Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Też się mogę pochwalić robalami w rzodkiewce. Ale tej późniejszej. Chyba te robale są ciepłolubne ;:3 .
Pozdrawiam. Sławka
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Mi w zeszłym roku rzodkiewka w ogóle się nie udała :|
Nawet przykrywałam później jak ktoś doradzał ale to samo, zobaczymy jak w tym roku będzie .
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Mi rzodkiewka ogólnie się nie udaje, jak i reszta kapustnych. Jedyna odmiana, która jakoś rośnie to Opolanka, no i może Sopel lodu, tylko niestety szybko zakwita.
Na zdjęciu porównanie jak rosła Opolanka w gruncie i szklarni. W szklarni mocno poszła w liście.
Obrazek
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Turtle
200p
200p
Posty: 355
Od: 14 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

ogrodnikKP pisze:Mam pytanie moja mama dawno temu namaczała nasiona rzodkiewki w miodzie lub innym słodkim miało to spowodować że korzeń był mniej ostry czy ktoś tak robi ?
Miód ma m.in. właściwości antyseptyczne, całkiem fajnie sprawdza się też jako ukorzeniacz do klonów.
Google i anglojęzyczne fora /najwięcej na tych mniej legalnych/.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Przy dzisiejszych cenach miodu to szkoda by mi go było do namaczania nasion (nawet gdyby ta metoda działała, w co osobiście wątpię). Żeby rzodkiewka nie była ostra, to pokrojeniu trzeba ją posypać solą i poczekać kilka minut. Sól od miodu dużo tańsza :D
Pozdrawiam
Bea
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Obrazek

Obrazek

Rzodkiewka z rozsady rośnie sobie w tunelu. Czas wysiać rzodkiewkę w odkrytym gruncie.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

docentandrzej pisze:Mi rzodkiewka ogólnie się nie udaje, jak i reszta kapustnych. Jedyna odmiana, która jakoś rośnie to Opolanka, no i może Sopel lodu, tylko niestety szybko zakwita.
Na zdjęciu porównanie jak rosła Opolanka w gruncie i szklarni. W szklarni mocno poszła w liście.
Obrazek
U mnie rzodkiewka w tunelu wyglądała podobnie, pytałam wtedy o to na forum i ktoś mi napisał, że miała za ciepło, za sucho i za dobrze nawiezione. Ale w gruncie była nawet ładna.
Rzodkiewki w gruncie już kiełkują :tan

Obrazek

Próbuje w tym roku kilka kolorowych odmian, jestem ciekawa czy smakują tak jak normalne rzodkiewki. Najwięcej posiałam Krakowianki, bo nam rok temu najbardziej smakowała. Prócz niej Malaga, Lada, Zlata, Afrodyta, Viola, Tondo Bianco, Saxa, 18-dniowa, Sopel Lodu, Candela doi Fuoco i Opolanka. Mam też do sprawdzenia trzy odmiany watermelon radish, ale sieje się je później.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Agnieszko,
Kiedy wysiewałaś rzodkiewkę do gruntu?
Ja wysiałem ponad tydzień temu i ...cisza ;:222
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Ja wsiałem w sobotę w tunelu i też nadal cisza :roll:
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Uprawiał ktoś rzodkiewkę 18-dniową? Rzeczywiście jest taka szybka czy to raczej bzdura?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Sławka ja uprawiałem w tamtym roku. Dłużej czekałem na pierwsze zbiory niż 18 dni :D
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

A była różnica w stosunku do zwykłej? Mam jeszcze Opolankę.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Mnie każda rzodkiewka smakuje :) Różnic chyba nie było, bo bym pamiętał.
Może ktoś jeszcze uprawiał tą odmianę ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”