Sundaville (-, Dipladenia) - pielęgnacja, problemy w uprawie cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Aniaann - Ja swoje też zimowałam w ciepłym pokoju. Czerwona w ogóle nie gubiła liści i pięknie kwitła latem.
Na tę zimę wstawiłam jedną do chłodnego garażu, a drugą do chłodnej piwnicy i aż ciarki mnie przechodzą co będzie. Po wpisie majreg trochę się uspokoiłam. Obie są żywe, ale zgubiły liście. Mam nadzieję, że latem znów pięknie zakwitną. To stare 5 lub 6 letnie okazy, więc może dadzą radę.

Obrazek

Białej nie uwieczniłam latem.
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Anka159 Twoje to piękne i duże okazy :) Jak to robisz, że nie gubią liści? Moje w połowie gołe i nadal listki spadają, mam nadzieję, że jak co roku odbiją na wiosnę i będą kwitnąć.

---14 mar 2017, o 16:52---

Dzień dobry. :)
Jak myślicie czy gotowe już do wsadzania do doniczek czy jeszcze czekać?

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam słonecznie. :)

---2 kwi 2017, o 18:52---

Witam :)
Wygląda na to, że moja - postanowiła juz zakwitnąć, w związku z tym zaczęłam już nawozić. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Zdjęcie z dziś :)


Obrazek

także u mnie lato :)
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Aniaann, ja bym jeszcze zaczekała na więcej korzonków
Moja czerwona tym razem nie przetrwała ;:145 . Chyba ją przelałam,bo różowa rośnie,a stały obok siebie , dokładnie w tych samych warunkach. Nagle zaczęła zrzucać wszystkie liście. Nie zdążyłam nawet zareagować.Nie zrażając się jednak dokupiłam żółtą allamandę,jest bardzo podobna do żółtej -. Czy ktoś ma doświadczenie z tą roślinką? Tak bardzo bym chciała jej nie stracić.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Ja ją miałam w ubiegłym roku - tą żółtą (według mnie kwiaty szybciej przekwitały w porównaniu z czerwoną, bo po 3 dniach już nie były jędrne i słabiej przyrastała) - niestety nie przetrwała mi zimy i nie wiem dlaczego, bo stała obok drugiej czerwonej, którą będę miała już trzeci rok. Najdziwniejsze jest to, że do tej czerwonej w ubiegłym roku dosadziłam drugą czerwoną, którą dostałam w prezencie. I tak całe ubiegłe lato razem sobie kwitły w jednej donicy a po tej zimie ... ta starsza ma się świetnie, natomiast ta dosadzona nie przeżyła. I bądź tu człowieku mądry - w jednej donicy!!! - przechowywałam w widnym pomieszczeniu z temp. 15-19 stopni.
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

To rzeczywiście dziwna sprawa ;:173
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

W zeszłym roku kupiłam kwiatka, sprzedawca powiedział że na jesień po przekwitnięciu obciąć wszystko, zostawić troszeczkę że wiosną puści i tak zrobiłam. Cały czas trzymam w kuchni na parapecie . Muszę ją podlewać co drugi dzień , czyżby tyle potrzebowała wody?
BeataKropka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 26 mar 2017, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sundavilla co się z nią dzieje ?

Post »

Witam, moja sundavilla gubi liście ale nie masowo parę co jakiś czas , zżółkłe a niektóre uschnięte. Liście ma drobne i żółkną przy końcach a same końcówki liści ma gdzieniegdzie nawet czerwone . Te żółkniecie raczej nie powinno być z przelania ponieważ wolę trochę mniej ją podlać niż za dużo. Może być przenawożona lub za mało nawożona czy ktoś wie jakie mogą być wtedy objawy ? Nawoziłam ją jak mi się przypomniało więc nie podam dokładnie kiedy czasem to było co tydzień czasem rzadziej . Poniżej przedstawiam zdjęcie . Może ktoś będzie miał jakiś pomysł . Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Obrazek
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - pielęgnacja, problemy w uprawie cz. 2

Post »

Może za mało słoneczka ma?

Moja nawet nieźle kwitnie i sporo podrosła

Obrazek

Obrazek

i nowy nabytek, na który długo polowałam

Obrazek
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - pielęgnacja, problemy w uprawie cz. 2

Post »

Jak myślicie-czy można jesienią wykopać z ziemi ją i wsadzić do doniczki?.Zniesie takie przeniesienie?
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - pielęgnacja, problemy w uprawie cz. 2

Post »

Zakładając że mieszkasz w Polsce, myślę, że niczym nie ryzykujesz, bo w gruncie i tak zmarznie. Ja bym na pewno wykopała.
Awatar użytkownika
sunrise87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 maja 2016, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - pielęgnacja, problemy w uprawie cz. 2

Post »

Cześć, mam pytanie czy to normalne, ze kwiaty sundaville więdną po kilku dniach opadają :( Szybko kwitną nowe, ale jakby utrzymywały sie dluzej to byłoby fajnie.. :P

Obrazek
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - pielęgnacja, problemy w uprawie cz. 2

Post »

Normalne, każde kwiaty kiedyś więdną.Moja żółta potrafi po dwóch dniach zrzucić kwiatka.
ale one przecież stale produkują nowe pąki, więc nie ma problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”