Tunel foliowy z aukcji ...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

ands
W sumie masz rację..... Mam dni że mówię ryzykuje. A są dni że kategorycznie mówie NIE. Faktycznie ściągać i naciągać co roku folie....
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Po dwóch latach użytkowania tunelu z aukcji (taki z wtopioną siatką) mam wyciągnięte wnioski: stelaż daje radę, folia trzyma się dobrze i nie pęka, nić użyta do szycia folii butwieje i puszcza podczas ponownego naciągania na stelaż, markizy wykonane z siateczki rozłażą się w palcach. Na koniec moim zdaniem plusem jest to, że w moim przypadku wymiana samej folii to koszt 200 zł.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Czyli jakiś plus jest. To dobrze :) a jaki duży tunel masz???
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

3m x 4,5m
Na dobry początek zabawy z pomidorami spokojnie mi wystarczał, ale w miarę jedzenia apetyt rośnie i myślę przyszłościowo o czymś większym.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Całkiem pokaźny. Mi wystarczyłby taki..... zobaczymy :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Tak wygląda szkielet mojego namiotu kupionego trzy lata temu . Folia koloru białego z wtopioną siatką. Starałam się trochę usztywnić szkielet i jak na razie stoi. Folia ściągana na jesieni więc jest w niezłym stanie.

Miesiąc temu byłam w dużym ogrodniczym sklepie i widziałam podobne namioty ale dużo lepiej zrobione z ocynkowanych rur i inaczej pospinanych - ta konstrukcja odpowiadała by mi bardziej.

Obrazek
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

dalisbea
Fajny tunel. Ważne że spełnia swoje zadanie :) Ten z boku też Twój ?
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

buum teraz będzie już czwarty sezon jak będzie mi służył i sprawia się bardzo dobrze :)
Namiot obok też mój :) ale to samorobka która robił mój tata :) jest trzy razy większy od tego kupnego i tam będą pomidory, a w małym papryka.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Aha :) super :) Trzymam kciuki za kolejne lata by służyły :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
vascode
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 11 mar 2012, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WLKP.
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

cześć
fajny temat o foliach, więc wtrącę coś od siebie....
jeżeli chcecie mieć PORZĄDNA folie to tylko robić samemu lub kupic od kogoś taka samoróbę
wszystkie gotowe tunele itp które ogladałem to była jakas pomyłka :(

moja konstrukcja została uratowana przed złomowaniem, przecięlismy na 3 części i przewieźlismy lawetą 30km,
potem zespawaliśmy do kupy, czyszczenie, malowanie, osadzenie, obicie szczytów i naciągniecie folii

koszty:
konstrukcja 200zł
przewóz 50zł
spawanie 50zł
malowanie puszka hamerajta i puszka minii 50zł (nie kupowałem specjalnie, miałem zaczęte na warsztacie)
folia 200zł
obicie - drewno miałem
100 śrub zamkowych z podkładkami i nakretkami - 20zł
kwoty orientacyjne nie pamiętam po prostu.....

folia teraz rozpoczyna 3 sezon - mam nadzieje ze i 4 przeżyje - potem na pewno wymiana i przy okazji konserwacja konstrukcji
rok temu obijałem ponownie szczyt - ale to była moja wina po prostu źle go zrobiłem wcześniej
w tym roku poprawiałem drugi szczyt - ta sama opcja

tak więc, lepiej poszukać używanej konstrukcji - jeśli stała ileś tam lat na pewno będzie sprawdzona i solidna :)

zespawana konstrukcja w trakcie czyszczenie malowania:
Obrazek

obijanie:
Obrazek

szczyty gotowe:
Obrazek

przód:
Obrazek

tył:
Obrazek
-vascode-
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Zgadzam się w całej rozciągłości, ja się skusiłem na tunel marketowo-allegrowy bo chodziło mi o czas. Ale jak zacząłem go składać to już żałowałem że nie pojechałem do tartaku po łaty 6x9 i nie zrobiłem szkieletu sam. Taki drewniany, nie zabezpieczany żadnym środkiem chemicznym przetrwał chyba 8 lat nim rodzicom się odechciało bawić w tunel.
Z minusów to trzeba było owijać miejsca z kantami kawałkami folii żeby się folia nie przedarła i odseparować słupy pionowe od ziemi (bo wtedy drewno szybko gnije).
jjdj

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Święta racja z konstrukcją własnej roboty. Jeśli się nie ma zdolności w rękach, lepiej zlecić prace komuś z okolicy, niż kupować rzeczy "z taśmy". W razie niedociągnięć wykonawca zawsze przyjedzie i naprawi problem, ewentualnie doradzi co i jak poprawić. Naoglądałem się tych tuneli i szklarenek, które można wszędzie w necie zamówić i jakoś za cienkie i delikatne mi się to wszystko wydawało. Cieszę się, że zdecydowałem się na ręczną robotę fachowca.
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

vascode trudno dostać za przyzwoitą cenę konstrukcję do amatorskiej uprawy, większość ofert to duże kilkudziesięciometrowe tunele ze tysiące złotych. Za 200 zł to dość okazyjnie nabyłeś no i jeszcze do tego niemal w najbliższej okolicy. Swoją drogą ładny foliak Ci wyszedł.

newrom nie wiem co za tunel kupiłeś, że tak bardzo Ciebie zniechęcił, ja swój trzeci rok rozkładam i jestem zadowolony z konstrukcji. Również nabyłem go z potrzeby chwili i tak został do dziś. Złożenie, czy rozłożenie to godzina roboty z naciągnięciem folii (jak nie wieje).

jjdj ja w odróżnieniu od Ciebie naoglądałem się tuneli wykonanych przez tych niby fachowców, po których nikt nie chce poprawić spapranej roboty. Tunel z konstrukcji własnej roboty to naprawdę super sprawa pod warunkiem, że jest dobrze wykonany. tzn dobrze docięta i naciągnięta folia czy też ranty zabezpieczone przed przetarciem.

Wielu ludzi woli zamówić w internecie gotowe rozwiązanie, zanieść niemal pod pachą 30 kilo na działkę i po 1-2 godzinach martwić się tylko o to co tam posadzić.
Jest to moim zdaniem najprostsze rozwiązanie i co najważniejsze działające - u mnie się sprawdziło. Plusem jest również to, że nie sadzę pomidorów w tym samym miejscu.
Nie powiem, w przyszłości też zamierzam postawić coś stałego, wstępnie myślałem, że dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie stelażu po namiocie NS-64.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”