Zioła na działce cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Bo po traci wiele wartośći swoich i tylko zapach pozostaje ....a moje oregano rozrosło się jak szalone ...muszę go na kompostownik dać bo wszędzie go pełno ......
Bożena
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Nie dawaj na kompostownik, bo się rozrośnie - jest b ekspansywny jak mięta
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Witam serdecznie,

czy ktoś mógłby polecić przystępny podręcznik dotyczący ziołolecznictwa? Najlepszy byłby polskich autorów i z dobrymi zdjęciami.
Pozdrawiam
Adam
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Kiedyś skutecznie korzystałem z książek o ziołolecznictwie Klimuszki i Ożarowskiego.
Lagotis
50p
50p
Posty: 92
Od: 31 sty 2015, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Kupiłam nasiona czosnku niedźwiedziego.
Okazuje się,ze ten wysiewa się na jesień.
Można go teraz wysiać ? :shock:
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Teraz to raczej kup sadzonki i wsadź do ziemi.
Iza
Lagotis
50p
50p
Posty: 92
Od: 31 sty 2015, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Dziękuję. :wit
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Marzą mi się kępy (takie duuuże) niskich ziół. Najlepiej takich, po których można chodzić, deptać, biegać, wyrywać, zżerać na surowo (czytaj - mam małe dziecko :twisted: ) - właśnie dostałam zaniedbaną działkę i wymyśliłam sobie trawniczek z takimi wyspami. Mogą być ekspansywne, jak mi trawnik zastąpią to się nie obrażę ;:224 .

Ziemię mam wprost przecudną, przynajmniej zdaniem pokrzywy, poziomki i... malw. Już 3 dzień wyrywam malwy (takie wielkie, 2 m badyle), bo się przejść nie da :;230 . Możecie mi coś doradzić? Wymagania "zielarskie" mam niskie - cokolwiek będzie można wykorzystać inaczej niż ciesząc oko i nos mnie zadowoli (taka tam marna fascynacja ziołami przeze mnie przemawia), byleby dobrze znosiło cięcie i Majajka (córa) mogła po tym biegać. Przepraszam, że sama nie szukam tylko idę na łatwiznę, ale już marzec, a ja mam ambitny plan w tym roku mieć przyjemną działkę. Oznacza to, że w dzień siedzę i rwę malwy albo GRABIĘ coś, co jeszcze parę lat temu było podobno ładnym trawnikiem, a wieczorami sprzątam i gotuję, co by mi chłopy domowe z głodu nie padły (już i tak poszłam na łatwiznę - wczoraj ugotowałam 20 l zupy i powiedziałam, że mają się tym żywić do końca tygodnia ;:224 ).

Aaaa.... dodam jeszcze, że wolałabym jakieś bylinki, co by nie musieć co roku dosadzać. Na razie po głowie chodzi mi koniczyna, barwinek, niezapominajki (tylko muszę poszukać jak tam z jadalnością). Ach, uwielbiam chodzić na działkę z nożem i widelcem, nawet mlecz jest u mnie mile widzianym (i zjadanym) gościem :twisted: .

EDIT:
Zapomniałabym - cała działka jest raczej słoneczna, mam aż 5 drzewek ustawionych w linii północ-południe (pod nimi będzie półcień i hamak), parę niskich krzaczków i tyle. U sąsiadów łyso, nic wysokiego nie rośnie. Ziemia przepiękna, czarna, żyzna niesamowicie, gliniasta, ale ZIEMIA, a nie glina (tą mogę znaleźć dopiero jakiś metr-dwa w dół). Normalnie absolutnie szczerze - możecie mi zazdrościć ;:172 .
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

U mnie pięknie rośnie tymianek -jak chwast :D . Kilka lat temu kupiłam na rynku 1 sadzonkę, która nie dosyć, że w wzorowej kondycji przetrzymała zimę, to jeszcze pięknie się rozsiała. Teraz zostawiam tylko kilka kwiatów, bo bez przycinania miałabym tymianek wszędzie. Fajne masz plany z tymi ziołami nie wiem tylko czy przy małym dziecku to dobry pomysł. Dobór bezpiecznych ziół to jedno, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że kwitnące zioła wabią wszelkie owady, a dzieci lubią wszystko wziąć w łapki, bieganie na boso po trawie z kwitnącą koniczyną też się może źle skończyć.
Dorota
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Zaczynają rosnąć ;:167
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Majajka,

macierzanka piaskowa jest niska, mocno się rozrasta, można po niej biegać, używać jako przyprawy albo na kaszel :)
Iza
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

W tym roku po raz pierwszy wysiałam zioła oraz kupiłam sadzonki do ogrodu. Najlepiej rośnie mi lubczyk. Z kilku krótkich badylków robi się ładny krzaczek. Jeden ślimor już mi go trochę podgryzł, ale na szczęście dopiero zaczynał konsumpcję, gdy wyprosiłam go z obiadu :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Majajka pisze:Marzą mi się kępy (takie duuuże) niskich ziół. Najlepiej takich, po których można chodzić, deptać, biegać, wyrywać, zżerać na surowo (czytaj - mam małe dziecko :twisted: ) - właśnie dostałam zaniedbaną działkę i wymyśliłam sobie trawniczek z takimi wyspami. Mogą być ekspansywne, jak mi trawnik zastąpią to się nie obrażę ;:224 .
Tymianki i macierzanka sprawdzą się najlepiej. Odmian jest bez liku: cytrynowy, kminkowy, bergamotkowy, pomarańczowy, różany, sosnowy, szwajcarski, lawendowy. Sprawdzi się też bluszczyk kurdybanek i marzanka wonna.

Mam inne pytanie. Czy szałwia lekarska w gruncie rozpoczęła już u was wegetację po zimie? Ja swoją bardzo mocno przycięłam w marcu i teraz sterczą tylko suche badyle. nie widać żadnych nowych listków.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”