Kawon ( arbuz ) - część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

No, to postanowione. Melony wysieję pod koniec marca, a arbuzy w połowie kwietnia, razem z dyniami. Wysiew dyń w połowie kwietnia (namoczone, skiełkowane i do kubeczków) zdaje egzamin w moich warunkach, podobnie, jak sądzę, będzie z arbuzami.
Awatar użytkownika
Mandolina95
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 lip 2016, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ktoś może uprawiał lub coś wie o odmianie Citron? :) Ten arbuz ma biały miąższ i czerwone pestki. Dostałam jego nasiona i nie wiem czy z nim próbować. Pewnie by trzeba go uprawiać w namiocie foliowym, a nie wiem czy znajdę w nim miejsce dla niego.
Pozdrawiam!
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Wiciu pisze:W tamtym roku też się pospieszylem i doszło do tego że sadzonki wiele przeszły i były bardziej słabe i chore niż te co wykiełkowały w połowie kwietnia więc tym razem zaczne dopiero działać z nasionami arbuza po 15 kwietnia.
A kiedy wysiewałeś te zbyt wczesne arbuzy? Owocowały Ci one? Bo też się pospieszyłam i nie wiem czy spisać je już na straty, czy jeszcze próbować...
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

pypylna W tamtym roku zacząłem przygodę z sadzonkami w marcu ładnie wykiełkowały i stanęły na parę dni po czym bez braku słońca który zbyt malo święcił zaczęły się wyciągać w stronę szyby zaczęło się kombinowane co by zrobić żeby normalnie rosły gdy juz to ogarnołem był juz kwiecień po hartowaniu nasion przyszedł czas na przesadzanie do gruntu sadzonki od razu stanęły w miejscu i przez 2 tygodnie nie ruszyły wcale po 2 tygodniach arbuzy zaczęły rosnąć polowe od razu zaatakowała choroba bo sadzonki były zbyt słabe i przypaletala się choroba.... Po dłuższych walkach zjadłem z nich 4 arbuzy z 8 sadzonek . Sugar Baby który został wysiany w kwietniu zdążył lepiej rosnąć i wyglądał znacznie lepiej niż te z marca i bardzo obficie owocowy zjadlem z nich 6,7 arbuzów na koniec jedynie wyjechałem na wakacje i pod moja nie obecność i obfitych opadach deszczu wykonczyła wszystko choroba :)
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Kolejna sprawa to miejsce, którego zawsze jest mało. Dlatego ja jeszcze czekam. Kawony nie są małe, jednak zajmują trochę miejsca.
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Sprawdzałam czy wykiełkują czy trzeba się wybrać po zapasy. Mały idzie do tuneliku więc mu tam rybka, a te duże to nasiona X letnie. Wykiełkowały mi tylko własne zbiory, nie wiem tylko jakie to są odmiany. Oryginalne klapa
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Jejku normalnie napięcie rośnie jeszcze nie cały m-c a ja już nie mogę się doczekać. :tan A tu jeszcze dopytywanie maluchów kiedy będą arbuzy eh :;230 w weekend majstruje jakiś foliaczek. ;:136
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

U mnie tez juz pełna mobilizacja kombinowanie xd wiem ze dłużej nie wytrzymam i 1 kwietnia zaczynam siać arbuzy i będzie kolejny sezon rozpoczęty xd
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Wiciu jest sens śpieszyć się ? :wink:
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

seba1999 wszystko zależy od tego jaka będzie pogoda na razie z tego co oglądam to u mnie w kwietniu ma być po 18 stopni i słońce wiec warunki są dobre do wczesniejszego wyziewy arbuzow :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

A 10 Maja przyjdzie przymrozek i co zrobisz? Z jednej strony dobrze zaryzykować, bo czasami da to dobry skok do przodu, z drugiej to trzeba mieć jednak plan B. :wink:
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ja się pospieszyłam macie chłopaki rację szkoda nasion! Dość ładne Złoto Wolica ale wątłe i padły, no nie jeden jeno się ostał!
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ryzyko jest zawsze xd nawet gdy posiejemy w połowie kwietnia to nie mamy pewności ze w maju będzie słonecznie o ciepło , nasza pogoda ludzi się bardzo zmieniać i zaskakiwać XD np u mnie na śląsku teraz przechodzi gwałtowną burza aż sam jestem w szoku leje deszcz , błyska się i silnie wieje a nawet nie zapowiadali takiej pogody.....
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”