Sałata,odmiany,wysiew, uprawa,wymagania, problemy cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Dzisiaj wysiałam mix sałat, sałatę rzymską,roszponkę i mizunę z tegorocznej AWN. Na razie mają miejscówkę w ganku na parapecie. Potem albo popikuję do palet albo do gruntu i narzucę na to agrowłókninę. Zwykle siałam do gruntu, albo przesadzałam to co wychodziło po zimie w różnych miejscach. Jak będzie co pokazać to wstawię zdjęcia.
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Zgodnie z waszymi zaleceniami sałata przepikowana i siedzi na dworze dodatkowo okryłem doniczkę agrowłókniną.
Obrazek
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Dylek weź pokaż zdjęcia bez tej folii. Ciężko mi t3raz powiedzieć ale wygląda to tak jakby doniczka była wysoka i ścianki doniczki zabierają światło. Jeśli tak jest to do Twoich salat słońce dociera tylko z góry i dlatego się wyciągają. Sałatę najlepiej siać w przezroczystych pojemnikach.
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

PaulaPola pisze:Dylek weź pokaż zdjęcia bez tej folii. Ciężko mi t3raz powiedzieć ale wygląda to tak jakby doniczka była wysoka i ścianki doniczki zabierają światło. Jeśli tak jest to do Twoich salat słońce dociera tylko z góry i dlatego się wyciągają. Sałatę najlepiej siać w przezroczystych pojemnikach.
Doniczka jest dość wysoka ale wykorzystałem stara ziemie zmieszana z keramzytem i poziom ziemi jest z 1-2 cm poniżej krawędzi.
Górna warstwa ziemi na oko 5-6 cm jest świeża kompostowa plus trochę kupnej.

A co do wyciągnięcia. Siewki wyciągnęły się w domu, nie mam zbyt dużo dobrze nasłonecznionych parapetów, a na pierwszym miejscu postawiłem dobro pomidorów. Zobaczymy jak poradzi sobie w warunkach panujących na zewnątrz. Dodatkowo zamierzam dosiać inne gatunki sałaty. Byle pogoda się poprawiła i powinno być dobrze :)
Awatar użytkownika
Przylepa
50p
50p
Posty: 80
Od: 25 sty 2016, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Sałata świetnie sobie poradzi na zewnątrz. Będzie wolno rosła ale da radę. Moje posiane 18 lutego, jak tylko pokazały kiełki wyniosłam na balkon.
Pozdrawiam Ewa
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Ja dziś swoje wyniosłam na stół na taras. Przylepa na noc czymś przykrywasz/okrywasz? Ja ze względu na kota który kopie gdzie się da będę musiała.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

seba1999 pisze:
McMArchewka pisze:Ile wysiewacie w tym sezonie odmian sałat? :D
Ponad 10 :D
Planujesz jakieś odmianowe rarytasy? :D
Awatar użytkownika
Przylepa
50p
50p
Posty: 80
Od: 25 sty 2016, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Majka86 na noc wkładam do takiej szklarenki balkonowej własnego wykonania. Wykożystałam regał drewniany, kupiłam folię ogrodniczą i na wymiar regału uszyłam rozpinaną na zamek szklarenkę a właściwie foliaczek ;:306Już drugi sezon się sprawdza ;:63
Obrazek
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

U mnie lekko przyprószyło śniegiem, a poza tym podczas ostatnich deszczy sałata trochę się podtopiła - była w ogrodzie już ok. 3 tygodnie, jest straaaasznie malutka, ledwo co dopiero pierwszy liść wypuszcza. Na razie zabrałam do domu.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

McMArchewka pisze:
seba1999 pisze:
McMArchewka pisze:Ile wysiewacie w tym sezonie odmian sałat? :D
Ponad 10 :D
Planujesz jakieś odmianowe rarytasy? :D
Mam same rarytasy :wink:
Z Estonii, USA i Rosji :D
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Posiałam sałatę Merveille de 4 saisons wprost do gruntu i 4 inne odmiany w domu, bo mam mało nasion i nie mogę sobie pozwolić na straty.
Iza
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Przylepa pisze:Sałata świetnie sobie poradzi na zewnątrz. Będzie wolno rosła ale da radę. Moje posiane 18 lutego, jak tylko pokazały kiełki wyniosłam na balkon.
Tez jestem optymistą mogłaby tylko pogoda dopisać bo teraz to pada deszcz albo deszczem + śnieg :D
ZielonaZabka pisze:U mnie lekko przyprószyło śniegiem, a poza tym podczas ostatnich deszczy sałata trochę się podtopiła - była w ogrodzie już ok. 3 tygodnie, jest straaaasznie malutka, ledwo co dopiero pierwszy liść wypuszcza. Na razie zabrałam do domu.
No właśnie pogoda w Gdańsku ostatnia jest jaka jest. Oby się poprawiła bo chęci do pracy nie ma jak pada, a sam mam jeszcze trochę do zrobienia przy grządkach.
Awatar użytkownika
Przylepa
50p
50p
Posty: 80
Od: 25 sty 2016, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

W tym sezonie będą cztery odmiany. Simpson, Lollo bionda, Lollo rosa, rzymska. No i jeszcze rukola i roszponka.
Pozdrawiam Ewa
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”