Wiosna cz. 35

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu, wszystkiego dobrego z okazji Wiosny! ;:304 ;:136 ;:168
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Wpadam do szaliczka przywitać się ciepło, wszak wiosna z przytupem nadeszła.
Życzę Ci Marysiu zrealizowania wszystkich planów ogrodowych, ale w bardzo zrównoważonym tempie, niechby nawet w opcji pięcioletniej :wink: Musisz przecież mieć czas na relaks, pozachwycanie się kwitnącymi, robienie fotek, pogaduszki z nami ;:306 a...jeszcze planowany wyjazd!
Jestem pewna, że bez naszej motywacji wszystko zrobisz według listy; pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

tencia pisze:zaciekawiła mnie ta woda z ziemniaków ,czy ją mnożna przechowywać?
Zapomniałam odpowiedzieć ;:180 Tereniu w zimie nie ma problemu wlewam do butelek po wodzie mineralnej i trzymam na zewnątrz a w lecie podlewam na bieżąco. Odważyłam się niedawno podlać nawet rozsady, ale to sa dopiero pierwsze doświadczenia.

Agnieszko dzisiaj zrobiło się cieplej, bo wiatr umilkł i mogłam zająć się intensywnie porządkami. Wystawiałam co się dało przed dom, a wszytko co miało odrobinę choćby metalu wyrywali prawie z rąk przypadkowi złomiarze ;:306 Jedna wataha przeszła to już następna pytała o złom ;:306
Uważajcie na siebie dziewczynki ;:167 , bo niedawno byłyście przeziębione.
Aguś przemyśl sprawę kurek, bo to oczywiście świetna sprawa, ale jest to uwiązanie i dobrze byłoby kogoś mieć kto w razie nieobecności naleje wody i nasypie ziarna. Kury lubią wylać wodę, a to jest podstawa do życia. Uwrażliwiam, bo kiedyś ktoś mi opowiadał o przykrej przygodzie o której nie wspomnę. Ja kurnik zamykam na noc a rano otwieram i nie wiem czy dlatego czy mam szczęście nic mi kur nie wynosiło z kurnika ani nie dusiło. To niestety jest obowiązek. Są tacy co to opanowali przy pomocy elektroniki, ale ja w kurniku nie mam jeszcze prądu. Skarbnicą wiedzy o hodowli drobiu i nie tylko jest http://www.forum.woliera.com . No i nieocenione są wiadomości na naszym FO :D

Ewuniu pogodę miałam do pracy niezłą, ale byłam tak zarobiona że nawet taczki nie miałam czasu załadować ;:306 tzn mówią poważnie nie wiem czy słonko zachodziło czy nie ;:306 Odszczurzanie posesji to ciężka praca! I ja czułam wiosnę...sąsiedzi robili to co ja i wylegli przed domy ;:306

Andrzeju wystartowaliście ostro i to świadczy i poważnym podejściu do tematu. Jesteście we dwoje więc na pewno będziecie się motywować do pracy. Jak już coś rośnie, kwitnie, owocuje to radość nie z tej ziemi!
A wiedzę i doświadczenie zdobędziesz na tym FO...lepiej nie mogłeś trafić. Trzeba tylko pytać o wszystko, a jestem pewna że nikt nie odmówi pomocy i rady! Życzę Wam wspaniałych plonów i zapraszam!

Basiu posyłam wiosenne buziaki ;:196 Obrazek

Różo jak miło że mnie odwiedziłaś ;:196 Wiesz kiedy najbardziej lubię zachwycać się ogrodem tzn roślinami? jak wstaję rano o wschodzie słońca, nakarmię kuraki to chodzę po wszystkich zakamarkach i szukam nowości! śpiewają ptaki, czasem odwiedzi mnie jakiś obcy kot albo jeż i to jest taki mój czas odpoczynku. Obiecuję, że prace rozłożę tak żeby był czas na odpoczynek, spotkania, zdjęcia i odwiedziny na FO :D Serdecznie zapraszam!
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

MARYSIU :wit , co to za kwiatuszki powyżej dąbrówki . :?:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f58f1f46a42b8a17
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Jolu to też dąbrówka 'Chocolate Chip' :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Dopiero dopisuję się do wątku :oops: Zaczynasz z przytupem i szybko pędzisz do przodu, nawet mimo chwilowego powrotu zimy ;:108 Też mam sporo planów na ten sezon, trzymam więc kciuki za Twoje, Ty trzymaj za moje ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Chyba pora na zmianę okularów ,bo nie rozpoznałam ,że to też dąbrówka . ;:224 :;230
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

A mnie pierwszy raz dąbrówka przez zimę zniknęła w jednym miejscu. Szukałam jej tam, szukałam i nic. Albo ktoś sobie ją pożyczył na wieczne nieoddanie, bo była przy płocie, albo ją wcięło. ;:306
Wszystkiego dobrego, wreszcie od jutra - wiosennego! ;:3
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj ,Marysiu ja mam działkę w ROD już kilka lat ale dopiero trzy lata jest rekreacyjno warzywna,zrezygnowałam z ziemniaków, marchwi na przechwanie i posiałam trawnik,musiałam od ciżyć kregosłup.Patrząc na Wasze ogrody moja może nie najgorsza ale wiele jej jeszcze brakuje, ale i tak ją uwielbiam,mogłabym na niej przesiadywać cały dzień ,ale jest jeszcze praca i inne obowiązki.Dzisiaj posadziłam dalie do doniczek i wyczyściłam krokosmie,na dworze buro ,szaro i ponuro. :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj Marysiu,czytam,że przesz do przodu z robotą na przekór pogodzie ,dzielna jesteś ,ja dzisiaj nic nie zrobiłam w ogrodzie,bo sprawy służbowe mnie zajęły,potem obiad i mechanik do pieca ,bo sensory siadły i nie mogłam włączyć piekarnika ,no i tylko podlałam zasiane pomidory,aż cierpnę co to wyprodukuję ;:306 ,pozdrawiam i buziaczki ;:196
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

https://pl.pinterest.com/pin/163748136432100193/

Marysiu oto ławeczka prosta do wykonania pod orzech
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Wiosenne porządki ;:108 też muszę uskutecznić bo na razie czym innym mam zaprzątnięte myśli .W altanie rozgardiasz nic na swoim miejscu ;:223
jedna dolna szafka od wilgoci padła, trzeba wyrzucić, fotele tez już do niczego, o zniszczonych drobiazgach nie wspomnę ;:223
tylko jak się tego pozbyć rowerem ;:223
Doniczki też w kilku rożnych miejscach jak potrzebne nigdy nie ma pod ręką o stertach grabi, łopat i innych narzędzi nie będę wspominać , niby w swoim miejscu ale jak potrzeba grabi to na spodzie przywalone łopatą, muszę koniecznie jakoś uporządkować tylko nie mam pomysłu jak.
Dlatego zazdroszczę ,ze masz to za sobą ;:168
Ogrodowej pogody Marysiu ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witam! dzisiaj już jest naprawdę wiosna, bo nawet kalendarz o tym mówi! :D

Słońce świeci (ale świtu nie było), jest dość ciepło i przynajmniej na dzisiaj prognoza jest pomyślna!

Dominiko bo kiedy nie planować jak teraz, kiedy po paru miesiącach spacerów po śpiącym ogrodzie planowałyśmy zmiany i nareszcie można je wprowadzać. Trzymam kciuki za realizację zarówno Twoich jak i moich zmian ;:215

Jolu a może nie spodziewałaś się dwóch dąbrówek obok siebie, a kwitnących w różnych terminach :uszy

Bea mnie też kiedyś zniknęła dąbrówka kwitnąca na biało, może dlatego że była w cieniu i próbowałam ja ratować przesadzając, ale nic z tego nie wyszło :wink: Bardzo dziękuję za dobre życzenia ;:196 i Tobie wspaniałej wiosny życzę ;:4

Małgosiu my tu wszyscy jesteśmy ogrodnikami i bez względu na wiek mówimy sobie po imieniu ;:168 Zapraszam serdecznie ;:180

Tereniu ja mam ogród trochę większy, a z pewnych jarzyn zrezygnowałam. Mój ogród daleki jest od doskonałości ale mój i tu czuje się najlepiej, bo przenoszone wzorce od innych wcale nie chciały u mnie zaistnieć ;:306 No właśnie dalie! Ty wiesz że też o nich myślałam żeby wsadzić do doniczek i wstawić do tunelu. Nim wyjdą minie jakiś czas to może większych mrozów już nie będzie?

Martusiu wywóz śmieci mnie zmobilizował do porządków a przy okazji coś zawsze pchnie się do przodu :D Jestem pewna że wyprodukujesz wzorcowe sadzonki i jeszcze będziesz nam służyć wzorem ...przynajmniej tego sobie po Tobie obiecuję ;:168 Tyle dobrych rad, które nam dałaś....nie może być inaczej!
Muszę powoli wyciągać dalie i przyjrzeć się karpom a Ty kiedy wsadzisz je do doniczek?
Pozdrawiam i buziaczki posyłam Obrazek

Krysiu dziękuję! ;:196 i wiesz co się stało wcięło mnie w stronę ;:306 tysiące pomysłów ale gdyby mi ktoś mógł pomóc to pewnie zrealizowałabym ;:130 Jednak na pewno coś mnie zainspiruje!

Julciu skąd ja znam to o czym piszesz ;:oj a z działek nie ma takich wiosennych wywozów? U moich koleżanek w mieście co jakiś czas postawiają kontenery na śmieci i nawet na gałęzi i skoszoną trawę. Jak nie ma to zmobilizuj dzieci zmotoryzowane, żeby jedno popołudnie poświęciły na wywóz ....przecież Ty też wiele z siebie dajesz. ;:4 Bardzo Ci to ułatwi życie przynajmniej na jakiś czas dopóki znowu się nie wymiesza i nie nazbiera ;:306
Julciu jeszcze nie do końca jest tak jakbym chciała, ale jestem na dobrej drodze! I Tobie tego życzę ;:196

Życzę wspaniałego wiosennego dnia :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”