrzeń... Marzenie balkonowca. Myślę jednak, że stan ów za długo u Ciebie nie potrwa... ;:173
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Piękny pokaz i roślinki w doskonałej formie. Czy tak samo wyglądają po tej fali upałów ? Bo na fotkach brak jakichkolwiek śladów oparzeń. Jak w trakcie upałów sprawdził się tunel ? I na koniec , jak wysiew sanczezek ?
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Najpierw brawa dla Thelocactus lausseri bo piękny kwiat nam pokazał ;:138 Zresztą cały kaktus jest wspaniały ;:333
A teraz brawo za foliak bo fantastyczny ;:138 Na prawdę daje dużo możliwości ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Dziękuję w imieniu gymnoli i całej reszty za komplementy :D
hen_s pisze:Nie będę zbytnio oryginalny i napiszę tylko, że dla mnie najładniejsze u Ciebie są gymnokalicja? Masz do nich "rękę".
Henryku gymnokalicja najładniejsze bo chętne do współpracy, niezbyt wymagające, pięknie rosną i nie sprawiają kłopotów nawet początkującym, sam wiesz najlepiej jakie to fajne kłujaki :D
ejacek pisze:Czy tak samo wyglądają po tej fali upałów ? Bo na fotkach brak jakichkolwiek śladów oparzeń. Jak w trakcie upałów sprawdził się tunel ? I na koniec , jak wysiew sanczezek ?
Jak dla mnie taki tunel foliwy jest ok ;:333 sprawdził się bardzo dobrze, wprawdzie kilka bardziej wrażliwych roślin nosi ślady poparzeń (przyznam się, że nie cieniowałam wcale), jednak większość kaktusów ma się doskonale, w razie potrzeby robię im przewiew ? rano otwieram drzwi po obu stronach tunelu. Kaktusy stoją w foliaku już od połowy marca, to też ma jakieś znaczenie, i mimo, że ze słońcem bywało różnie to pewnie lepiej zniosły falę upałów, niż te wystawione później. Pierwszym wrażliwcem okazał się Thelocactus leucacanthus SV33, zaszkodziło mu kwietniowe słońce i tak ma do dziś.
Obrazek

Natomiast majowe słonko dopiekło tym roślinkom, mam nadzieję, że dojdą do siebie z czasem, stoją teraz w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego, mocnego słońca.
Gymnocalycium robustum RS 1701 - powinnam na niego bardziej uważać, bo już w zeszłym roku był lekko podpieczony, a postawiłam go wysoko , tam gdzie najwięcej światła, to był błąd.
Obrazek

Gymnocalycium riojense ssp.kozelskyanum v.mirandense MT 08-355 - myślałam, że te co się przebarwiają są mniej wrażliwe na promienie słoneczne.
Obrazek

Gymnocalycium spegazzinii MT 07-303
Obrazek

Więcej "poparzeńców" na szczęście nie ma. Latem w razie długotrwałych upałów można zawsze tunel czymś przykryć.

Sanczezki mają dokładnie dwa miesiące i trzy dni, tak teraz wyglądają:
Obrazek

Obrazek

Posiałam dwadzieścia pięć nasionek, teraz mam jedenaście sieweczek :D Zawsze jest szansa, że któraś zdąży dorosnąć :)
PiotrAPD pisze:Najpierw brawa dla Thelocactus lausseri bo piękny kwiat nam pokazał ;:138 Zresztą cały kaktus jest wspaniały ;:333
A teraz brawo za foliak bo fantastyczny ;:138 Na prawdę daje dużo możliwości ;:333
Piotr dzięki za entuzjam, to się udziela :D
Thelocactus przywędrował do mnie rok temu, całkiem sympatyczna roślinka i okazuje się, że chętna do kwitnienia. Co do foliaka masz rację, już teraz przekonałam się, że warto swoim kaktusom sprawić taki domek albo jeśli ktoś ma możliwości to fajną szklarenkę :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Teraz dobry czas dla tych sanczezek , z resztą jak dla wszystkich kaktusów , więc miejmy nadzieję , że wszystko pójdzie dobrze. Aktualizuj co jakiś czas jak się rozwijają, kibicuję im ;:333
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Kibicujesz bo pewnie masz chrapkę na jedną :lol:
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Z tymi kaktuchami co mam , mam dosyć zajęcia , z przyjemnością poobserwuję ich rozwój u Lidii - Aileen.
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Zbiorówki wspaniałe, oparzenia znikną wraz z przyrostem, a za sanchezki ogromne brawa!
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Z telaczka jestem dumny, bardzo ładny kwiat ! :) Mam nadzieję że choć troszkę pomogłem :D teraz czekamy na Echinopsisa ;:108 tunel pierwsza klasa, bardzo mnie ciekawi jak gymnole będą rosły pod folią. Wcześniej trzymałaś na pełnym słonku ? poparzone jeszcze młodziutkie, kilka lat i zapomnisz o tym. Kibicuję mocno wysiewom, to zawsze duża satysfakcja jak się takie cacuszka wyhoduje ;:138
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”