Tymianek i majeranek

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Ja w weekend wysiałam majeranek, a wczoraj kupiłam nasionka tymianku i zamierzam wysiać w weekend. Wszystko pójdzie na parapety. W jakich warunkach trzymacie swoje majeranki i tymianki?
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Ja trzymałam na ogrzewanym parapecie, potem przeniosłam do pokoju nieogrzewanego, żeby się nie wyciągnął :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Carmelka, a kiedy go wysiewałaś? Jak teraz wygląda? Pochwal się! :)
Po przeczytaniu tego wątku martwię się jak zabrać się za te ziółka żeby nie padły...
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Tymianek wygląda świetnie! Majeranek chyba szybko Ci wyszedł z ziemi, skoro siałaś tydzień temu?
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Tak, w sumie chyba po 2 dniach, może dlatego że nad ciepłym kaloryferem kuwetka stoi, mam jeszcze cząber ale ten mi się wyciągnął i zastanawiam się czy już go nie pikować mimo ,że nie ma jeszcze trzecich listków.
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Jak długowieczny jest tymianek, tzn. jak długo może przeżyć, w dobrych warunkach, w gruncie?
Pozdrawiam
Adam
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Mój tymianek w gruncie rośnie chyba 7lat... jak nie więcej ;:173
A w donicy (nie chowam na zimę ani nie zabezpieczam przed mrozem) 5 lat ;:209 :tan
Pozdrawiam, Aneta:)
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Trochę odgrzebię temat uprawy tymianku, mianowicie mam jakieś 2 do 3m2 wolnej nasłonecznionej ziemi piaszczystej i chciałem tam posadzić tymianek. Teren podniosę kilka cm aby woda tam nie stała, lekko nawiozę i przed weekendem majowym planuje wysiać bezpośrednio do gruntu nasiona. Poczytałem trochę agro forum, obejrzałem jakieś filmiki na YT, ale tak naprawdę wszytko dotyczy uprawy hektarów lub w najmniejszym formacie arów ziemi a ja chciałbym klika metrów. Na FO generalnie wpisy dotyczą albo uprawy doniczkowej albo jednej góra dwóch, trzech sadzonek, nie za bardzo jest skąd tą tajemną wiedzą zaczerpnąć. Czy ktoś już tak sadził, podzieli się wiedzą?
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Ja właśnie w tym roku też tak będę robić :D mam jakieś 3 m na 2 m, bardzo nagrzanej powierzchni, osłoniętej z 3 stron, piach i trochę ziemi, przekopałam, dałam trochę obornika granulowanego i czekam na plony :tan rośnie tam już szpinak i tymianek oraz oregano z doniczek, reszta będzie siana za jakieś 2 tyg :tan
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Tymianek i majeranek

Post »

marunia pisze: planuje wysiać bezpośrednio do gruntu nasiona
Marunia, wydaje mi się, że lepiej zrobić sadzonki. Na 3 m2 wystarczy sadzonek z 2 lub 3 wielodoniczek.

W zeszłym roku wysiałam tymianek na parapecie, przepikowałam do wielodoniczek i takie nędzne sadzonki posadziłam na działce naokoło 1 m2. Po przesadzeniu radziły sobie bardzo dobrze natomiast wcześniejsze próby wysiewu bezpośrednio na działce nie wychodziły mi.


Na początku czerwca po posadzeniu i poniżej po 2 miesiącach:

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam
Beata
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Beata gratuluje ;:138 jestem pod wrażeniem zdjęć. Ponieważ nie bardzo wiedziałem co robić więc połowę grządki już obsadziłem nasionami, wprawdzie wyskoczyły przymrozki ale może coś wyrośnie. Widząc Twoje zdjęcia dziś jeszcze wysypie trochę nasion na parapet, żeby podkiełkowały i wsadzę do wielodoniczek. Jak nie z jednego to może z drugiego sposobu coś będzie a jak wyjdą oba to głowa nie boli, herbatka tymiankowa to niebo :D
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Po prawie półtora miesiąca wreszcie tymianek zobaczył światło dzienne ;:138 ale jak utrzyma to tempo wzrostu to lata mu zabraknie. Zdjątko poniżej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Tymianek i majeranek

Post »

Da sobie radę :-) później pójdzie mu lepiej :lol:
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”