Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
majkel23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2017, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Prosze o porade...musze kupic kosiarke w media expert (wiem do kitu ale taka sytuacja)...dzialka 9 arow zabudowana domkiem wiec do koszenia ok 6 arow..teren raczej rowny...znalazlem to:
Kosiarka spalinowa NAC LS46-625E-HS
co Wy na to ? Nie ma tam wielkiego wyboru..a tu silnik chyba ok..
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Nie skomentuję ani miejsca zakupu, ani "sprzętu", bo nie chcę mieć tego na sumieniu.
robsad
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 kwie 2017, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam

Jestem nowy na tym forum. Jestem na etapie szukania kosiarki. Przez jakiś czas przebijałem się przez ten wątek (jak i cały internet :D ) szukając jakichś wskazówek. Szukam kosiarki o szerokości cięcia 46-48 cm i zastanawiam się nad dwoma typami:
1. Stiga Combi 48 SQ
2. OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD4
Różnica w cenie to 100 zł.
Co sądzicie o takich propozycjach i byście polecili
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Z tych dwóch propozycji to raczej oleo-mac. Podobno te ich emaki to dobre silniki. Na pewno nie brałbym stigi. 140ccm silnik no-name :roll: Także z tych dwóch najmniej najgorszy jest oleo-mac. A co do innych propozycji, to w tym przedziale cenowym nie poszalejesz :) Poczekaj jeszcze na porady naszych forumowych serwisantów :wink: Przede wszystkim podaj jej zastosowanie: powierzchnia, rodzaj terenu, rodzaj trawy, budżet. Wtedy na pewno coś wymyślmy sensownego :wink:
Z doświadczenia wiem, że nie warto zbytnio oszczędzać, bo kosiarki nie kupuje się na sezon, tylko najczęściej do kiedy nie padnie/zostanie ukradziona :D
majkel23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2017, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

nNo coz...Dzięki za pomoc...faktycznie duzo sie dowiedzialem ;-)
to moze cos z tych pod linkiem...cena do 1500 zl...?
Zmoderowano - regulamin, par. 4.8
cameleon81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 kwie 2017, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam. Planuję zakup kosiarki do ok. 1300zł z mocnym silnikiem i w miarę niezawodnej. Do koszenia mam dość spory obszar, trawa miejscami naprawdę wysoka (zielsko). Czytając od paru tygodni różne fora zaczynam się w tym gubić. Chciałbym zakupić sprzęt w lokalnym sklepie, ze względu na serwis na miejscu. Sprzedawca proponuje mi np. Cedrus KCL20SP z mocnym 6,5 konnym silnikiem Loncin LCP1P70FA, mulczowaniem, na którym mi zależy i napędem. O firmie Cedrus nic praktycznie nie idzie wyczytać i stąd moje pytanie, czy warto się w to pakować? Patrząc na firmowe kosiarki, to z mocnym silnikiem trzeba już trochę dopłacić a też często mają silnik od Loncin. Może posiada ktoś tego Cedrusa?
robsad
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 kwie 2017, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

jaro710j pisze:Z tych dwóch propozycji to raczej oleo-mac. Podobno te ich emaki to dobre silniki. Na pewno nie brałbym stigi. 140ccm silnik no-name :roll: Także z tych dwóch najmniej najgorszy jest oleo-mac. A co do innych propozycji, to w tym przedziale cenowym nie poszalejesz :) Poczekaj jeszcze na porady naszych forumowych serwisantów :wink: Przede wszystkim podaj jej zastosowanie: powierzchnia, rodzaj terenu, rodzaj trawy, budżet. Wtedy na pewno coś wymyślmy sensownego :wink:
Z doświadczenia wiem, że nie warto zbytnio oszczędzać, bo kosiarki nie kupuje się na sezon, tylko najczęściej do kiedy nie padnie/zostanie ukradziona :D
Też zastanawiałem się nad jakością silnika w stidze. Sprzedawca powiedział, że te silniki są robione przez tę samą fabrykę co emak-i, ale to powiedział sprzedawca :D , a jak jest prawda to nikt nie wie.
Ogród jest w trakcie zakładania. Trawy będzie około 700 m2. Myślałem wcześniej o wersjach większych z nożem 51 cm, ale do takiej powierzchni wystarczy jakieś 46 cm. Jeżeli chodzi o budżet to około 1400 +- coś się wykroi.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

robsad pisze:
jaro710j pisze:Z tych dwóch propozycji to raczej oleo-mac. Podobno te ich emaki to dobre silniki. Na pewno nie brałbym stigi. 140ccm silnik no-name :roll: Także z tych dwóch najmniej najgorszy jest oleo-mac. A co do innych propozycji, to w tym przedziale cenowym nie poszalejesz :) Poczekaj jeszcze na porady naszych forumowych serwisantów :wink: Przede wszystkim podaj jej zastosowanie: powierzchnia, rodzaj terenu, rodzaj trawy, budżet. Wtedy na pewno coś wymyślmy sensownego :wink:
Z doświadczenia wiem, że nie warto zbytnio oszczędzać, bo kosiarki nie kupuje się na sezon, tylko najczęściej do kiedy nie padnie/zostanie ukradziona :D
Też zastanawiałem się nad jakością silnika w stidze. Sprzedawca powiedział, że te silniki są robione przez tę samą fabrykę co emak-i, ale to powiedział sprzedawca :D , a jak jest prawda to nikt nie wie.
Ogród jest w trakcie zakładania. Trawy będzie około 700 m2. Myślałem wcześniej o wersjach większych z nożem 51 cm, ale do takiej powierzchni wystarczy jakieś 46 cm. Jeżeli chodzi o budżet to około 1400 +- coś się wykroi.
Mówiąc krótko - "jeden pies"! Obie kosiarki są dobre. Ja bym wybrał tę maszynę, której serwis w mojej okolicy lepiej pracuje. Niby ten Olek jest odrobinę lepszy w statystykach (kółka, poj. silnika...) ale to nie będzie miało aż takiej różnicy. Obie kosiarki będą dobrze pracować. Pamiętaj, że szybkość pracy serwisu, jego dostępność i podejście serwisantów też jest ważne. Skoro maszyny są tak do siebie zbliżone to skup się na serwisie a nie na maszynie.

Co do silnika Stigi, jest to taki sam no name jak no name w Oleo-Mac :) Jeden jest markowany Emakiem, drugi Stigą :) Tego się nie obawiaj :)
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

majkel23 pisze:Prosze o porade...musze kupic kosiarke w media expert (wiem do kitu ale taka sytuacja)...dzialka 9 arow zabudowana domkiem wiec do koszenia ok 6 arow..teren raczej rowny...znalazlem to:
Kosiarka spalinowa NAC LS46-625E-HS
co Wy na to ? Nie ma tam wielkiego wyboru..a tu silnik chyba ok..
Skoro musisz to kup :) Nie jest tak, że Ci się rozleci zaraz po uruchomieniu. Pewne rzeczy mogą Ci się wyrobić szybciej inne nie. Jakbyś mógł wybierać w innych markach i sklepach to byśmy pogadali ale w takiej sytuacji... działaj! :) Ja bym szukał innej marki ale z Naca też ludzie bywają zadowoleni, pewnie też będziesz :)
majkel23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2017, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dzięki...wreszcie jakas konkretna wypowiedz...a kosiarki HECHT, AGROPARTS lub EINCHELL ? To tez kiepski poziom czy troche lepiej?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Cedrus,silnik jeszcze pół biedy ale reszta to tani chińczyk,te mniejsze nawet do kosza nie chcą zbierać więc ja bym dał spokój,te Hechty i inna cała masa chinoli to nic innego jak wciskanie ludziom kitu a do większości części brak,Oleomac,Stiga też bez rewelacji ale lepsze jak te zwykłe chinole ale od nich wolę Worlda bo jest lepszy,Active kosiarki ekstraklasa ale ceny już troszkę wyższe,AL-KO kosiarki lepsze od Stigi i Oleomaca ale na wertepy ich szkoda i tak można wymieniać bez końca,jeden chce to a drugi g...no,każdy ma trochę racji i nikt nikomu nie dogodzi,najważniejsze aby póżniej nie żałować zakupu
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

majkel23 pisze:Dzięki...wreszcie jakas konkretna wypowiedz...a kosiarki HECHT, AGROPARTS lub EINCHELL ? To tez kiepski poziom czy troche lepiej?
Nie kombinuj na tym poziomie :D Weź tego Naca i dbaj o niego :)
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Aleś mu doradziłłłłł,tyle kosiarek lepszych w podobnych cenach,myślałem że trochę bardziej ogarnięty jesteś a ty mu radzisz chińską marketówke ;:14 ;:14 ;:14 ;:14 ;:14
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”