ABC- cebula z nasion,rozsada cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Basia21071
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 mar 2016, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

26 i 27 lutego wysiałam po 50 szt nasion Ailsa Craig i Exhibition. Wzeszły 3 sztuki. Nie wiem, czy już wpadać w panikę? Myślę, że dzisiaj położę trochę nasion Exhibition na waciki, może uda się coś podkiełkować. Ailsa otoczkowana, więc jak nie wzejdzie w ziemi to nic lepszego nie wymyślę. Mam jeszcze trochę nasion Globo, Carmen i Irki, też dam na waciki.
Basia
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

To mówicie, że cebule można już werandować w ciągu dnia? U mnie obecnie 5 stopni na plusie.
Iza
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Basia21071 jeżeli pozostałe nasiona ani drgną to prawdopodobnie już nie wzejdą, sprawdzałem na różnych cebulach typu sałatkowego i wschody są raczej równomierne w przedziale ok 3 dni. Sprawdzanie ich na waciku niewiele zmieni tylko stracisz czas. Proponuje kupić inne nasiona, innego producenta lub innej serii na opakowaniu, kupienie takie same mogą również nie wzejść. Wiele osób pisało wcześniej o fatalnych wschodach tego rodzaju cebul.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Basia21071 gdzie trzymasz swoją cebulkę w jakich warunkach cieplnych?Bo oprócz tego że w grę może wchodzić żywotność nasion ważna jest ciepłota podłoża.Ja swoją od momentu siewu do czasu intensywnych wschodów trzymam na grzejniku,gdzie ziemię ma lekko ciepłą i problemu nie mam.Później wędruje na widny parapet gdzie ma chłodniej.Także jak masz taką możliwość to tej co ci nie wschodzi zapewnij ciepło i poczekaj co się będzie działo. ;:108
Moja Exhibition jeszcze w nieładzie gdyż zaczyna się dopiero prostować,ale wschody są dobre. ;:333 Druga tura wysiana.Trzeci rzut za ok. 10 dni.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Witek faktycznie pięknie Twoje cebulki wschodzą, z moich sałatkowych jedynie Ailsa ma prawie 100% wschodów pozostałe znacznie mizerniej. Kupujesz nasiona w małych torebkach po kilka gram czy jakieś większe?
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Ja Jacku kupuję w hurtowni,bo dla mnie są pewniejsze niż te w małych opakowaniach będące w sklepach ogrodniczych.A poza tym opakowanie 10.000 nasion mam na dwa lata - w trzecim ze względu na żywotność nie ryzykuję siania. W tym roku więc docelowo wysieję połowę z tej torebki.Kupuję też tak duże opakowanie bo cebuli sałatkowej co roku sadzę dużo.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Basia21071
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 mar 2016, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Witku, trzymam cebulę na grzejniku właśnie, tak jak paprykę i pomidory.
Jacku, tak właśnie zrobię, postaram się o nowe nasiona. Witek pisze, że za 10 dni będzie siał kolejną turę, więc jeszcze dobra pora na wysiew.
Basia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Więc warunki Basiu ma dobre.W takim razie coś nie tak jest ze zdolnością kiełkowania,ale nie pozbywaj się jej jeszcze jakiś czas i zobaczysz.U mnie bywało i tak że jak wysadziłem cebulę ze skrzynki reszta ziemi została,nie wiadomo z jakiej przyczyny zaczęły kiełkować te co wcześniej nie dawały oznak życia.Czyżby wzruszenie ziemi miało na to wpływ?Nie wiem,ale za parę dni jak nic Ci nie ruszy wykałaczką powiedzmy delikatnie zruszaj ziemię. A dosiej nową jak najbardziej,nie jest późno.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Moją Wolską przeniosłem na piec - będzie miało ciepło. Zapewne po dwóch dniach wykiełkuje. Potem przeniosę ją do chłodnego pomieszczenia ;:173
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Dziś zauważyłem oznaki życia w pojemniku z porem Baca wysianym równo dwa tygodnie temu, wzeszły prawie wszystkie nasiona (układane w rzędach). Już miałem tam siać paprykę. Z kolei w pojemniku z czerwoną Wentą też niespodzianka. Siedziała w ziemi dwa tygodnie i cisza. Nie chciało mi się napełniać kolejnego pojemnika i wczoraj wysiałem tam kolejną partię Ailsy a dziś pokazało się kilka kiełków ale Wenty. Tak to jest z tymi cebulami i porami, czasem trzeba cierpliwe poczekać :)
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

U mnie Exhibition siana w lutym - wschody 100% - dosłownie po jednym nasionku do wielodoniczki (20 szt.) i wszystkie wyszły.

Cała paleta (cebula + pory) od 02.03.2017 siedzi już cały czas w nieogrzewanym "inspekcie" foliowym. Ma się chyba dobrze...
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Pierwszy raz mam cebulę z siewu. Nie miałam żadnych problemów z kiełkowaniem. Ale mam pytanie do doświadczonych w tej metodzie, kiedy mogę posadzić moją cebulę do gruntu. :?:
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Wolska :D

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”