Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Dorodne owoce :) W tym roku też mam w planach przezimowanie 7 Pot Lucy , Fatali Gurmet Jigsaw i może jeszcze Habanero El Remo i Habanero White Peruwian. Póki co dopiero wypuszczają drugie liście właściwe. Jak duże masz donice i czy od początku były hodowane w doniczkach , czy przeniosłaś z gruntu ?
Andrzej
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Różnie bywało, czasami od razu rosły w pojemniku a czasami były przesadzane z gruntu.
Pojemniki zawsze mam nie mniejsze niż 5 litrów, ale wiem ze inni często sadza w dużo mniejsze. Moje owocują tak samo obficie jak w gruncie.
Nie zimuję nigdy więcej jak 3 sztuki, bo trudno utrzymać je w dobrej kondycji. Zawsze przyplączą się jakieś plagi egipskie po przeniesieniu do domu.
W domu owocują do października/listopada, potem kiedy wyraźnie widać osłabienie ich kondycji, zrzucają liście, przycinam je dość rygorystycznie.
Jak tylko dzień zaczyna się wydłużać po przesileniu wydaja nowe liście, ba nawet pączki ale roślina sama je eliminuje do czasu kiedy da radę je utrzymać.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Dziękuję, bo ja nie mam w tym żadnego doświadczenia :)
Andrzej
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Moje papryczki : cyklon, korona biskupa, dragon, piramida .moja pierwsza uprawa papryczek.
Obrazek
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Tu gdzie masz w pojemnikach po 3-4 roślinki i są wykształcone już liście właściwe - warto by już je przepikować do
"kawalerek"
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Dać je od razu do dużych (zalecane co najmniej 5 litrów) czy moge do 0,5litrowych na razie? Bo chciałabym żeby posiedziały jeszcze pod lampą, a jak dam do dużych to mi się nie zmieszczą :-)
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Przepikuj do pojemników 0,4-0,5 l ( po śmietanie,jogurcie,kefirze itp)
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Agula1985m pisze:Dać je od razu do dużych (zalecane co najmniej 5 litrów) czy moge do 0,5litrowych na razie? Bo chciałabym żeby posiedziały jeszcze pod lampą, a jak dam do dużych to mi się nie zmieszczą :-)
Ja najpierw daje do 0,2 l, ze względu na ograniczone miejsce na parapecie. Takich 200 zmieści mi się naprawdę sporo. Potem przesadzam do 0,5 l, wtedy część pomidorów wynoszę do tunelu i dla papryk zostaje sporo miejsca, a na końcu do donic docelowych lub gruntu.
Cały czas jednak trzeba pamiętać przy zmianie pojemników, że papryka nie toleruje wsadzania głębszego niż rosła wcześniej.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Turtle
200p
200p
Posty: 355
Od: 14 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Toleruje :-) ale nie aż tak bardzo jak pomidor i nie 'świeże' siewki a rośliny trochę starsze - i koniecznie nie przelewać. Sprawdzone.
W tym roku w growboxie mam prawie 90sadzonek. Przesadzone z 200ml do obciętej Cisowianki /~ 600ml/.
W ub. roku rośliny, które rosły na tym samym poziomie /doniczka-tunel/ puściły jakieś 2-3cm korzeni z pędu głównego - więc można :)
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Przy wysadzaniu papryk w miejsce docelowe zauważyłem, że u niektórych łodyga wcześniej głębiej przepikowana nie wypuściła korzeni. Była po prostu blada, pozbawiona chlorofilu. Mimo to wsadzałem tak jak w doniczce rosła i nic jej w sezonie nie dolegało. Trzeba jednak mocno uważać, żeby młodych roślin, głębiej posadzonych nie przelać. Przy zbyt mocnym wyciągnięciu się roślin, też nie warto pikować po same liścienie, wtedy zbyt duża część łodygi znajduje się pod ziemią.
I jeszcze jedno, przy pikowaniu mocno przerośnięte pomidory możemy wyginać jak chcemy, z papryką tak nie robimy. Korzenie muszą rosnąć w dół, a łodygi nie wyginamy.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Jeszcze raz grzecznie poproszę o poradę co robię nie tak że końcówki listków moich papryk wywijają się ku górze ?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Masz może zdjęcie tych papryczek. Ja też mam tylko w boxie papryczki to może porównamy i się zastanowimy.

Jeżeli chodzi o niedobory to znalazłem:
WAPŃ- Zwijanie się młodych liści. Osłabienie systemu korzeniowego.
MIEDŹ- Zamieranie i zwijanie się wierzchołków liści i pędów.

Masz termometr w boxie? Wilgotnościomierz?
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Nie widziałam zdjęcia tego zwijania liści.
Tutaj fajnie opisują niedobory: http://www.worldofchillies.com/growing_ ... guide.html
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”