Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Maraga dzięki lecę doczytać. Bób miał iść do gruntu w tamtym tygodniu ale takie wiatrzystko u mnie, że zaraz by go połamało (bardzo się wybujał) i tak akurat te partię muszę podeprzeć i podwiązać.

Mirek19 dzięki za te tabelkę, przepisana do zeszytu, za rok na pewno się zastosuję do niej :wink: i będzie mniej nerwów może
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

badzia pisze:Kiziorek, jestem pełna obaw co do celowości Twojej uprawy. Do wysadzania jeszcze prawie dwa miesiące. Przy życiu je utrzymasz, ale na plon to nie licz. Ja będę wysiewać pomidorki w najbliższą środę. Też będą rosnąć w gruncie.
Czyli rozumiem, że jedynie przesadzenie do większych pojemników lub doniczek może je uratować.? Są jeszcze małe mają kilka cm.Kurcze Badziu tak mnie zmartwiłaś tym ,że plony będą żadne. Jestem zupełnym laikiem kompletnie nie mam pojęcia to moje pierwsze pomidory.
Hania_wroc
200p
200p
Posty: 207
Od: 30 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

kaLo pisze:Pan od Black Jacka podaje, że to roztwór leonardytów i proponuje cenę ponad 60 zł za 1 litr, który wg. zaleceń ma wystarczyć na 400 l wody.
Za 40-45 zł można kupić Rosahumus, czyli leonardyty w stanie suchym w ilości 0,8 kg. Ilość ta wystarcza na 8 tys litrów wody. Jeżeli ktoś ma mniejsze potrzeby, to za odpowiednio mniejszą cenę może kupić 0,2 kg na 2 tys litrów. https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... =rosahumus&*
Canna Boost - jedyne w miarę konkretne wiadomości jakie na jej temat znalazłem są tutaj

Mam 2 kontenery 1000 l na działce na wodę. Zastanawiałam się czy nie wlać tam rosahumusu i tym podlewać zamiast rozrabiać za każdym razem. Boję się jednak że osiądzie i roztwór będzie niejednorodny a pomieszać nie będzie jak.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Kiziorek spokojnie, masz pomidorki w 200 ml kubkach? Wiele osób na forum tak robi, potem przesadzają do większych i po sprawie. Nie pędź ich nawozami, podlewaj oszczędnie i niech sobie rosną. Jak korzenie wypełnią pojemniki to przesadzisz. Plony będziesz miała, nie pozwól żeby internetowi doradcy podcinali Ci skrzydła. Każdy kiedyś zaczynał, powodzenia. Poczytaj pomidorowe wątki z poprzednich lat.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Anulab - skrzyneczki są wyłożone folią aż po brzegi.

Hania_wroc- Wg. ulotki rosahumus stosuje się jednorazowo późną jesienią lub b. wczesną wiosną w dawce 3-6 kg/ha rozpuszczone w 300-500 l wody, co daje 3-6 g/10m2 w 03-0,5 l wody w formie oprysku doglebowego. Używam w domu do kwiatów doniczkowych i zostało mi trochę rozpuszczonego z zeszłego roku. Na dnie osiadła warstewka i trzeba było energicznie potrząsnąć butelką.
Aria nie ma obawy, nie posłucha :lol: . Internetowi doradcy krakali i krakali, żeby się wstrzymać z siewem do końca marca i co? I nic ! W razie sytuacji podbramkowej kiziorek może ukorzenić odcięty czubek pomidora. Na pewno spisze się lepiej niż taka stara, zdrewniała rozsada. Z papryką taki numer nie przejdzie.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

aria!



Nikt nie zniechęca kiziorka.

Tylko napisała wcześniej,że sadzonki będą w 200 ml kubkach do czasu wysadzenia.Z uwagi na brak parapetów.
badzia zwróciła uwagę,że powinna jednak postąpić inaczej.
Nie dlatego aby Jej dokuczyć,tylko pomóc.


Przecież kubki z sadzonkami mogą stać koło okna np.na stole.
Kiedyś ktoś pisał,że przedłużał parapety deską opartą na solidnej podporze od strony pokoju.
Awatar użytkownika
Damian89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 mar 2017, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Do niedawna myślałem że rozsadę robi się tylko papryki, pomidora, selera, kapust i pora.
A tutaj bób ;:111 dlatego zastanawiam się, czy można przygotować rozsadę fasoli tycznej i szparagowej?
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

dziękuje Ci aria za dobre słowo, tak też zrobie :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Kilka osób uprawia fasolę z rozsady na wcześniejszy zbiór.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Ja uprawiam fasolkę z rozsady, wysiewam po 20 kwietnia.
Uniezależnia mnie to od aury i ślimaków. :D

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Maraga pisze:
Może Ameryki nie odkryłam :D ale chyba łatwiej posiać od razu po 1 nasionku,potem przepikować do większego kubka.
Nawet jakby przykładowo nie wzeszło jakieś nasionko,to nie problem.

A ile czasu zaoszczędzonego!
W tym roku miałam plan, by tak zrobić, ale z braku dużej ilości ziemi pod ręką wysiałam do doniczek, osobno każdą z odmian. Później wybiorę najładniejsze siewki do przepikowania, a nadwyżki po części już na tym etapie dam znajomym (zachowując dla siebie kilkanaście sadzonek więcej, niż potrzebuję).
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

...jokaer

Kiziorku, musisz przesadzić do większych doniczek gdy tylko z tych wyrosną, a wyrosną szybko.
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Maraga pisze: .....
Przecież kubki z sadzonkami mogą stać koło okna np.na stole.
Kiedyś ktoś pisał,że przedłużał parapety deską opartą na solidnej podporze od strony pokoju.
W temacie przedłużania parapetu. W zeszłym roku postawiłam zaraz za parapetem deskę do prasowania(akurat mam dwie) i na niej rozłożyłam część sadzonek (kubeczki 400ml włożone do obciętych kartonów po papierze xero) - zdało egzamin. Deska ma regulowaną wysokość i ustawiłam ją w najwyższej pozycji. W tym roku chyba będę musiała zrobić to samo.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”