Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja dziś w tunelu wysiałem rzodkiewki i sałatę. Została jeszcze połowa do obsadzenia. Nie wiem co jeszcze można wsiać bo tunel mam od jesieni i dopiero zaczęła się moja przygoda z ogrodnictwem. Macie jakieś propozycje???
Pozdrawiam Krzysiek
Hania_wroc
200p
200p
Posty: 207
Od: 30 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Dwa tygodnie temu wysiałam marchew, pietruszkę, rzodkiewkę, sałatę i wysadziłam cebulę na grządkę. Jednak jest to miks, rządek tego rządek tamtego. Cebula gdzie niegdzie zaczyna wychodzić a reszta nie. Wszystko jest przykryte białą agrowłókniną. I teraz, mam odkryć wszystko czy wycinać agro tam gdzie coś zaczyna wybijać?

Gorczyca nawet fajnie wzeszła ;:138
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja bym tylko podłożyła jakieś kamienie czy cegły tam gdzie wybijają, jeśli leży na ziemi, szkoda agro ciąć a rośliny spokojnie dają radę pod nią rosnąć, światło i wodę przepuszcza to więcej im nie trzeba, a silniejsze rośliny same sobie ją czasem podnoszą :lol: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Wczoraj posiałam pomidorki, przede wszystkim koktajlowe, bo u mnie słabo rosną, a w okresie letnim nie poświęcam im zbyt wiele uwagi :) Rosną pod chmurką ;:108 A ponieważ mnie raczki swędziały nadal, posiałam także kwiaty ;:215 Będę miała za czym zaglądać ;:130
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

solaris37 pisze:Ja dziś w tunelu wysiałem rzodkiewki i sałatę. Została jeszcze połowa do obsadzenia. Nie wiem co jeszcze można wsiać bo tunel mam od jesieni i dopiero zaczęła się moja przygoda z ogrodnictwem. Macie jakieś propozycje???
Ja jeszcze wsadziłam większą dymkę na cebulkę ze szczypiorkiem. Czytałam ,że mozna jeszcze posiać szpinak ,ale nie wiem czy jak teraz posiejesz .to zdążysz zebrać przed posadzeniem pomidorów
Asia
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

U mnie żółty pomidor pokazał 1 kiełek.

Papryki jak spały, tak śpią, chociaż wczoraj im zrobiłam kazanie, że jak się nie ruszą, to czeka je prosta droga na kompost :twisted:

W szklarni wykiełkowała 1 rzodkiewka.

Jak się wkurzę, to będzie w tym roku tylko trawnik i krecie kopce.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

No patrz. To Ja jak się wkurzam jak coś nie wychodzi, to sieje więcej nasion i później nie wiem co z nadmiarem zrobić. ;:306
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

:;230 :;230
Ja mam do obsiania niecałe 200m, a nasion jak na 2ha :;230
Tyle, że jak nic nie wylezie, to się normalnie chyba fochnę na te wszystkie nasiona moje.

Paprykę planuję dokupić, ale jak mi i z nowych nic nie wyjdzie, to chyba to chramolę i cały ogródek obsadzę rodzynkami i kocankami, bo tylko to mi poki co wzeszło tłumnie.

A jak sobie pomyślę, że w kwietniu dyniowate, a potem ogórki i ile stresów sobie tym zafunduję, to chyba osiwieję szybciej niż doczekam plonu :;230
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Może za głęboko posiałaś? Nie za dużo podlewasz, mogą wtedy zgnić w ziemi. Wysiej warzywa troszkę wcześniej, wtedy zawsze zdążysz dosiać w razie niepowodzenia.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja już wysiałem na zewnątrz marchew, pietruszkę, skorzonerę, pasternak i buraczki czerwone. Posadziłem dymkę. Posiałem rzodkiewkę na zewnątrz pod włókniną współrzędnie z rukolą i szpinakiem. (nie wiem czy dobry pomysł, ale spieszy mi się i nie bardzo mam czas wszystko sprawdzać). Namoczony groch i bób posiałem z początkiem marca. W sumie mam wrażenie, że w tym roku jestem do przodu w stosunku do ubiegłego roku. Jeszcze słoneczników nie wysiałem, ale to już po weekendzie.

Najgorzej, że zamawiałem z allegro nasionka ciekawych ziół i oczekiwanie się przedłuża już miesiąc bo sprzedawca czeka na dostawę świeżej stevii :F Ale w zamian za to pomęczyłem trochę sprzedawcę i pozwolił mi wybrać parę fajnych gratisów więc w sumie cała sytuacja wyszła mi na plus.
Parapetowe rozsady tymczasem niezbyt mi się udały, pomimo że je doświetlam. Być może roślinki mają po prostu za zimno przy oknie. Posiany 3 tygodnie temu bakłażan dopiero wschodzi. Papryki słodkie i chili mają ledwie maleńki liść właściwy a do tego jeszcze posiałem papryki z akcji wymiany dla spóźnialskich i zastanawiam się, czy nie jest już za późno na papryki.

Aha. Do tego nasadziłem jeszcze mnóstwo kapusty, brokułów i kalarep do kubków 0.20l ponieważ wychodzę z założenia, że skoro w tamtym roku wiosna była sucha to w tym roku będzie mokra. W ogóle nie chce mi się za dużo pisać na forum w tej chwili. W tej chwili albo coś sieję i sadzę albo czytam o roślinach albo biegam po lesie i zbieram pączki na leki przeciw przeziębieniu. Chociaż i tak najlepsza na przeziębienie jest cytyna z wodą, codziennie rano i topinambur, jedyne co zostało jeszcze do jedzenia :;230
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Faktycznie bardzo szybko siejesz... Ja skorzonerę i buraczki dopiero za dwa tygodnie mam zamiar wysiać, a słonecznik... za miesiąc ;:oj
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa! ;:161

Będę mordować! ;:145 ;:161

Przychodzę z pracy i patrzę, a w paprykowej rozsadzie rozpierducha.
Znaczy z dwóch kubeczków zrobił się jeden ;:161

Małż skruszony przyznał, że jakimś cudem fretki wlazły na parapet i rozkopały ;:161

Część udało się uratować i to Małż zmiotł do jednego kubeczka, część poleciała do kubła.
I tym sposobem mam Odę wymieszaną z Martą ;:145 na pociechę ukazały się w nich pierwsze tyci tyci kiełki, ale ni cholery teraz nie wiem ile której mam i którą dosiać.
No szlag by to...

Za to w szklarni doliczyłam się 5 rzodkiewek i tuzina szpinaczków.

Zaraz zabieram się za sianie pora, cyklantery i brukselek. Ależ jestem zua! ;:161
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

To teraz mąż powinien Cię "na rękach nosić" przynajmniej przez tydzień :D
Pozdrawiam
Bea
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”