Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Mi wcale nie przechodzi. :roll: Jestem na diecie proteinowej i jeszcze bardziej za mną coś słodkiego ,,chodzi,, :evil:
Dlatego pokusiłam się o wyszukanie przepisów na dietetyczne słodycze i powiem Wam: da się zaspokoić apetyt, ale to wszystko jest . ....;:301 ;:306
Nie ma to jak zwykły cukier, a te wszystkie słodziki to smakują strasznie sztucznie i nie są wcale słodkie. ;:185
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ela, może po prostu brakuje Ci węglowodanów i stąd łaknienie na cukier, bo on szybko dostarcza kalorii.

Wszelkie słodziki to masakra.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

O tak, coś w tym jest.
A wracając do smaku znanych od dawna wyrobów, to takie np. Krówki dziś są wyłącznie słodkie-żadnej głębi, ani ździebka masła, śmietany...smaku karmelu też nie mogę się tam doszukać.
Przeczytanie składu mnie otrzeźwiło-po prostu lepiej tego nie jeść: tłuszcz palmowy i aromat masła. ;:224
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Elu, krówki można zrobić samemu ;)
http://www.eksperymentalnie.com/2014/02 ... rgazm.html
Awatar użytkownika
Mandolina95
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 lip 2016, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Witam :) Również toczę walkę ze słodyczami i cukrem. Póki co to jedynie udało mi się nauczyć pić gorzką herbatę. Przez rok picia jej bez dwóch łyżeczek cukru, udało mi się zrzucić 10 kg - tak samo z siebie. Po tym okresie waga już nie spadała, bo jak sądzę - organizm się przyzwyczaił. Jestem wysoką osobą i po mnie krągłości aż tak mocno nie widać, jednak chciałabym odstawić słodycze i nabrać lepszej formy. Będę tu zaglądać by złapać motywację na ich odstawienie :wit
Pozdrawiam!
margolcia3
100p
100p
Posty: 156
Od: 18 sty 2012, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jak w końcu zachorowałam na żołądek i wykryto bakterie ......... Pylori....To musiałam wybrać zdrowie albo choroba . Jem teraz np. do kawy suszone owoce i nawet o słodyczach teraz nie myślę a nawet nie mam ochoty na nie. Najgorzej było na początku. Trochę samozaparcia i naprawdę można się odzwyczaić. A waga i samopoczucie naprawdę o wiele lepsze.
krena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2016, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja byłam zawsze czekoladowym łasuchem, odkąd pamiętam. Nieważne, czy gorzka, czy słodka, czy nadziewana - potrafiłam opędzlować jedną na raz. Ale postanowiłam sobie w tym roku, że chociaż 3 miesiące wytrzymam od czekolady - wiecie, takie postanowienie noworoczne. Przy okazji zdrowiej się odżywiam i na razie się udaję, jeszcze 2 tygodnie. Powoli też rozpoczynam sezon działkowy, znalazłam dzisiaj fajne okazje w gazetce biedronki - Link zmoderowano. bab.... Tanio można kupić nasiona, rozsadnik, a nawet szpadel. Chyba się jutro wybiorę, zwłaszcza że w pobliżu mieszkania mam 2 biedry.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Tak czytam powyższy post i JA JUŻ DŁUUUŻEJ TAK NIE MOGĘ ;:223 ;:145
Od 3 tyg zmagam się z postanowieniem o ograniczeniu słodyczy. Nie ma teraz nikogo kto by mi je pod nos podtykał bo lubię ;:145
Łopata i grabie + ogród potęgują chęć do jedzenia, DUUUŻO jedzenia bo nie umiem się najeść do syta i przeglądałam już szafki czy coś się tam nie zabłąkało ;:131 . Jest jeszcze alternatywa, cukier, słodkie kakao lub miód a może resztką sił upiekę giga ciacho i zjem na gorąco albo ukręcę sobie lepiszcze kogiel mogiel ;:173 Niedawno zjadłam sałatkę owocową i żołądek mnie żżera bo chce aby na to dorzucić czekolady ;:223
Przed chwilą miałam już klucze z auta w rękach i chęć zakupu choć by małej reklamówki słodyczy, zawróciłam z myślą -jakoś to przemęczę i siadłam do kompa i czytam o czekoladzie ;:306
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Mnie też skręca na myśl o czekoladzie... Mogę odmówić sobie ciasta, ciasteczek, pączków ale czekolada to moje największe uzależnienie. Dlatego często robię sobie kakao albo jem gorzką czekoladę tylko jak pozostać przy max. 3 kostkach dziennie... ;:223
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Odrzuciłam cukier jakiś czas temu, praktycznie w każdej postaci: słodycze, herbata, jogurty, soki etc. Nie pozwalam sobie na 'kosteczkę czekolady' (chyba, że ma minimum 80% kakao), bo boję się, że na jednej się nie skończy, więc - wszystko, albo nic :wink: Jedyne słodkości, na jakie sobie pozwalam, to suszone owoce, ale też w ograniczonej ilości.
Radzę sobie z tym tak, że nie dopuszczam do sytuacji, w której poczuję głód. Jabłko zagryzione kilkoma rodzynkami, albo naturalny jogurt z kilkoma suszonymi morelami, czy łyżeczką ziaren słonecznika, czasem banan, własnoręcznie mieszane musli, lekkie regularne posiłki - to naprawdę działa. Już po pierwszym tygodniu zauważyłam, że organizm zaczął pracować zupełnie inaczej. Żyje się lżej i znacznie lepiej.
Najważniejsze i najtrudniejsze jest chyba (przynajmniej dla mnie było) przestawienie się na regularność i nieprzetworzoną żywność. Jak już się to udało, to reszta okazała się całkiem prosta.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Szymon84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 mar 2017, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Osobiście nie mam problemu z jedzeniem słodyczy, ale moja partnerka już tak.
Aktualnie zastąpiła to orzeszkami, migdałami i innymi bakaliami i muszę przyznać, że trwa w tym od dłuższego czasu, może to dobry sposób?

Nie jest gruba, po prostu potrafi wciągnąć dwie tabliczki czekolady, co jest lekko przerażąjące, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Niekoniecznie. Jeżeli prowadzi tryb życia, w którym zapotrzebowanie na kalorie ma duże i wszystko spala i nie jest to jej jedyne pożywienie, to ja nie widzę w tym nic dziwnego i nic przerażającego ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja jadłam co popadnie i bez ograniczeń do 30 r.ż. później kilogramy zaczęły narastać jeden po drugim. Myślę, że im wcześniej nabierze się zdrowych nawyków, tym lepiej bo z wiekiem metabolizm spada. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”