Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Talent talentem, ale rączkę trzeba mieć. ;:138 Wszyscy się z tej wiosny cieszymy. ;:138
Pięknie prowadzone rośliny. Podziwiam chwalę i zazdroszczę.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wiosennie u Ciebie, nie tylko na parapetach, ale i w ogródku. Pięknie ;:215 .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Arkadius121 pisze:Nic tylko pogratulować zdolności w formowaniu drzewek bonsai z fikusa-efekty zaskakujące.
Dziękuję! :) Fikusy są naprawdę zadziwiającymi roślinkami. :)

Justyno, Moniko - dziękuję Wam bardzo. :)

Basiu i Basiu - dziękuję. A wiosna jest już na całego u mnie. :) Jutro, jeśli tylko słoneczko dopisze, zamierzam złapać za aparat i znów cyknąć kilka zdjęć w ogródku, bo co chwilę mi coś nowego wyłazi i woła "wiosna!". :) A ile pąków wszędzie - na każdym badylu. :)

Tu wczorajsze fikusy:

Obrazek

Obrazek

Zamówiłam sobie roślinki na mój "prawie skalniak" i już nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia, kiedy przyjdzie paczka. :tan
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Fikusy mocno i stanowczo trzymane w ryzach, musisz mieć silny charakter :D . "Prawie skalniak" koniecznie pokaż.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, pokażę "skalniak" jak już go obsadzę i dokończę układanie kamyków. Na razie to sterta głazów i dwa badyle. :D

Co do charakteru, to określenie "silny" odnosi się tylko do jednej z moich wad. :lol:

A tu dzisiejsze łowy oznak wiosny z obiektywem, tak jak obiecałam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

No pacz, Ty u mnie, a ja u Ciebie się szwendałam ;:306
Podziwiałam te tulipanki (?) co to właściwie jest? Ni to liliowiec, ni tulipanek ;:oj
piękna wiosna, bardziej zaawansowana niż u mnie :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20144
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wiosna u Ciebie, Panie i Panowie, wiosna!! ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wiosennie i pięknie, warto było czekać całą długą zimę dla takich widoków ;:138 .
kaskash
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2016, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu,
piękne laski nam pokazałaś, jestem pod ogromnym wrażeniem.
I trudno uwierzyć, że w ciągu 3 lat z małych sadzoneczek można wyhodować takie cuda. Rozpieszczaj nas dalej :D
Halina
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Mondfa pisze:No pacz, Ty u mnie, a ja u Ciebie się szwendałam ;:306
Podziwiałam te tulipanki (?) co to właściwie jest? Ni to liliowiec, ni tulipanek ;:oj
piękna wiosna, bardziej zaawansowana niż u mnie :)
No widzisz. :) Wiosna piękna, aż chce się żyć. Dziś u mnie 25 stopni, jest po prostu bosko. Wypiłam pierwszą prawdziwie wiosenną kawę w ogródku i jestem zachwycona. Szpinak mi się pojawił, rzodkiewki wzeszły, wszystko czuje wiosnę na całego. ;:3
Co do tulipanka to tulipanek. Aż się zawzięłam i postarałam się go zidentyfikować z ciekawości. Wyszło mi na to, że to tulipan botaniczny, a dokładniej tulipan Kaufmanna Fashion.

Henryku, Basiu - wiosna! :)

Halinko - dziękuję bardzo. :) Jak tylko zieleń rozkręci się na całego, to pokażę te moje fikusy. :)

Korzystając z tej przecudnej pogody nie tylko szaleję z porządkami wiosennymi w ogródku, ale postanowiłam też wyprowadzić na słońce moje Adenia. Może wytłukę glony i inne dziadostwo. Na razie na 2 godzinki, na popołudniowe słońce, niech się trochę przyzwyczają. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

I jak, żyją? Adenia oczywiście, a nie glony :wink: . Nie zmarnuj ich, bo już fajne grubaski :) .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

No staram się, jak umiem (a że umiem niewiele, jeśli chodzi o Adenia, to efekt wcale nie jest taki oczywisty :roll: ). Na razie wystawiam je na słonko drugi dzień z rzędu. Nie widzę, żeby im to szkodziło. No bo w sumie dlaczego miałoby zaszkodzić? Miałam dziś 25 stopni w cieniu. :D Wystawiam popołudniu, żeby ich słońce nie poparzyło. No zobaczymy. Jak dla mnie, to kilka wręcz w oczach przybrało po tych dwóch dniach. Ale może to tylko złudzenie...
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Po przełożeniu Adenium na jedną "paletę" mam teraz okazję porównać wzrost roślinek z pierwszego rzutu względem drugiego.

Obrazek

8 z 33 siewek ma pousychane końcówki liści, ale nowe rosną ładne. Na razie nie widzę, żeby dało się określić jakąś przyczynę tego usychania. Zdarza się zarówno u najsilniejszych i najbardziej rachitycznych siewek, w pierwszym i drugim rzucie, bez związku z ilością światła (paleta jest długa, te po bokach mają trochę mniej światła w ciągu dnia, bo chowają się za ramą okienną). Nie widzę też na razie, aby powodowało zamieranie roślinek - dają sobie radę, rosną. Nie ogarniam. ;:218

Fikusy za to cieszą mnie bez żadnego "ale" (odpukać). Nie minął nawet miesiąc od strzyżenia, a one już prawie całkiem zielone! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i przybyły moje nowe nabytki. Niestety, radość jest połowiczna. Z fuksją dostałam w komplecie mszyce. :( W dodatku zorientowałam się dopiero na drugi dzień (mimo, że oglądałam ją dokładnie po wyjęciu z paczki, ale cholerstwa się chyba pochowały po prostu). I teraz mam obawy, czy w jedną noc zdążyły się przeprowadzić na inne rośliny (nie mam miejsca na "kwarantannę" - stała obok moich innych roślinek). Co prawda nawet kiedy w ogrodzie miałam mszyce np. na różach, to fikusy i azalie nigdy ich nie złapały, ale i tak się zastanawiam. Po drugie smutno mi. Takie rzeczy mogą się przytrafić, ale szkoda, że na moją fuksję padło... No i po trzecie wywaliłam ją na zewnątrz i teraz się tylko martwię, aby nie zmarzła. Ale do domu jej nie wezmę, a oprysk zrobię najwcześniej jutro.

Oto i winowajczyni. Fuksja Hawkshead.

Obrazek

Podjęłam jeszcze jedną próbę z Eukaliptusem E. gunnii. Ale to drugie i ostatnie podejście. Więc niech lepiej współpracuje.

Obrazek

I roślinka, z której cieszę się najbardziej - Albicja. :)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”