Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Rower pierwsza klasa! Dobrze mieć działkę i takie trasy blisko domu. Gdybym ja chciała jechać rowerem na działkę to myślę, że jechałabym dobre 3,5 godziny w jedną stronę :lol:

Marlenko u mnie rudbekie już pięknie widać, ale jeżówek nie. Może faktycznie są późniejsze odmiany?

Pozdrowienia!
***Ola***
Moja odskocznia
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

160kg donica :D sporo waży.Cały dzień w pracy nie zazdroszczę :(
A może z klinkieru w miejscach docelowych dało by radę wymurować donice.Cegieł za dużo nie wyjdzie,zaprawa gotowa z Casto a samo murowanie sprawi wam radość i satysfakcję .
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Łał jaki fajny rower! Ja w zeszłym roku zaczęłam jeździć po przeszło 20 latach przerwy. oczywiście jeżdżę tylko na wsi i coraz bardziej mi się to podoba.
Współczuję nawału roboty w pracy, ale odreagujesz sobie na działce. Donice betonowe strasznie ciężkie. Nie zdawałam sobie sprawy, że to może aż tyle ważyć. A jak tam trole - czy już do Ciebie dotarły, bo jakoś nie zauważyłam.
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, to życzę szybkiego ogarnięcia wszystkiego w pracy, żeby zostało więcej czasu na ten super rower ;:215
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Rower super, my też już rozpoczęliśmy sezon rowerowy, ale póki co kondycja trochę kiepska ;:218
Jeżowki u mnie dopiero zaczynają się pojawiać, więc czekaj cierpliwie :wink:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Cześć Wszystkim :wit

Dziś we wszystkich prognozach słyszałam, że będzie padać i grzmieć, więc po pracy, w te pędy, pobiegłam na działkę sypnąć troszkę nawozu na trawę. I teraz czekam na deszcz ;:65 ;:65 ;:65 niestety, póki co, deszcze nie ma ....
Wykopałam dziś jedną z jeżówek. Marnie wyglądała ;:185 w dodatku zjadały ją jakieś robaczki ;:202 No ale korzonki miała żywe więc zakopałam ją od nowa, zobaczymy, może coś jednak z niej wyrośnie ...

Obrazek

wrigley no, 3,5 godziny na rowerze to wyzwanie :;230 ja mam 15 min, więc nawet nie poczuję, że jadę ;:333 Co do jeżówek, to niestety, ale słabo to widzę ... nadzieję jednak mam ;:333

Obrazek

Mariusz donice sporo ważą, fakt, ale są dokładnie takie, jakie miały być. Postanowiłam poczekać i odłożyć kilka groszy aby móc z czystym sumieniem je kupić. Niestety, ale mam ograniczony budżet działkowy, którego staram się trzymać, bo inaczej mogę popłynąć ;:306 Co do pracy, to na szczęście koniec roku jest raz w roku ;:124 Dziś za to urwałam się o 16,15 ;:173

Obrazek

amba19 dzięki, rower sprawuje się superancko ;:333 Ja jeżdżę od zawsze, ale tak rekreacyjnie. To jeden z nielicznych "sportów" który lubię ;:215 Donice rzeczywiście ciężkie, ja też nie byłam świadoma, że aż tyle one ważą, trolle zamówione, ale dojadą mnie po świętach.

Obrazek

Ann_85 dziękuję ;:196 rower od niedzieli nietknięty, dziś urwałam się z pracy chwilę wcześniej ale nie mam sił na jazdę. Nie wiem też, czy w weekend znajdę chwilę, bo dziś teść trafił do szpitala, więc w piątek jedziemy na wieś ...

Obrazek

Gosiu z tą kondycją to jakaś masakra. Ja przez te moje plecy niewiele w zimie robiłam i teraz ziajam jak smok przy byle górce, jakaś masakra :? Koniecznie muszę to zmienić. Z jeżówkami nie wiem jak będzie, ale dzięki za słowa otuchy ;:196

Obrazek

Miłego wieczoru

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko moje jeżówki dopiero niedawno zaczęły wychodzić...Może i u ciebie wyjdą. ;:173 Też czekam na deszcz bo zapowiadali opady i ochłodzenie. Podsypałam nawozem cebulowe a tu deszczu, jak na razie ani widu , ani słychu .Sucho strasznie jest...
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Ależ Wam zazdroszczę rowerkowych przejażdżek! W Poznaniu porobiono scieżki rowerowe, jest ich coraz więcej, ale nie w mojej okolicy, a nikt mnie nie zmusi, żebym jechała pośród rozpędzonych aut. Czasami jeżdżę więc , narażając się na mandat, chodnikiem. Bardziej cenię sobie życie niż 100 zł. Córcia ma wręcz zabronioną jazdę ulicę, może jeździć tylko wbrew przepisom.
U nas dziś padało!
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Patrząc na twoje zdjęcia widzę jak smutny jest mój kawałek ziemi :( Pięknie i kolorowo u ciebie :D
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Mariusz nie tylko Ty masz takie odczucia. U mnie też mało kolorów patrząc się na kolorowe ogródki innych :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

To ja będę licytować :lol: Mam wrażenie, że moja działka najbardziej uboga i smutna z tych, które tu na forum oglądam. Nie żebym narzekała, tak tylko napisałam bo mi się nasunęło. Wiem przecież, że dopiero zaczynam więc się nie martwię :)

U Ciebie pięknie już kwitną kwiaty i to w większej ilości :)

Mam nadzieję, że u teścia wszystko będzie dobrze.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Cześć ;:7

Weekend okazał się ciepły, choć wietrzny. Wstałam skoro świt, szybka kawa a potem przedświąteczne porządki. Do godz. 11,00 miałam umyte wszystkie okna, obiadek przyszykowany i z czystym sumieniem ruszyłam na działkę.
Po drodze zajrzałam do Auchan po bratki, bo były w promocji. Przy okazji skusiłam się na dwie 10-paki truskawek ;:224 Bratki posadziłam przy fontannie, bo strasznie tam pusto - na jesieni nie zasadziłam tam żadnych cebulek, co koniecznie muszę naprawić w tym roku :tan ;:108

Niestety nie mogłam pobyć na działce tyle ile bym chciała, bo moja młoda ma w poniedziałek klasówkę z ułamków i muszę się z nią pouczyć. Z reguły matematykę ogarnia eMuś, ale pojechał do Teścia.

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu przyjadę róże z F. Na tą chwilę skusiłam się tylko na trzy panny o których pisałam wcześniej. Muszę przyoszczędzić na donice, bo jednak je zamówię w tym sezonie ;:333

Poza tym, jestem w trakcie przygotowywania warzywniaka. Plan jest taki, że warzywa i zioła będę uprawiać w skrzyniach 90x90. Emuś w tygodniu pozbijał skrzynie. Trzeba je jeszcze pomalować i można sadzić.


Olu u mnie na szczęście popadało. Bardzo mnie to cieszy, bo wodę na moim rod włączą dopiero 1 maja, do tego czasu pozostaje mi liczyć na deszcz i deszczówkę. Pocieszyłaś mnie w kwestii jeżówek. Dziś znów je oglądałam i chyba coś zaczyna się dziać ;:215

Obrazek


ewka36jj Ja również nie jeżdżę ulicami, jeśli nie ma ścieżek, to jadę chodnikiem i niech mi tu tylko spróbują mandat wlepić ;:172


Obrazek


Mariusz kolorów przybywa z każdym dniem. Lada chwila rozkwitną tulipany ;:65 Ale bez przesady, wcale nie masz smutnego kawałka ziemi ;:130


Obrazek

buum tu akurat muszę się zgodzić, niektóre ogrody na wiosnę wybuchają kolorami. Cierpliwości i my kiedyś tak będziemy mieć. Tylko trzeba cebulki sadzić w koszykach lub donicach.


lemonka nie no, normalnie fałszywa skromność ;:306 U Ciebie z ziemi co rusz wyłazi jakaś niespodzianka. Nie da się wszystkiego zrobić na raz, z każdym sezonem nasze kawałki ziemi będą nas jeszcze bardziej satysfakcjonowały ;:215
Co do teścia, to niestety, ale ta historia może nie mieć happy end-u ... Na pewne sprawy nie mamy wpływu ...

Zdjęcia, które dziś wam pokazałam, to bratki-samosiejki z mojego skalniaczka ;:333
Miłego weekendu Kochani, nie zapracujcie się :wit
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko powiem ci , że poranek miałyśmy taki sam. Też porządki a potem ogród.
Wczoraj popadało. Wody mam już połowę beczek.. :heja Będzie czym podlewać/ :heja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”