Kury,kaczki w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Nie da rady.
Awatar użytkownika
stephen73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 lis 2013, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Pamiętajcie, że drut kolczasty może być mocowany na wysokości minimum 180 cm wg przepisów. Dużo bezpieczniejszym sposobem odstraszenia drobiu jest pastuch elektryczny. I wyjdzie też dużo taniej z montażem.


Świetne porady. Szkoda tylko, że z ukrytą w nich reklamą- i to nie tylko tu i nie jedną. :roll:
Te ostatnie usuwam i jednocześnie proszę by ten wpis potraktować jako ostrzeżenie.
Zapraszam do bliższego zapoznania się z Regulaminem Forum.
bab...
farkosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 maja 2013, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Witam.Pierwszy raz wpisuję się na tym forum.Kilkanaście lat temu wprowadziłam się na wieś,kupując posesje z domkiem .Na początku ,dokąd nie zaczęłam uprawiać warzyw ,jakoś tolerowałam obecność kur sąsiadów na mojej ogrodzonej działce.Po przyjeżdzie z pracy moje grządki były totalnie rozgrzebane.Upomnienia nic nie pomagały . Kiedy sąsiedzi zaczęli rurką odprowadzać nieczystości do rowu przy ulicy pewnego razu poczuliśmy okropny smród i wtedy miarka się przebrała.wygarnęłam im wszystko i zagroziłam,że jeżeli w przeciągu dwóch tygodni nie zrobią z tym wszystkim porządku ,to będą mieli do czynienia z prawem. Poskutkowało ,bo niebawem zainstalowali szambo oraz swoje kurki ogrodzili.Ale jeszcze mam jednego takiego niereformowalnego trutnia ,któremu choćby do głowy łopatą nałożył,to i tak nic by nie dało .Ale poczekamy ,zobaczymy.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Jak odstraszyć kury i nie zrobic sobie wroga?

Post »

Tak to już bywa ..,,.wolnoć Tomku w swoim domku"...dla niektórych to święte prawo i w nosie mają sąsiadów...a zwierzęta cóż to właściciele są za nie odpowiedzialni...a sposobów na kurki i nie tylko sporo się tutaj pojawiło :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
SETA
200p
200p
Posty: 239
Od: 4 cze 2016, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pyrlandia

Kura w ogrodzie.

Post »

Są tematy ważne i ważniejsze. Teraz czas na ten najważniejszy.

Czy kura na ogrodzie z krzewami owocowymi (winorośle, borówki, jagody kamczackie, porzeczkoagrest, goja) narobi szkód ?
Krótko mówiąc: zeżre kwiaty, liście lub owoce ? Czy to nie jest jadzenie w kurzym guście ?
;:88
Proszę o poważne odpowiedzi, gdyż zajączek wielkanocny przyniósł dziś dziecku żywego kurczaczka i ważą się jego losy.
Człowiek jest jak działkowiec. Działkowiec żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

Kura nie zje tych owoców ale może poryć pod nimi dziury. Na szczęście wystarczy położyć albo wbić kilka patyków na krzyż żeby powstrzymać zapędy kury. Pod czereśniami zjada larwy much które po przepoczwarzeniu się w muchę składają jaja w czereśniach. Zjada też inne szkodniki.
Awatar użytkownika
SETA
200p
200p
Posty: 239
Od: 4 cze 2016, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

W takim razie, muszę pomyśleć o czereśni.
Człowiek jest jak działkowiec. Działkowiec żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

SETA pozwolę się nie zgodzić z kolegą wyżej. Z mojego doświadczenia jeśli chodzi o winorośle to może i zielonych surowych owoców nie zje (chociaż?) ale dojrzałe na pewno tak i to nie będzie po nich śladu. Miałem w tunelu foliowym. Wlazły jedna z drugą. Co prawda dziur nie narobili ale winogron też już nie było. ;:145 Dalej może porzeczka. Gdy ona kwitnie kury bez skrupułów pozjadają zalążki nawet z kwiatkami. Już nie mówię o owocach później. Nie miałem doświadczenia z Borówką bo odgrodziłem ją od tych szkodników ale nie trudno sobie wyobrazić. A dodam jeszcze że u mnie kury fruwają na ogrodzenie i jak szpaki likwidują winogrona. A jak będziesz mieć czereśnie to także nie pogardzą. Jednym słowem zero wolnego wybiegu, jak już to kontrolowany.
Mam tę moc - Sylwek
JanuszKR
100p
100p
Posty: 153
Od: 3 gru 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

Morwa jest dobrym rozwiązaniem. Jak owocki spadną, to kury chętnie je jedzą, a podobno jaja są potem bardzo dobre.
Pozdrawiam

Janusz
mwojt
100p
100p
Posty: 108
Od: 18 wrz 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

Co do borówek to u mnie kury za nimi nie przepadają, czasami coś dzióbną ale widocznie owoce są dla nich za mało kaloryczne.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

Ja mam kilka drzewek w zagrodzie gdzie są kury i są przycięte na wysokość dzioba kur . :D
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

SylwesterK6 pisze:SETA pozwolę się nie zgodzić z kolegą wyżej. Z mojego doświadczenia jeśli chodzi o winorośle to może i zielonych surowych owoców nie zje (chociaż?) ale dojrzałe na pewno tak i to nie będzie po nich śladu. Miałem w tunelu foliowym. Wlazły jedna z drugą. Co prawda dziur nie narobili ale winogron też już nie było. ;:145 Dalej może porzeczka. Gdy ona kwitnie kury bez skrupułów pozjadają zalążki nawet z kwiatkami. Już nie mówię o owocach później. Nie miałem doświadczenia z Borówką bo odgrodziłem ją od tych szkodników ale nie trudno sobie wyobrazić. A dodam jeszcze że u mnie kury fruwają na ogrodzenie i jak szpaki likwidują winogrona. A jak będziesz mieć czereśnie to także nie pogardzą. Jednym słowem zero wolnego wybiegu, jak już to kontrolowany.

Mam 3 młode czereśnie i jedną dużą pod którymi codziennie są kury, nigdy się nie zdarzyło żeby kura wskoczyła na takie drzewko. Nigdy. Nie mam pojęcia jak to jest z winogronami ale o czereśnie bym się nie martwił. Kura zagraża najbardziej temu do czego sięga jej dziób. Zdarzało się że podziobała pomidory ale borówek i jagód kamczackich nigdy mi nie ruszyły,
Najgorsze co robią kury to rycie dziur. Jak się np ściółkuje pod borówkami albo obkłada obornikiem drzewka to kura to rozryje i nie będzie śladu po ściółce i do tego wykopie dziurę. Ja sobie z tym radzę obkładając krzewy kamieniami lub kładąc pod borówkami suche świerkowe gałązki.
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kura w ogrodzie.

Post »

Winogrona obechlały tam gdzie dostały. Ale w zeszłym roku winogrona miałam jeszcze nisko , to był pierwszy ich rok, było jakieś kilka jagód i kury w nich zagustowały. Myśle że jak winogrona będą już wyżej na podporach kury ich nie dostaną. Borówki też im pasowały , bedę musiała jakoś je obgrodzić. Jednak gorsze od samego zjadania owoców są te doły co wykopują. Jak ziemia jest miękka, np w borówkach potrafią zrobić takie katakomby pod krzakami że głowa mała. Jakbym nie nakładła drągów, kiji i bóg wie czego, nie byłoby już dawno borówek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”